Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan legyek önállóbb és...

Hogyan legyek önállóbb és hogyan legyen magánéletem?

Figyelt kérdés
Minimálbérért dolgozom, szüleimmel élek. Hugommal vagyok közös szobában. Külön költözni nem tudok ennyiből, de legalább spórolni azt birok. Hiányzik, hogy el tudjak vonulni néha, igy 20 felett. Nem igazán tudok önállósulni sem, kipróbálni magam. Arra gondoltam havonta mondjuk egy napot elutaznék valahova, ami nem túl költséges. Más opcióm úgy látom nem igen van.
2015. okt. 22. 22:06
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Szóval ha van tippetek irhattok :)
2015. okt. 22. 22:08
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz spórolni, előbb-utóbb összejön a pénz egy kis albérletre, vagy pedig lakótárssal kell albit nézni.

Én is ennyiért dolgozok de csak ezért nem tervezek örökbe a szüleimnél élni, akkor inkább fent tartok egy mini garzont meg spórolok a kaján :D

2015. okt. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Míg anyuékkal laksz, ezt kb. elfelejtheted.
2015. okt. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Tudok spórolni, van is félretett pénzem valamennyi. Ezt a jövőmre gyűjtögettem mert fiatal nő vagyok és ugye kelleni fog :) remélhetőleg. De úgy szeretném kipróbálni magam, meg tényleg, igy még a barátaimat sem hivom szivesen magamhoz..hova?
2015. okt. 22. 22:24
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Ha tudsz spórolni akkor spórolj annyit, hogy egy szobát tudj bérelni és máris a magad ura vagy.
2015. okt. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Pénz nélkül képtelenség. Ne ragaszkodj a szakmádhoz -ha van-, hanem egyelőre elégedj meg a jobban fizető, mondjuk 3 vagy folyamatos műszakokkal és többet tudsz félretenni. És így otthon sem kell folyton szívnod, keress másik állást, csak úgy tudsz előre jutni ha nem félsz az ismeretlentől. És új kapcsolataid is lehetnek, amik esetleg sokat fognak segíteni.
2015. okt. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Jövődre?

Értem én, persze de így akkor ott fogsz élni 10 év múlva is.

2015. okt. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mondtam szüleimnek már, hogy szeretnék önállósulni, elköltözni. Nem mondták, hogy ne tegyem. De nem értik miért a változás, mert sokáig ez eszembe sem jutott.
2015. okt. 22. 22:42
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ehhez ennyire az ő véleményük kell, tényleg ne akarj önállósodni.
2015. okt. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges ütni a kérdezőt az önállósodással.


20 éves, és van munkája. Szerintem ez egy nagyon jó kiindulás. Én nem neveznék valakit önállótlannak, akinek ennyi idősen van állása.


Az önállósodás nem verseny. Az, ha elköltözik egy albiba, ahol a szobán nem osztozik, de minden máson igen, és elveri a kuporgatott pénzét a kaucióra meg az albérleti díjra, nem előremutató lépés...


Kérdező, figyelj, szerintem jó ötlet amit írtál, hogy elutaznál néha. Próbáld ki, menj el barátokkal ide-oda. Ne egy napra, hanem egy hétre valami apartmanba, ahol vásároltok, főztök, beosztjátok a pénzt, szórakoztok...


Elköltözni ráérsz, ha lesz biztos párkapcsolatod, idegenekkel egy albiban, akiket nem ismersz, és akikben nem bízhatsz, lehet, hogy önállósodás, de egyáltalán nem buli... Ez azoknak az osztályrésze sajnos, akik semmiképp nem maradhatnak még otthon.

2015. okt. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!