Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted panelben lakó ember...

Szerinted panelben lakó ember lehet jómódú?

Figyelt kérdés
Van egy ilyen sztereotípia, hogy panelben alsó középosztály él.

2015. okt. 14. 14:32
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
86%

Nekünk jelenleg kertes házunk van, 5 éve vettük, és ha valaha gazdag lennék, akkor se kéne kertes ház. Max egy sorház egy lepedőnyi telekkel ahol van 2-3 négyzetméter fű. Kell a fenének a kertes ház, csak a nyűg van vele.

Amúgy nem értem, van gazdag paneles ismerősöm, meg olyan aki szegény és kertesben lakik... Ez a sztereotípia mindig meglepett, nem tudom min alapszik.. A városban pl a legjobb életszínvonal egy paneles lakótelepen volt már 40 éve, a kertesben lakó falusiak közül kevesen voltak jó módúak.

Most is a tévében mutogatott éhezők nagyrésze valami lepukkant kertes viskóban tengődik.

Szerintem semmi alapja ennek a kijelentésnek.

2015. okt. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
60%
A panelben ha kiütteted a teljes 10-ik emeletet, és felújíttatod máris van egy penthouse-od. De persze ha valakinek nincs panel fétise és gazdag, akkor ugyanúgy tud venni pici újépítésűt is.
2015. okt. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 Kései Sirató ***** válasza:
93%

Budapesten 2-3 szobás panel lakás annyiba kerül, mint vidéken (várostól távolabbi helyeken) 2 szintes családi ház.

Egyáltalán nem mindegy, hogy hol van az a lakás és hol van a családi ház.

Sopronban szintén nagyon drágák az ingatlanok, soproni lakás áráért mondjuk Bugyiban simán családi házat lehet venni.

2015. okt. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
21%
Ha már jobb módú venne téglát, ha nem akar kertesben lakni, vagy újépítésűt. Biztos egy jómódú ember korszerütlen lepukkant panelben akar lakni, rossz elrendezésű, millió problémával, magas rezsivel egy betondzsungel. Aki gazdagabb és megelégszik a panellel, arra azt kell mondanom, hogy igénytelen.
2015. okt. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
52%

"Ha már jobb módú venne téglát"

A tégla sem feltétlenül jobb. Ha nincs szigetelve b..szhatod, nagy belmagasságot kell fűtened, plusz ott is ugyanúgy áthallatszik a szomszéd minden mozdulata.


" korszerütlen lepukkant panelben akar lakni"

Miért kell hogy lepukkant legyen egy panel?


"rossz elrendezésű, millió problémával, magas rezsivel"

Elég sokféle elrendezés van, van amelyik teljesen használható egy 2-3 fős család számára, ráadásul ha jól szigetelt, felújított akkor a rezsit is rendesen meg lehet szabni. Mi jelenleg téblában 2x akkora rezsit fizetünk télen.


"Aki gazdagabb és megelégszik a panellel, arra azt kell mondanom, hogy igénytelen."

Miért is igénytelen egy felújított, belülről teljesen modern lakás?

2015. okt. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
36%
Most miért vitatkozol vele? Ő dönti el, hogy ki az igénytelen.
2015. okt. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
45%
Jó, biztos egy gazdag ember püanelben akar lakni. A többmilliós kocsiját az utcán hagyni, vagy kilométert gyalogolni a parkolóig. Jó elrendezésű? Hát jártam párban, azok a pici szobák, konyhaféleséggel.Panelt még kívülről se láttam szépnek a szigetelésük után sem, rengeteg ember lakik ott. Igen tisztázni kéne, hogy ki a jómodú, mert ismerőseim, ahogy jobban álltak anyagilag, menekültek a panelból. Sajnálom, ha megsértettem pár panelban élőt, de akinek tényleg van pénze, nem fog ott élni.
2015. okt. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
67%

Persze, hogy lehet, miért ne lehetne?

Én személy szerint nem vagyok jómódú, de ha az lennék, akkor sem költöznék kertes házba, mert a kertet gondozni nem akarom, kertészkedni nem akarok, akkor meg feleslegesen veti fel a gaz a kertemet, minek az nekem? Arról nem is szólva, hogy én igazi városi ember vagyok, a belvárost szeretem a legjobban, ott meg nincs is kertesház, csak társasházak meg panelok. Legutóbb amikor albérlet után néztem, láttam egy nagyon klassz felújított lakást, aminek a havi bérleti díja kb. 1 millió forint volt!!! Na ne mondd az nekem, hogy aki azt fizetni tudja, az nem jómódú! :P

2015. okt. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
90%

Itt egyesek azt hiszik, hogy a panelből csak és kizárólag egy vidéki, lerobbant, hatalmas kerttel rendelkező családi házba lehet elmenekülni, ahol se utak, se közösségi élet. Azért a kettő között bőven van átmenet.

Valljuk be, a panel sok embernek nem szerepel az álmai között, ha valaki tényleg gazdag, kizárt, hogy foggal-körömmel ragaszkodjon hozzá. Szigetelheted akárhogy, soha nem lesz tökéletes. Egy ponton túl, ha belefektetsz egy csomó pénzt, soha nem fogod viszont látni, ha el akarod adni.


Kérdezz már meg jó pár embert, vajon melyiket választanák. Egy panelt, amit ugyan jól kipofoztak, vagy egy vastag téglafalakkal, a mostani technológia szerint jól megépített, szigetelt, szintén jó infrastruktúrával rendelkező környéken elhelyezkedő, az általad megválasztott méretű helyiségekkel rendelkező, önálló fűtéssel rendelkező tégla lakást. Nem kérdés, ki melyiket választaná. Már csak az ingatlanhirdetések áraiból is látszik, melyik mennyivel ér többet.


Tiszteletem a panelben élőknek, én is laktam ott, de nehogy már bemagyarázzuk, hogy hú de mennyire szuper ott élni. Ha így lenne, nem azt mutatná a valóság, hogy mennyien akarnának onnan elmenekülni.

2015. okt. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
47%
Biztos a panellakásokat havi egymillióért lehet kiadni, jézusom. Most nem rólad beszélek, de egy gazdagabb ember vesz egy újépítésű lakást, ahol van belsőkert, amit gondoznak, van parkoló, igényes vagy annak tűnőburkolatok vannak a folyosón. Amilyen paneleket én láttam, ott linoleum volt lerakva a lépcsőházba, ronda liftek voltak, egy emeleten laktak vagy 20-an, egy rendes terasz nincs sehol. Pici szobák, vékony falak. Tényleg érdekel, hogy amiről ti beszéltek panelek, azok hol vannak, mert megnézném, voltam a 13. kerületben, Csepelen, a 3. kerületben, és még a 19.-ben, 18-ban, 15.-ben és a 4.-ben. Én nem tartom magam gazdagnak, de sírnék, ha valamelyikbe is be kéne költöznöm.
2015. okt. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!