Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogilag megoldható valahogyan,...

Jogilag megoldható valahogyan, hogy a férjem másik kapcsolatából származó gyermekei ne örököljenek abból amit mi a közös gyermekeinknek szeretnénk hátrahagyni?

Figyelt kérdés
Nem kisemmizni akarom őket, de én nem azért dolgozok, hogy nekik több jusson, hanem azért, hogy a közös gyermekeinknek több legyen. A házasság alatt jogilag minden 50-50%-ban a miénk (nincs szerződés), de ha csak a belefektetett pénzt és munkát nézzük, akkor én többet tettem hozzá, mert mindenemet beleforgattam pl. örökség, saját lakás ára, a szüleimmel együtt csináltam a vakolástól kezdve a burkolásig, csinosításokig mindent...
2014. szept. 11. 12:48
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezen akkor kellett volna gondolkodni, mielőtt a teljes 50%-ot a férjed nevére íratjátok, holott ő nem járult hozzá ennyivel.


Az egyetlen megoldás szerintem az, ha a férjed végrendelet ír. De nem tudom mennyire lenne hajlandó. Gondolom neki mindegyik gyereke egyformán fontos.

2014. szept. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:

itt lehet, hogy tisztázni kéne, hogy ki kivel él, előbb voltak-e a másik gyerekek (ti nevelitek őket pl) vagy később (mással él-e a férjed), stb.

nem vagyok jogász, de van egy tippem, hogy ezeket tudni kéne.

2014. szept. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
77%

sztem nincs ráiratva a férjre, legalábbis nem írta a kérdező (?) plusz: a házasságba vitt vagyon az nem 50%-ban osztódik, hanem a házasság alatt szerzett vagyon osztódik 50%-ban.

de a kérdésben nincsenek részletek. így aki ért hozzá, sem fog tudni válaszolni.

2014. szept. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
68%
Vegrendelettel.
2014. szept. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
Írjon végrendeletet, amiben mindent rád hagy. Terólad meg úgyis csak a te, azaz a közös gyerekeitekre száll minden. Mi így csináltuk, ügyvéd javaslatára.
2014. szept. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
83%
Végrendelet nem jó, mert köteles részt azt ki kell fizetni minden esetben, mi úgy csináltuk, hogy eladtuk a közös ingatlant vettünk egy másik ingatlant, de 100%-ban a közös kiskorú gyermekeink nevére, így nem örököl az előző házasságából született gyereke. Nekünk ügyvéd mondta, hogy így csináljuk.
2014. szept. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
41%

A végrendeletből nem hagyhatja ki a gyerekeit.

Ha kihagyja, az a végrendelet teljes egészében érvénytelen.

A köteles részt mindenképpen rájuk kell hagynia.

2014. szept. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
44%
Azért nem annyira egyszerű kisemmizni őket, mert egyébként azt akarod, de nem ez a lényeg. Nem volt túl okos dolog az örökségedet (ami egyébként saját vagyon és a férjednek semmi köze nincs hozzá jogilag) a közösbe dobni, mellesleg a házasság előtti saját lakásod is csak a te tulajdonod (házasság előtt szerzett vagyon). Viszont ha belerakod a közösbe akkor nem tudom mi történik vele. Keresnék egy ügyvédet a helyedben, hogy mit lehet tenni, de azért arra ne számíts, hogy teljesen ki tudod túrni a férjed gyerekeit, nem annyira könnyű.
2014. szept. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
47%
6 Szép kis férjecskéd lehet és majd ha téged hagy el a harmadik feleségéért, akkor a ti gyerekeiteket fogja kisemmizni az ügyvédetek segítségével?
2014. szept. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom ezeket lehet bizonyítani egy esetleges örökösödési eljárás alatt, így a saját lakásod ára, valamint az örökséged nem fog beleszámítani a férjed részébe. Azonban az ellen nem tehetsz, hogy a közösen szerzett vagyonból ne kapjanak a gyerekei. Épp úgy jár nekik is az apjuk után, mint a közös gyerekeiteknek.
2014. szept. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!