Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Erre mégis mit kellene reagáln...

Erre mégis mit kellene reagálnom? A volt párom jelenlegi élettársa előállt néhány "aprósággal", ami őt zavarja.

Figyelt kérdés

Megkért, hogy az exemnek ne szóljak a kis beszélgetésünkről.

Zavarja, hogy napi szinten beszélünk telefonon. Nem magunk miatt tesszük, hanem a gyerekek miatt. Valahogyan egyeztetnünk kell, hogy ki, mikor, hová, kivel, kiért megy.

Szerinte túl sok pénzt kérek a gyerekekre. Most erre mit mondjak. Eleve úgy beszéltük meg, hogy a gyerekek költségeit felesben fizetjük.

Nem jut idejük kettesben lenni, mert valamelyik gyerek mindig ott van. Tudta, hogy vannak gyermekei és azt is, hogy fontosak neki.

Miért kell együtt töltenünk az ünnepeket? A gyerekek és a szüleink miatt így jön össze. Ezen mégis miért kellene változtatnunk?


Hogyan kellene kezelnem ezeket a problémákat?


2015. okt. 22. 16:33
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
84%

1. Nem foglalkozol vele, mert semmi köze ahhoz, hogy ti - mint a közös gyerekek szülei - hogyan szabályozzátok a dolgokat kettötök között.

2. A volt párodnak elmondod, hogy mit követel az illetö, nehogy késöbb egész másként kerüljön vissza hoza.

3. Ha netán újra jelentkezne, akkor feltétlen vedd fel, amit mond, hogy legyen bizonyítékod.


Az egyetlen, amiben valamennyire igaza van, az a karácsony - a gyerekek megajándékozása még rendben van hogy közösen történik, de azért most már ök ketten tartoznak össze, a karácsonyt inkább nekik kellene együtt ünnepelni (feltéve, hogy nem egész friss a kapcsolatuk)

2015. okt. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
69%
Nyugodtan említsd meg az exednek a kis beszélgetést, egy idegentől ne hagyd, hogy dirigáljon! Szerintem attól fél, hogy a pasi helyre igazítja.
2015. okt. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
84%

Gondolom, nem változik naponta a program, hogy minden nap egyeztetni kelljen.

A gyerektartásba jogos, nincs beleszólása.

De abban is lehet igazság, hogy ha minden nap ott vannak, az érdekes... Akkor miért nem tudtok akkor beszélni, mikor értük mész, vagy hazaviszi őket? A gyerekeknek jó, hogy minden nap itt is vsnnak, meg ott is?

2015. okt. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
93%
A pénzügyeidből másznia kellene kifelé, és abba sem szólhat bele, hogy ott van a gyerek, elvégre tudta, hogy apukával kezd. Megmondom őszintén, a napi telefonálgatást viszont én is furcsának tartom, ennyire csak nem változékony az életetek, hogy nem lehet hetente egyszer megbeszélni, hogy "csütörtökön te vidd a Jóskát úszásra, pénteken én". Az ünnepeket viszont az új családjával kellene töltenie a párodnak, persze a gyerekeit is meghívva valamelyik napra, de azt én se csípném, ha a párom az exnejével karácsonyozna...
2015. okt. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
95%

Anyagiak: Lehet,hogy nem telik rá,csak a párod nem meri mondani.

Ünnepek: Egy érdekes és bonyolult dolog,én szeretnék együtt lenni a párommal.

Napi telefonok: Nos,soha nem voltam féltékeny típus,de hogy a párom napi szinten telefonáljon,e-mailezzen,FB-ozzon az ex-ével...hát,ezt szerintem 10-ből 8-an nem tolerálnák,mert nem egészen egészséges dolog.

2015. okt. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
40%

Ne foglalkozz vele. Semmilyen kapcsolatban nem vagy vele.

Ha gondja van, beszélje meg a párjával, vagyis az exeddel.


ANnyira nem érdekelne, hogy mit mondd, hogy elfelejtenék szólni az exenek, de még egy ilyen "zaklatás", és akkor beszámolok róla, őt meg nyíltan elküldöm másfelé.

2015. okt. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
98%

Először is ezt az élettársával kellett volna megbeszélnie, nem veled.

A napi szinten való telefonálgatás nekem is sok lenne, bár ha csak így lehet egyeztetni a gyerekek miatt, elfogadnám.

A pénzügyi dolgokba nem kellene beleszólnia, hiszen a gyerekek a volt párod gyerekei is, természetes, hogy a költségek is közösek.

Egyetértek: tudta, hogy vannak gyerekek, persze, hogy sokat vannak ott, ha szereti őket az apjuk.

Az ünnepeket viszont szerinte meg kellene kicsit úgy szervezni, hogy ne csak a gyerekekkel legyen, hanem a mostani élettársával is. Valahogy beosztani az időt. Mert ha ott is lesz gyerek, akkor már nem lesz mese, ki kell találni valamit, az nem fog menni, hogy apu csak az előző házasságából származó gyerekekkel tölti pl. a karácsonyt. De ezt sem neked kell elsősorban megoldanod, hanem nekik megbeszélniük és valami kompromisszumot kötni.

Mindent összevetve ezért nem téged kellett volna felhívjon, ezeket a témákat nem veled kellett volna első körben tisztáznia.

2015. okt. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
86%
Kedves kerdezo, ti megis mi a pcsaert valtatok el? Mintha tovabbra is egyutt lennetek. Igaza van hogy reklamal neked, ez nem valas!
2015. okt. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
94%

szerintem sem valtatok el csak papiron ill o siman mast dug ennyi

penz is felesbe megy gyerekek is unnepek is kozossen

Mi is mozaik csalad vagyunk es az unnepek nehez dolog

alap mindenki sajat parjaval tolti dec 24 (szent este kizarolag kis csaldi korbe nalunk ez a szokas)

a ket masik nap osztodnak a gyerekek

Napi szinten a ferjemmel nem telefonalgatok tehat tul sok

2015. okt. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
13%
Nagyjából egyetértek a többiekkel, kivéve a napi telefont. Senkitől, a páromtól sem tűrném el, hogy beleszóljon, kivel mennyit telefonálok, amennyiben ezt az időt nem tőle, a közös programjainktól veszem el. Ha nem bízik bennem, az ő baja, ha féltékeny egy volt kapcsolatra, amit hosszadalmas, esetenként nem is olcsó procedúra árán szüntettem meg, nyilván okkal, az is. El lehet menni, és keresni olyat, akinek nincsenek ilyen dolgok az életében.
2015. okt. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!