Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted panelben lakó ember...

Szerinted panelben lakó ember lehet jómódú?

Figyelt kérdés
Van egy ilyen sztereotípia, hogy panelben alsó középosztály él.

2015. okt. 14. 14:32
1 2 3 4
 11/34 Kései Sirató ***** válasza:
97%
Van olyan ismerősöm, aki panelben él, pedig vehetne simán egy nagy házat, de ő nem akar. Nyaralója, drága autója van, szórja a pénzt mindenfélére, de nem vgyik nagy házra. Nem vagyunk egyformák.
2015. okt. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
87%

Én csak a saját ismerősi körömből tudok véleményt mondani:

Én egy 70 nm2-es családi házban lakok. 2 külön szintje van, az egyik kisebb a másik nagyobb lakás. Van minden ami kell: padlás, garázs, pince és kert. A ház 45 éve épült és nem lett ráköltve így már eléggé le van pusztulva(főleg a gáz,víz áram vezetékek és nincs szigetelés), de ettől függetlenül egész vállalható nincs miért szégyenkeznem. Hozzátenném hitel sincs rajta. Mi amolyan munkásosztály vagyunk, de egész jól megélünk. Ami azt jelenti, hogy be vannak fizetve a számlák és nem éhezünk. Ha kell ruha vagy más akkor tudunk venni, max ha nagyobb a beruházás összege akkor kell spórolni. Nyaralni amúgy nem szoktunk csak hébe-hóba. Ezen kívül ami még a vagyonhoz tartozik az egy horgásztanya.


Nagynénémék szintén kertesben laknak, de ők tőlünk azért "gazdagabbak".


Baráti körömben is 2-en laknak kertesben, az egyik család tehetősebb a másikról nem tudok nyilatkozni.


Kollégáim(eü-ben dolgozok, itt most asszisztensek és orvosok lesznek felsorolva), között is vannak akik kertesben laknak. Az egyiknek van hitelük, a másiknak az apjának van 3 lakása és abból az egyiket használja(utóbbi azért már inkább a gazdagok közé sorolnám). Van olyan is aki panelban lakik. Most hirtelen 2 orvost tudok aki panelben lakik, az asszisztensek közül többen vannak, de nem tudom mennyien.


Szerintem ez csak azon múlik kinek mi az igénye vagy mire van pénze.


Én pl sokáig nem tudtam felmérni mekkora értéket képvisel a ház amiben lakok csak mostanában látom, hogy az átlaghoz képest nagynak számít még most is, még ha a rossz elosztás miatt nem is látszik a lakáson.

2015. okt. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
70%

Egyik ismerősöm nemrégiben örökölt egy jó helyen levő, klassz családi házat és nem megy oda a panelből, számomra érthetetlen, hogy miért nem, de marad.

Van kocsija, saját üzlete, nyaralója, szerintem jómódúnak mondható.

2015. okt. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
84%

Tizen pár éve anyuék úgy vették meg a panellakásunkat, hogy egy nyugdíjba ment ügyvédtől, aki a nyugdíj miatt elszánta magát, hogy na jöhet a kertes ház veteményessel meg a többi, hogy ne unatkozzon ő meg a felesége, mert a gyerekek rég kirepültek és útban voltak az unokák. A társasház a belvárosban van (az ablakon kinézve kb látom a főteret, de minden 10-15 percre van maximum gyalog), a lakóközösség jelentős része nyugdíjas a csendesebb fajtából és munkamániás fiatal. Az elmúlt 10 évben a legdurvább eset az volt, amikor az egyik néni meghalt és az örökös egybenyitotta a szomszéd lakást a néniével, mert a szomszédban meg ő lakott. Na az zajjal járt, kb 3-4 napig. Egyébként meg síri csend és hullaszag. A lepukkant panellakásról meg annyit, hogy a folyosói szocreál ajtók helyett boltív, a folyosón járólap, egy szoba kivételével (amit ők raktárnak használtak) mindenhol légkondi. Riasztó, biztonsági ajtó, panelprogramos is volt a ház, így a külső szigetelés is jó. A konyha meg álomszépre lett felújítva a beköltözésünk előtti években. Szóval keresve se találtunk volna jobbat és kb bagópénzért lett a miénk az akkori idők szerint, mert a nyugalmazott ügyvédnek kb mindegy volt, ezért nem nézett utána az ingatlanáraknak. Ráadásként az összes konyhában található nagygépet (tűzhely, mosogatógép, mosógép, hűtő) itt hagyták, mert nem illet az új konyhájuk design-ához.. :D


Egyik ismerős anyjának meg Pesten több száz milliót érő társas és irodaházai vannak, amiket kiad. Ehhez képest másfél szobás panelben él a néni vidéken. Tehát szerintem igen, lehet jómódú egy panelben élő ember. Nem a Havannát és a hozzá hasonló paneltelepeket kell etalonnak venni ha az ember panelre gondol.

2015. okt. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
96%
Nem rég örököltem egy nagy házat, óriási kerttel, csöndes, békés környezetben, de sose költöznék oda. Hát hülye lennék föladni a jó kis belvárosi lakásom, ahol minden itt van a közelben. Én egyébként egy nagy házban nőttem fel és iszonyatosan utáltam. Hát kinek van ideje annyit takarítani? Mert annak akinek otthon van a kis htb felesége, annak oké. Na de ahol mondjuk apu meg anyu is dolgozik? Nem-nem, én maradok a kis kényelmes lakásoknál.
2015. okt. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nézz csak szét pár ingatlanos oldalon. Olyan gyönyörű fölújított lakások vannak, hogy a füled ketté áll. Persze aztán meglátod az árát és kapsz egy kisebb szívrohamot.
2015. okt. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
96%
Természetesen igen. A nővérem a férjével egy csinos kis panelban laknak, igen jó környéken. Rengeteg megtakarított pénzük van, simán költözhetnének egy nagy, családi házba is, de beérik a panellal, hiszen csak ketten vannak.
2015. okt. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
96%

Lehet jómódú, attól, hogy panelban él. Élő példa anyósék. Az oka egyszerű: költség takarékosabb, és a munkájuk miatt praktikusabb volt. Egyikük már nyugdíjas, másiknak 1 éve van még addig. Meg is vették a családi házat.

A panel meg majdnem megszólal, olyan szépen átalakíttatták. Ha belépsz meg nem mondod, hogy egy harmadik emeleti lakásban vagy.

2015. okt. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
71%
Egyesek itt a panelt a társasházi lakás szinonimájaként használják. Szerintem sok jómódú ember lakik társasházi lakásban, pl. tégla, új építésűben, lakóparkban, de azért a panelt nem tartom valószínűnek.
2015. okt. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

mit jelent az, h alsó középosztály? értelmiségi családból származom, de sosem voltunk gazdagok. viszont értelmiségen belül eléggé csúcskategóriás is van a családban, nem is egy.

mégis mindenki panelban lakik.

2015. okt. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!