Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy jöjjek ki egy rossz...

Hogy jöjjek ki egy rossz házasságból?

Figyelt kérdés

6 éve vagyok együtt a férjemmel. Van egy 2 éves lányunk és egy 5,5 hónapos fiúnk. A férjem nem jön ki a családommal gyűlöli őket mert szerinte bunkón beszélnek vele hozzáteszem anyum mindenkivel így beszél nem bunkón csak megvan a maga stílusa. Amióta megszületett a fiunk azóta nagyon sokat veszekszünk vannak jó napok is de attól függetlenül sok a veszekedés. Eddig meg akartam menteni a kapcsolatunkat de már azt hiszem nem. Nagyon csúnyán beszél velem elhord mindennek engem. A testvéreiet is és anyumat is csak eddig nem merte a szemébe megmondani csak nekem mondta. Eddig hallgattam hogy ócsáról de betelt a pohár. Sajnos nincs nagyon hová mennem.

Igazából arra lennék kíváncsi ha elválok hány % az esélye hogy ő kapja meg a gyerekeket? Azt mindja biztos, hogy elveszi tőlem őket.

Sajnos a szüleimnél már 5 en laknak és egy pici baba ha mi is odamennénk már 6 an lennénk meg 3 kisgyerek szóval 8-an. A ház nincs leszigetelve ez mennyire okoz gondot? A szobákat valahogy megoldanánk. Igazából azt sem tudom miből tartanám el őket mert kb 130. 000ft ot kapok egy hónapban. Oké segítenének a szüleim de mégsem várhatom el tőlük. Albérletet nem tudnám kifizetni. NagOn félek, hogy ettől elveszik tőlem vagy hogy a férjem elveszi tőlem öket.

Attól is tartok a kislányomat mennyire viselné ez meg. Biztosan angyon. Az apja a mindene csak vele hajlandó aludni ha meglátja engem szinte kiküld a szobából.


2015. okt. 25. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
hol laktok most? volt e házassági szerződés, házasság alatt szerzett közös vagyon? mennyit keres a férjed, mert 2 gyerek után a fizuja 33-50%-a lesz a gyerektartás, ráadásul gyermekeit egyedül nevelő szülőként kaphatsz segélyt is.
2015. okt. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Te tudod, mennyire rossz a házasságod, nekem az az érzésem a leírtakból, hogy nem is annyira köztetek, inkább a családod és a férjed között van probléma. Otthon vagy egy csecsemővel, érzékenyebben veszed a dolgokat, mégis átgondolnám a helyedben, hogy tényleg a válás-e a legjobb megoldás. Neked már a férjed és a két gyereked kell, hogy elsődleges legyen, mert értük vagy felelős, ti alkottok egy családot, ha tényleg a szüleid kavarják köztetek a konfliktust, egy kicsit meg kellene próbálnod tőlük hátralépni kettőt.

Ha mégis váláson gondolkodsz: nem hiszem, hogy egy 5,5 hónapos babát az apának ítélnének, pláne, ha anyatejes. Nem írtad, hol laktok, a bíróság mindig a gyerekek érdekét tartja szem előtt, nem a szülők kívánságait. Törekednek arra, hogy a gyerekek a megszokott környezetükben maradjanak, abban a lakásban, ahol most is élnek. Az apának tartási kötelezettsége van, a te 130 ezredhez kell, hogy jöjjön még legalább 30-40 ezer forint, jó eséllyel több is, attól függően, mennyit keres az apa. Nem állítom, hogy ebből vidáman el lehet lébecolni, de azért egy kis albérletre futja belőle.

2015. okt. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%

nem akarja a gyerekeket nem is tudna velük mit kezdeni

az meg hogy a 2 éves jobban szereti a ritkán látott apját nem jelet olyan sokat

2015. okt. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

Mik a vagyoni viszonyok, kinek milyen ingatlanja vagy nagyobb értéke van, hogyan oszlik ez el a vagyonmegosztáskor?

A papa minden nap otthon alszik? Vagy csak néha, és azért örül neki annyira a kisgyerek, hogy vele alszik?


Más: Ne gondolkodj ennyire, maga a válás kimondása is kb. 6 hónap, és csak azután indul el a vagyonmegosztási és gyermekelhelyezési per, ha ezekben vita van.

Előbb indítsd el a válást, azután van 1-2 évetek kitalálni, hogyan éljetek később.

2015. okt. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jav.: Ne gondolkodj ennyire előre.
2015. okt. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%

várj még pár hónapot, és menj vissza dolgozni. utána add be a valast, gyerek elhelyezési kerelmet stb... es koltozz el. de ha lehet közel a szuleidhez vegyel ki alberletet, hogy tudjanak segiteni néha, mert pici baba mellett nem egyszerű dolgozni is.

de szerintem ne menj a nyakukra. 8 ember egy átlag házba nagyon sok

2015. okt. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Nagy valószínűséggel korábban kellett volna a férjed mellé állnod, és édesanyádat csitítani, amikor még a férjed nyelt. Sok olyan embert láttam, akiről egyesek azt mondták, hogy nem bunkó ő, csak sajátos stlusa van. Nos, ezek mind egytől-egyig bunkók voltak. Ezt nam azért mondom, hogy látatlanul valaki pártjára álljak, de ezzel jobb, ha tisztában vagy. Vagy ha látod, hogy ennyire nem jönnek ki, akkor korábban el kellett volna őket szeparálni. Inkább a férjed nélkül kellett volna menni édesanyádhoz. Még most is megpróbálhatod. Tiszta vizet öntesz a pohárba, és elmondod, hogy mellette állsz stb. Ha szerencséd van, akkor nem késő, és talán helyrehozható köztetek a kapcsolat, de azt ne várd el, hogy anyukádat még szeresse is ezek után. Ez az egyik módja annak, hogy kijöjj a rossz házasságból. Válhatsz is ha akarsz, abban nekem nincs személyes tapasztalatom, de hogy jobb nem lesz sem neked, sem a gyerekeknek, sem a családodnak, az biztos.

Ha tényleg csak ennyi volt a probléma, és nem lappang még valami más is...

2015. okt. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, te az anyukáddal élsz inkább mint a férjeddel! El sem tudom képzelni, hogy anyám beleszóljon az életembe, ezt neked kellene helyre tenni, és nem a férjedet ócsárolni...
2015. okt. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
"A férjem nem jön ki a családommal gyűlöli őket mert szerinte bunkón beszélnek vele hozzáteszem anyum mindenkivel így beszél nem bunkón csak megvan a maga stílusa"-Anyád felnőtt ember,moderálja magát,nem elfogadható,a stílus,ha megbánt vele bárkit is.Neked sem kellett volna hagynod,hogy nem megfelelő stílusban beszéljen a férjeddel.Én már vagy helyretettem volna,vagy nem mentem volna hozzá többet.Túl sokat vársz a férjedtől,a helyében én is ki lennék akadva.
2015. okt. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!