Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt valaki aki hasonló...

Van itt valaki aki hasonló helyzetben volt/van?

Figyelt kérdés

Apukám kint dolgozik Németországban már 2 éve és csak nagyon ritkán tud haza jönni, ezért anyuval úgy döntöttek hogy kiköltözünk mi is oda.Ugye ebben nekem kiskorúként nincs sok beleszólásom.. A német nyelvet 2 éve tanulom a gimnáziumban. Sok barátom van , nagyon nehéz lenne őket itt hagyni.

Esetleg valami Németországban élő és korosztályombeli ember írhatna privát üzenetet hogy milyen Németországban élni? Hogy tudta itt hagyni a barátait? Az új környezetet hogy tudta megszokni? Illetve iskolába hogy jár?

Előre is köszönöm a válaszokat/ üzeneteket:)

16/L



2015. okt. 28. 18:19
 1/7 anonim válasza:
87%
Örülj neki inkább hogy itt hagyod ezt az országot én a két kezem össze tenném ha elmehetnék innen. Barátokat meg bárhol lehet találni.
2015. okt. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem is ezzel van a legnagyobb gond, hanem azzal hogy Német iskolába kellene járnom.
2015. okt. 28. 18:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi ugyan nem Németországba költöztünk anyummal, hanem Angliába.

Én 0 nyelvtudással mentem iskolába. Nagyon rossz volt az elején, senki sem beszélt hozzám. Majd egy év múlva megtanultam a nyelvet már-már haladó szinten. A barátaimat ott tudtam hagyni, hisz mindössze csak 9 éves voltam. Iskolába busszal jártam, ezt a kérdést remélem így értelmezted lol.

2015. okt. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehetsz magántanuló, félévente hazajössz vizsgázni. :)
2015. okt. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ennek csak akkor van értelme, ha terveztek visszaköltözni. :)
2015. okt. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nehéz mindent otthagyni. De fiatal vagy, valamilyen szinten a nyelv is megy. Nem lesz gond. Környezetet hamar meg lehet szokni Németország is szép. Az emberek nem annyira közvetlenek, ez egy kicsit furcsa, de meg lehet szokni.
2015. nov. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha már alapból így állsz hozzá, hogy kíváncsi vagy, kinek milyenek a tapasztalatai, és nem zárkózol be teljesen, akkor már nagy gáz nem lehet. Én ugyan csak Ausztriában lakom, de barátnőm nagyjából ennyi idős volt, mint most te, mikor kiment Németországba a rokonaihoz. Bébiszitterkedett, mellette tanfolyamra járt (csak halasztott itthon egy évet) úgyhogy az iskolai cuccokhoz nem tudok hozzászólni, de elképesztő gyorsan talált barátokat, megkereste az ottani magyarokat, rendszeresen járt szórakozni, sétálgatni stb. Gondolom ez érdekel igazán. Amellett velem például rendszeresen tartotta a kapcsolatot, ha lett volna rá lehetőség (részemről se idő se pénz nem volt), meg is látogathattuk volna, nem a világ másik vége. Ami még esetleg a nyelvvel kapcsolatban könnyebb lehet, az, hogy a németek németül beszélnek, szóval amit két év alatt tanultál, kamatoztatható (gyorsan rád fog ragadni a többi is) meg lehet őket érteni - értem úgy, hogy még a legparasztabb német is szebben beszél, mint pl. egy osztrák értelmiségi :D

A másik, hogy mindig irigylem azokat, akik már a sulit is itt csinálták, könnyebben beilleszkednek. Nem hiszem, hogy rosszul jársz - nyilván az elején elég sz.r lesz, de kitartás, az anyukád ÉS az apukád ott lesz melletted :)

2015. nov. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!