Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mikor jut el oda egy férfi,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor jut el oda egy férfi, hogy ki akarjon lépni a rossz házasságból?

Figyelt kérdés

Az én házasságom -nincs mit szépíteni - helyrehozhatatlanul megromlott. Próbáltunk már mindent, és elfogytak az eszközeink. De a férjem még mindig ragaszkodna a házassághoz. A kérdést azonban nem emiatt tettem fel...

Mostanában nagyon sok elvált, vagy hasonlóan rossz házasságban élő férfival beszélgettem, és szinte mindannyian azt mondták, hogy a végsőkig ragaszkodtak/ragaszkodnak a házasságukhoz, akkor is ha rossz, akkor is ha elhidegültek egymástól (és nem csalják meg a párjukat, tehát nem arról van szó, hogy máshol megkapják azt, amit otthon nem). Hogy mindig a nőnek kellett kimondani az utolsó szót... Egyetlen kivétellel találkoztam, amikor a férfi beleszeretett valakibe, és ezért tudott lépni, de ő is azt mondta, hogy ha nincs az új szerelem (aki tényleg az Igazi számára, kívülállók szerint is!), akkor ő sem tudott volna lépni... De akadt olyan is, akit még az új szerelem sem volt képes döntésre késztetni, mert ragaszkodott a megszokotthoz...

Olyanok válasza érdekelne, akik megéltek már hasonlót - akár férfiként, akár nőként... miért van az, hogy férfiak ragaszkodnak a biztos rosszhoz, úgy, hogy nem tudnak semmit tenni a házasság megjavítása érdekében? Miért nem lehetőséget látnak a válásban, hanem a veszteséget?

Miért a nőnek kell kimondani az utolsó szót?


2012. ápr. 16. 13:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Mert bele van táplálva a agyukba a régi ösztön, a nő ellátja őket ő meg megadja amiből ellehet, az anyjáról már levált így az nem biztos pont, ha már a feleséget is el kell engedni az már nagy érvágás hisz magára számíthat csak.
2012. ápr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

1. Az esetleg legtöbb %-ban mindig kell egy 3. fél, aki kihúzza a nőt/férfit a rossz kapcsolatból, nem is kell ehhez, hogy házasok leyenek.


2. Azok akik házasok általában 30 év felett vannak, az a tapasztalatom (körülöttem lévő emberek miatt), hogy ők félnek belekezdeni egy új életbe. Teljesen leülnek és félnek belevágni. Vagy ha nem félnek, akkor a másik dolog a teljes feladás ("Nekem már mindegy").


Mindenki azt mondja, hogy 30 év a vízválasztó. Egyszerűen bepánikolnak az emberek és nem hajlandóak lépni, magukba fordulnak, ha párkeresésről van szó.

2012. ápr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
illetve egy új élet belekezdésébe.
2012. ápr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen, én is ezt a "nekem mindegy", vagy "ez jutott", vagy "úgysem lesz jobb" dolgot tapasztalom én is. És mondogatja ugyan, hogy szereti meg tiszteli a párját, de jelét nem adja...

De mégis mi zökkenthet ki ebből egy pasit? Mert tényleg van, akinek egy új kapcsolat segített, de van olyan, akinek jön az új, és mégsem... nem vállalja fel az újjal járó bizonytalanságot, esetleg megpróbálja párhuzamosan a régit és az újat működtetni valamilyen szinten...

2012. ápr. 16. 13:40
 5/14 anonim válasza:

A 3. fél. Lehet, hogy a párodnak használni, ha jönne egy 3.


Ha mégsem, akkor miért nem lépsz te? Leültök, felnőtt módjára megbeszélitek, nem veszekedtek, hogy ez így nem jó és lehet hogy ő nem akar lépni, de te nagyon is, mert nem akarsz így élni tovább.


Neked van 3.?

2012. ápr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mindennek az alapja a kommunikáció. Ha egyikőtöknek sincs 3. fél, akkor miért nem beszélitek meg a problémákat? Ha méghelyre lehet hozni a dolgot, akkor egy kis "női praktika" segíthet. Esetleg már Te is belefásultál ebbe a házasságba és menekülnél ki belőle?
2012. ápr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ezeken már mind túl vagyunk: a megbeszélésen, a 3. félen, a női praktikákon. Azért írtam, hogy itt már semmi nem segít!

Azt sem mondtam, hogy nem lépek... Írtam is, hogy nem a saját házasságomról van most szó, hanem általánosságban érdekel a téma, hogy miért van ez így?

2012. ápr. 16. 15:03
 8/14 anonim ***** válasza:
Én személy szerint úgy gondolom hogyha nem működik a házasság akkor lépni kell nem kell várni arra hogy a másik fél mondja ki mert az senkinek sem jó. Az egy másik dolog hogy egy biztos környezetben élni de boldogtalanul-t választani az hosszú távon úgyse lesz jó. Én pld ha továbbra is ilyen jól alakulnak a dolgok a 3. féllel ki fogok lépni a házasságból mert nem akarom megalázni azzal a házastársam hogy szeretőt tartsak. Meg merem tenni azt a lépést mert meg kell tenni. Az új dolgoktól nem kell félni.
2012. ápr. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

"Ezeken már mind túl vagyunk: a megbeszélésen, a 3. félen, a női praktikákon. Azért írtam, hogy itt már semmi nem segít!

Azt sem mondtam, hogy nem lépek... Írtam is, hogy nem a saját házasságomról van most szó, hanem általánosságban érdekel a téma, hogy miért van ez így?"


Most akkor rólad van szó vagy nem?

2012. ápr. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Akkor lépjen a nő! Miért várna a férfira, hiszen ugyan annyi joga van lépni, mint a férfinak!

Vagy fél ő meghozni ezt a végső döntést, hogy ne ő mondja ki? Vagy ha kimondja, akkor a férj erőszakoskodik, hogy márpedig ő nem akar?


Akkor el kell válni és ennyi. A nő miért tűrne mellette, csak azért, mert a férfi nem akar lépni?

2012. ápr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!