Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha télvíz idején kidobnak...

Ha télvíz idején kidobnak otthonról, valahogyan túl lehet élni kint a hideget?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy esti munkát vállalnék (mivel akkor van a leghidegebb, így akkor fedett, meleg helyen lehetnék) napközben pedig valami eldugott helyen aludhatnék, plázákban meleg van.
2015. okt. 31. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Merre laksz? Korod, nemed? Ha gondolod, írj privit, talán tudok segíteni.
2015. okt. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
most még nincs hideg. tegyél félre, hogyha kidobnanak legyen pénzed kaucióra. és max kiveszel egy szobát, egyetemistàk is így szokták, olcsóbb mint a sima albérlet. ez az utcán alvás számomra nem opció, főleg, hogyha tervezel dolgozni
2015. okt. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért dobnának ki?

Ha gyerek vagy, akkor nem dobhatnak ki, valakinek gondoskodnia kell rólad.

Ha felnőtt, akkor hajléktalanszálló.

2015. okt. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Már most kezdjél el bentlakásos munkát keresni és költözz el egyből, ha találtál, ne várd meg amíg kidobnak.

Sok helyen keresnek takarítót, de nagyobb építőipari cégeknek is van munkásszállója (azt nem írtad h fiú vagy-e vagy lány).

Esetleg külföldi bébiszitter állás bentlakással? Sok helyen kifizetik a repjegyet is.

2015. okt. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én karbantartó vagyok egy szállodában, engem nem dobtak ki otthonról de a munkám arról szól hogy a nap 24 órájában készenléte legyek mert ha bármi baj van akkor egyből tennem kell a dolgomat és nekem arról szól a munkaidőm hogy 4 napig bent kell lennem a szállodában, külön szobám van, ahol van egy kis sarok ahol a kajámat tudom melegíteni meg főzőlapom is van hűtő meg kis konyhaszekrény, egy ágyam van, TV-m van, internet hozzáférésem is adva van, illetve külön fürdő meg wc is rendelkezésemre áll. Ahogyan a másik kollégámnak is ugyan ez a szomszéd szobába meg 1-2 olyan dolgozónak akik messziről járnak be és 16 órákat dolgoznak a konyhán. Én 4 nap után hazamehetek 3 napra akkor a másik kolléga ugrik be helyettem a szomszéd szobából illetve van még egy olyan kolléga aki napi 8 órába dolgozik de helybéli így ha nagy segítség kell ő bármikor gyalog 5 perc alatt bent van. Nálam ez így megy, a lakhatásom együtt jár a munkabéremmel így semmit nem kell fizetnem, ebédet kapok, meg ha marad ételmaradék akkor abból is mindig jut nekem, igazából nekem eleinte egy rémálom volt, de most valahogy a semmiért se hagynám itt a munkahelyem mert a kollégák nagyon jó fejek, a környezet is barátságos, és a pihenő napjaimon is bent lehetek a szállodába mint lakó, de akkor semmi esetre sem dolgozhatok, meg segíthetek be a kollégának csak abba az esetbe ha kivételesen a főnökünk ad írásbeli engedélyt ami túlórának számít de ilyen is 3 havonta egyszer ha megesik.


Igazából én eleinte mindig hazajártam a pihenő napjaimon, nem laktam túl messze busszal is 30 perc volt autóval meg maximum 20 perc. Én azért is lakom bent mert a szüleimhez visszaköltözött a nővérem a gyerekével együtt és kényelmetlenül férnénk el, albérletbe így nem érdemes mennem itt helyben sem. Vendég jöhet hozzám de fizetni kell érte, de ha lakótársként jönne valaki akkor neki havi 45 ezer forint lenne az hogy velem élhessen egy szobába, ennyi a hátrányom. A fizetésem nem túl magas de bőven megélnék belőle ha itt nem kapnék kaját, szinte röhögve de jó mert tudok spórolni ha esetleg mégis úgy döntök hogy lelépek akkor pár hónapig simán elboldogulnék.

2015. okt. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, és miért akarnak kidobni? Nem tudsz ellene tenni semmit?
2015. okt. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Túl lehet élni, de a szervezeted 2-3 hónap alatt egy életre megnyomorodik.
2015. okt. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A teendő: munkát kell keresni, ki kell venni egy szobát (az olcsóbb, mint egy egész lakás), és máris nem kell valami eldugott helyen aludnod hajléktalanként.
2015. nov. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Plázákban te nem fogsz napközben aludni, azt felejtsd is el.
2015. nov. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

manapság nagyon sok munkásszálló van főleg nyugat magyarországon. Persze ahhoz dolgozni is kell valahol.

Például Audi gyár Smr tükörgyár Dunakiliti veritas gyár vannak sopronban is gyárak van a lear győrben stb... ezeknél ingyenes a munkásszálló.

2015. nov. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!