Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Reális a jelenlegi álláspontom...

Darak kérdése:

Reális a jelenlegi álláspontomban hogy kérjek egy új játékra alkalmas számítógépet a szüleimtől? Többi lent

Figyelt kérdés
A szüleimtől 7 éve kérem minden karácsonykor,szülinapkor "azt" az új gépet, de azóta semmi.15 éves vagyok ,heti 3-4 alkalommal órákat sportolok. 3as-4es tanuló vagyok.Őszintén szólva magamtól nem sokat segítek nekik (lusta fazon vagyok)de ha megkérnek, a lehető leghamarabb segítek.Az utóbbi születésnapomra majdnem kaptam egyet ,de anyám lebeszélte anyámat, mondván érdemeljem ki.Én próbálok segíteni nekik amikor tudok de nem értékeli ezt. Próbálom anyagiakkal támogatni a programom de 2-3 tízessel nem lesz jobb gépem. Nem tudom mit tehetnék a célomért, illetve jelenleg megérdemelném?

#gép #megérdemelném
2015. ápr. 8. 18:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%

mennyibe kerül az a gép? hogy álltok anyagilag?

ha jól, telne rá, akkor lehet hogy ezzel akarnak sakkban tartani.

de lehet anyagi gond miatt is nem engedhetik meg maguknak.

én azt javasolná, hogy szülinapra, névnapra, karácsonyra stb kérj inkább pénzt. gyűtögesd , és ha már megvan mondjuk a 70%a, akkor lehet a maradékot már kiegészítenék neked.

de az is lehet, hogy úgy vannak vele hogy majd a te géped elromlik akkor kapsz újat.

vagy lehet hogy attól félnek hogy rámegy a jegyeidre.. passz

neked kell megbeszélni velük, de elhiszem hogy rosszul esik, hogy hét éve ígérgetik

2015. ápr. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
Ha 7 éve szeretnél új gépet, akkor teljesen reálisak az elvárásaid.
2015. ápr. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Természetesen megérdemled. Nagyon ügyes, okos vagy.
2015. ápr. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%

3-4-es tanuló? És még lusta is? Hát ne haragudj, de ezek mellett én se támogatnám szívesen, hogy még belekezdj gép előtt tespedni is. Amúgy sem egy filléres kacatról van szó, egy jó gép sokba kerül - teljesen mindegy, hogy állnak a szüleid anyagilag.

Hát a "2-3 tízest" akár felajánlhatod, hogy beleadod, nyári szünetben szülői engedéllyel már elmehetsz dolgozni is, plusz sokat lendítene a dolgon, ha javítanál a jegyeken mondjuk 4-5-ös szintre és otthon is szó nélkül segítenél. Rendszeresen.

2015. ápr. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%
tyű, leszbikus anyukáid vannak?
2015. ápr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

4# csak úgy őszintén, hova menjen dolgozni?

az egy dolog hogy a felnőtt, képzett emberek között is hatalmas a munkanélküliség.

szerinted egy 15 évesnek milyen munkát adnának, amikor a diákmunkák nagy része 18 éves kortól végezhető?

a szüleinek nem kéne 7 évig hitetgetni a gyereket.

2015. ápr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

30 fabatkáért már vehetsz valami használt gépet, ami tudom, hogy nem a csúcskategória, de egy 7 éves géptől nagyságrendekkel jobb, és akkor nem kell a szüleidnek könyörögni:

[link]

2015. ápr. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

"de anyám lebeszélte anyámat"

WTF?


Lehet, hogy nincs pénzük ilyesmire, azért nem kapod meg. Csak azért én sem vennék új gépet, hogy a lusta, közepes tanuló gyerekem játszani tudjon.

2015. ápr. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
1. Igen ,drága 200 ezres , jövőre kész gépet szeretnék, természetesen nem 1 évre. 2. A szüleim kicsit tehetősebbek 3.A lustaságom a gépezést alvást edzést takarja. "anyám lebeszélte anyámat"figyelem zavarom van és ez befolyásolja a jegyeimet is.
2015. ápr. 8. 20:29
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát, hét év ide- vagy oda, 200 000Ft-ért én sem vennék a fiamnak gépet.

Az rengeteg és gondolom még nem is vagy tisztában a pénz értékével.

Sokkal olcsóbban is lehet kapni olyan gépet, amivel lehet játszani, maximum nem max grafikán.

2015. ápr. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!