Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted panelben lakó ember...

Szerinted panelben lakó ember lehet jómódú?

Figyelt kérdés
Van egy ilyen sztereotípia, hogy panelben alsó középosztály él.

2015. okt. 14. 14:32
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
71%

Nem csak Budapestből áll a világ. Megyeszékhelyeken anno a panel (az az igazi szocreál 10 emeletes tömbház, emeletenként 6-10 lakás) az építkezés csúcsa volt, hisz nem voltak nagypolgári paloták vagy egyéb építészeti remekek. Debrecenben pl nagyon sok átesett a panelprogramon, így nem csak szépek lettek kívülről (amennyire egy panel lehet) hanem most már a fűtésük is gazdaságos. Ablakcsere is volt, így a város zaja se annyira durva. A belső részek (folyosó, lift) pedig már évek óta fel vannak újítva. (amelyik háznak volt pénze a panelprogram önerőjére, annak nem lepusztult a belső tere) A lakások pedig például az emeletenként 6 lakás esetében úgy néz ki, hogy 4 db 1-1,5 szobás lakás és 2 db 3+ szobás lakás. A kisebb lakásokban pedig vagy fiatalok vagy nyugdíjasok laknak. Nálunk a lépcsőházban például sok esetben a nagy lakáshoz megvette a tulaj a szomszédos kis lakást és egybenyitotta. (sőt, az egyik emeleten konkrétan mind a 2 szomszédos kis lakást megvette így neki most 150-160 nm-es lakása van)


A hanghatásokról meg annyit, hogy alattunk 3 kiskorú gyerekből, felettünk pedig egy kutyából csak a fürdőben hallunk bármit is a szellőző miatt. Sehol máshol nem hallatszik semmi, pedig a kutya mozgékony, a gyerekek szintén. (a folyosón szoktak rohangálni mikor indulnak valahová) Tehát nem olyan nehéz jó szigetelést összehozni. Általában akkor lehet mindent hallani, ha a drága tulaj meghagyja az eredeti linóleumot vagy azt felszedi és parkettát rak le mindenfajta alászigetelés nélkül. Na az tényleg idegőrlő. A falakon meg az hallatszik át ha süket a szomszéd és bömbölteti a tévét vagy állandóan üvöltöznek egymással. Ha valaki normálisan él, az nincs zavaró hatással senki számára. (a felsorakoztatott példák ismerősök tapasztalatai)

2015. okt. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
71%
Pesten is az építkezés csúcsának számított a panel, mert amikor ezek épültek, akkor a nagypolgári lakásokat már felszabdalták apró társbérletekre, ott is, meg a megyeszékhelyeken is. Hatvanéves, egész életében pesti ismerősöm mesélte, mennyire örültek, amikor szert tettek végre egy panelra, mert saját fürdőszobájuk volt és a konyhán se kellett osztozni.
2015. okt. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
Egyébként ismertem olyat, aki nagyon gazdag és panelban él, mert azt szokta meg gyerekkorától. A legutóbbi nőjével azért szakított, mert nem volt hajlandó a panelba költözni hozzá :D Én se értem, én most kezdtem jól keresni, de már azt nézem, mikor vehetek tégla lakást.
2015. okt. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

Nepszamlalas soran vagy tobbszaz idegen hazban megfordultam.


Panelbol 100-bol 1 volt szepen felujitva.

De kerteshazak amiket orokoltek is eleg felkesz allapotban voltak.


Ismerek olyat, aki panelban el, megis nagyon-nagyon gazdag, nem milliokrol, tizmilliokrol, hanem szazmilliokrol beszelunk.


De nagyatlagban az also reteg el panelban, igen. Hat nem tobbsegben a cegvezetok, felsovezetok laknak panelban. Na meg diplomasok kozott is tennek kulonbseget: egy turizmus-vendeglatast ne vegyunk mar egy kalap ala egy mernoki diplomaval, na meg mellekesen otthon az orvosok is kb. loxart keresnek, szoval az meg lehet presztizs diploma, de azzal se er sokat Magyaroszagon anyagi szempontbol.


Szemely szerint az ujepitesu lakasokat is utalom, pedig ilyenben laktam sokaig. Ugy mondom modern kontosbe bujtatot panel, mert

hallom ahogy a szomszed engedi a vizet a kadba

ha felettem cipoben maszkalnak

ha az also kolykok partyt csapnak

ha valaki foz es nyitva az ablak a szagelszivo kifele vezeto csovebol bejon a szag a szomszednal

egymas nyakaban vannak a hazak

es megvannak a tipikus fura szomszedok, akik hajnalban valamit furnak, es mint valami szerzetessk ugy el vannak zarkozva, tobb biztonsagi ajto, kamera anyamkinja, figyelmezteto szovegek, ajtot nem nyit meg ha otthon is van. a fuves kolykok, a sokgyerekes csalad, az idos nyugis par, akik mindent szeretnenek tudni es a hazmester, aki meg mindent tud mindenkirol


Nekem nagyon fontos a privatszfera.

Ha lehetne az lett volna jo, ha anyukam egy lerobbant kertes hazat vesz picit arrebb (jobb helyen) es felujitottuknvolna egy nyaron a videki csaladtagokkal kozosen. Kozben meg strand, varosnezes ilyesmik. Ok biztosan feljottek volna segiteni meg varostnezni. Regen kozosen ujitgattuk egymas hazat. :)

2015. okt. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!