Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mennyire ünnepeltek a...

Ti mennyire ünnepeltek a családdal felnőttként?

Figyelt kérdés

Az én családom nagyon kicsi és nagyon széthúzó. Névnapokat nem ünneplünk egyáltalán, szülinapokat sem igazán. Tehát pl. ha nekem van szülinapom, anyám hoz valami sütit, egyik tesóm küld egy sms-t, a másik felhív és ennyi. Nagyülőtől kapok egy kevés pénzt, a szülinap környékén. Ez az összes családtaggal így van, nem kerítünk nagy feneket, nincsenek ajándékok, közös torta, videó meg heppi börzdéj.

A karácsony is ilyen, az egész család nem is szokott együtt lenni, mindenki külön, ha mégis együtt vagyunk, kis idő múlva kitör a veszekedés. Rendszerint vagy én, vagy a nagymama főz, a többiek esznek és közben sorolják, hogy ez nem jó, meg az nem jó. Ezért nem szeretünk már karácsonyt tartani.

A barátaimnál, páromnál nem így van. A legjobb barátnőm ajándékot vesz az apja névnapjára, a párom az egész családjával együtt ünneplik a 30 feletti testvérét. Nekem ez olyan fura. Tudom, hogy mi nem vagyunk normálisak, nem ez a minta, de nekem az is fura, hogy egy felnőtt emberhez megy apa-anya, tesók zsúrozni. Meg 40 feletti embernek névnapi ajándék? Nálunk ez sosem volt szokás, így nekem fura. Nálatok mi a szokás? Ha a párommal komolyra fordul, meg kell ezt szoknom? Ők sokan vannak, majd minden hónapra jut egy ünneplés és nekem ehhez már most sincs kedvem, mi lesz később?


2015. okt. 24. 15:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Náunk szokás megünnepelni névnapokat, születésnapokat, számomra nem furcsa felnőttnek névnapi ajándékot adni, nem kell nagy dologra gondolni, de egy apró meglepinek mindenki örül, nem beszélve arról hogy összejövünk és jól érezzük magunkat.

Karácsonykor, húsvétkor is együtt ünneplünk a fa alatt, ilyenkor még névnap is van nálunk.

2015. okt. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A család egyik részével mindig összejövünk ünnepelni. A másik része a sógorom, sógornőim, apósom testvére nem igazán vannak benne ezekben, de elvárják, hogy ők meg legyenek ünnepelve, ajándékot kapjanak stb. De ha más szülinapja van, akkor dolguk van évek óta. Igyekszem őket kihagyni ezekből a dolgokból, mert bunkók, sokszor veszekszenek, nem hiányzik senkinek ez a viselkedés. A család normálisabb felével szülinap, névnap, vasárnapi családi ebéd alap. A Karácsony sajnos nálunk is szétszakadt, mivel én nagyon szeretem a Karácsonyt, fontos ünnep számomra, miután a férjem családjával töltöttem az első Karácsonyt, kijelentettem, hogy akkor választhat, hogy velem lesz kettesben Szenteste, vagy velük, de én nem leszek ott. Csúnya dolog így visszaolvasva, de nem akarok még egy ordibálós, tányérdobálós, anyagias, k..aanyázós Karácsonyt. Úgyhogy 24-én kettesben vagyunk.
2015. okt. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is van közös ünneplés. Ebédelünk, sütizünk, kis ajándék. Szerintem sem fura felnőttnek ajándékozni. Ha a pároddal komolyra fordul a dolog, akkor szerintem el kell fogadnod. Ha náluk szokás, továbbra is az marad, ha nem mész el, az sértő, és köztetek is problémát szül. Persze akad olyan, hogy nem tud valaki megjelenni, de rendszert abból nem lehet csinálni.
2015. okt. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Nalunk olyan, mint nalatok, Kerdezo. Igaz, sutit nem kapok senkitol, ajandekot sem, de igazabol nem is varom el mar. A karacsony is detto mindig veszekedesbe es sertodesbe torkollik. Mar megszoktam, hogy az en csaladom ilyen.

Az mondjuk fura nekem is, hogy egy 40-es emberhez mennek zsurozni :D dehat ha nekik igy jo....

2015. okt. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk sincs nagy bulizás, főleg hogy mi, gyerekek felnőttünk. Névnapkor egy telefon, sms, szülinapokon kisebb ajándék, süti, főleg anyukám gondol ránk, ő előre szól mindenkinek, szervez. Hogy "normális" családnak nézzünk ki, akit érdekel a másik szülinapja. Karácsonykor összejövünk, anyám egy hétig süt-főz. Egész évben szinte csak ekkor gyűlünk össze.

Szerintem jó érzés, ha a szeretteid, akiket családnak hívsz, megünneplik a szülinapod, ajándékkal kedveskednek és veled örülnek. Akár 40 felett is.

Vedd úgy, hogy az "új" családod összetartóbb, közvetlenebb. Az összejövetelek alkalmával lehetőséged van összebarátkozni a párod szüleivel, testvéreivel. Később még örülni fogsz ennek.

2015. okt. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Névnapokat egyáltalán nem ünnepeljük, a születésnapoknál megköszöntjük egymást, de pl tortát, meg egyebeket évek óta nem kaptam. Ajándékot sosem kértem, mert a taníttatásom mindig is nyelte a pénzt, így nem lenne pofám még kérni is bármit, vagy ha erőltetik, akkor valami hasznos, nekem hiányzó dolgot kérek.


A nagyobb ünnepek, pl karácsony, újév, stb kifejezetten gyűlölt dolgok részemről. Főleg hogy alkoholista apám által mindig cirkuszolásba torkollik, vagy leégeti az egész családot.


De igazából most már felnőttként próbálok odafigyelni arra, hogy ez másoknak fontos lehet.

2015. okt. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szülinapot, húsvétot, karácsonyt mindig családon belül együtt ünnepelünk, sőt, van, hogy két helyen, egyszer az én anyukámnál, aztán a párom szüleivel, nálunk összejönnek olyankor a testvéreim is, egyiküknek is van már családja, nekünk is, olyankor a gyerekek együtt játszanak.

Névnapot nem szoktunk egyedül külön tartani, viszont valami aprósággal megemlékezünk róla.

2015. okt. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Okés, akkor az a gond, hogy nincs kedvem velük barátkozni. Egyelőre nincs velük semmi gond, de nem találkoztunk sokszor és én nem is szeretnék. Majd a saját gyerekeim szülinapját megünneplem tortával, bohóccal, meg amivel kell. De hogy számomra nem kifejezetten szeretett ismerősöknél tartsam a keep smiling-t, mert szülinap van... az nem tetszik. De ez már egy másik kérdést vet fel... Köszönöm a válaszokat!
2015. okt. 24. 16:28
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én kérésemre, bár nehezen, de kiharcoltam, hogy ne legyen karácsony. nem szeretem a felhajtást és idősödöm, nem szeretek ünnepelni, nekem teljesen átlagos nap. Volt egy kis ajándékozás, de ez minden. 46F
2015. okt. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi szerencsére ünnepelünk. Ki nem hagynám.
2015. okt. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!