Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szegényen élő emberek irigyek...

Szegényen élő emberek irigyek vagytok a gazdagokra?

Figyelt kérdés
Hibáztatok valakit a helyzetetekért? Pl szülőket?
2015. nov. 9. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

Mit jelent neked a gazdagság?


Mi nem vagyunk gazdagok egy kicsit sem, pedig a család össz bevétele közel 1 M Ft. Jól élünk, mindenünk meg van, de nem futja Ferrarira, Vagy nem megyünk évente többször a Maldív szigetekre. De nem gond a gyereknek ruhát , ételt venni, vagy évente 1x Spanyolországban 2 hetete 4 csillagos hotelben tölteni. Autónk tankolása sem gond, vagy a drága hobbimnak élni. De azért meg kell néznünk mire költjük.

2015. nov. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az voltam.

Hibáztattam a szüleimet, mert úgy gondoltam, ha nem válnak el jobban élhetnénk. Azért is haragudtam rájuk, hogy 4 gyereket vállaltak, pedig anyagilag nem voltak eleresztve. De ezeket főleg kamaszkoromban gondoltam, dühből.

2015. nov. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hibáztattam a szüleimet, mert még otthon éltem, nyomorogtunk, apukám nem ment el dolgozni. Ez volt 20 éven át. Elköltöztem. Apu még abban a hónapban elment dolgozni, úgyhogy én külön nyomorogtam még az otthoni helyzetnél is jobban, a családom meg mint Marci hevesen 300 ezerből 3an.

Most már én is emberi körülmények közt élek, 21 év nélkülözés után, juhé :D


(amugy a szüleimre az állandó fizikális és verbális bántalmazás miatt is haragszom, de az nem tartozik ide)

2015. nov. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%

Mi éltünk már szegénységben, igaz a rezsire és kajára volt pénzünk de nem is eresztettük el magunkat akkor sem, hús is csak azért volt az asztalon mert voltak állataink a nagy terület miatt. Iskolába is csak szendvicseket vittem meg a szüleim direkt fizettek be menzára mert akkor még jobb kaját adtak, igaz hogy nem laktam jól vele, de jobb volt mint az itthoni koszt. Aztán olyan 13-15 éves koromra apám jobb állást talált illetve vezető beosztásba került. Anyukám is jobban keresett már mert ő is előre lett léptetve igaz ő járt is iskolába munka után ő sokat is tett érte. Akkor már elkezdtünk jobban élni rá 2 évvel később apám cége ugye olcsóbban szerzett be nekünk építőanyagokat és ezzel fel lett újítva a ház leginkább szigetelés lett megcsinálva és a központi fatüzeléses rendszert építettük ki. Aztán 2 évvel később apám vett autót igaz 18 éves használtat de jó kis autó mai napig elvagyunk azzal. Meg persze amikor 18 éves lettem adott nekem 150 ezer forintot azzal a feltétellel ha abból a pénzből lerakom a jogsit, rám bízza hogy melyik iskolánál milyen árakat fizetek érte, ezt osszam be ha megbukok akkor is elégnek kell lennie rá de ha kifogytam belőle akkor spóroljak magamnak, plusz ha marad belőle azt arra költöm amire akarom. Igazság szerint én akkor elsőre átmentem minden vizsgán bár nem nagyon akartam vezetni mert féltem a közlekedéstől de amikor már a forgalmit csináltuk akkor még külön volt a kettő már megszerettem a vezetést. Utána ugye leérettségiztem elmentem szakmát tanulni mellette már alkalmi munkát végeztem lett főállásom 22 évesen sajnos nehezen találtam de összejött azóta 2 éve hogy elég jól élünk, úgymond tehetősen de nem vagyunk gazdagok. Tavaly vettünk 10 éves autót közösen dobtuk össze rá a pénzt, mert tellett rá meg a szüleimnek is volt spórolt pénze mert ők nem verték el és a mai napig nem szálunk el azért mert jól keresünk jó nem túl jól de többet a minimálbérnél de így is amire kell telik, jövőre tavasszal amint vége a fűtés szezonnak a ház belső részét újítjuk fel, új villany, és vízvezetékek lesznek apám a tetőt akarja megcsináltatni tartósabbra, meg persze tervbe van véve az ablakcsere mert ami van faablak az már nagyon a végét járja már felújítani se érdemes sajnos.


gazdagok nem vagyunk csak tehetősek. Aki gazdag főleg a szembe szomszédunk nekik 3x nagyobb a házuk, és a legöregebb autójuk is 5 éves. 3 autójuk van 2 motorjuk, és mindenből a drágább minőségit veszik meg. Állatokat ők is tartanak de nem viszik túlzásba az is csak a "nagypapa miatt van" és persze ők viselkedésileg is elvannak szálva maguktól, fél évente új telefon és persze az almás telefon vagy a nagyon drága androidos a 15 éves gyerekük egy beképzelt plázacicus aki úgy öltözködik hogy a hátamon is feláll a szőr és persze flegma viselkedése.


Ők nagyon beképzeltek mindent az orrunk alá dörgölnek hogy nekik erre telik, meg itt adják magukat hogy huh de jól megy nekik, persze csak az asszony meg a 3 gyerek, az apjuk a családfő legalább normális ember de hetente egyszer ha látjuk őt. Ő orvos méghozzá szívsebész, sosincs otthon és amikor hazaérkezik nem sokat látom mosolyogni, persze a felesége meg a gyerekei a 25 éves lánya aki még a legnormálisabb a gyerekei közül ő folyton nyal neki hogy erre kell pénz meg arra kell pénz, igaz ő jár dolgozni de csak takarítónő, de attól független csak elveri a pénzét, de még mindig ő a legnormálisabb mert láttam már jótékonykodni a vöröskereszthez gyakran visz ruhákat zsákszámra, és persze nő létére ért az autókhoz, jó múltkor is amikor nem bírtam beindítani az autónkat hiába bikáztuk fel a haverommal, hiába próbáltuk betolni semmi a csaj levette hogy az indító motor adta be a kulcsot megrendelte nekem internetről mondta hogy ne vigyem szerelőhöz mert akkor 40-50 ezer forintom rámegy, ő 25 ezerért szerzett is utángyártott ugyan de jó azt állítja, be is szerelte nekem illetve segített benne igen sokat ebből is levettem hogy nem hülye a csaj, és azóta semmi baj az autóval. Tényleg ért hozzá, lány létére autószerelőnek tanult és szereti is csinálni de mivel nő sehova nem veszik fel a környéken és ezért ő meg is sértődött, de így maszek alapon ismerősöknek szokott segíteni benne és más szerelésben sem hülye, amihez van szerszáma meg felszerelése abba tud segíteni. Az öccse 20 éves létére egy kövér disznó, buta, bunkó, és persze egésznap kockul az xbox előtt és persze villog vele itt, sokszor az utcán okos telefonját nézi folyamatosan majdnem el is csapta őt egy autó ezért, de nagyon hálátlan ember. A legkisebb csajt meg említettem.


Az ilyen embereket nem csípem aki más pénzéből menőzik, a szerencsétlen apjuk a végkimerülésig dolgozza magát és nem egy egyszerű munkája van, emberek életéért küzd nap mint nap, és próbál nagyon kedves lenni mindenkivel mikor néha áthallom a veszekedésüket amikor a kertben vagyok hogy nem egy egyszerű neki.


Én az ilyen embertől nem sajnálom a pénzt, de a gyerekeitől meg a feleségétől igen akik csak felvágnak. Felesége lenéző bunkó nő, pedig ő sem úszott a pénzbe mikor ideköltöztek, akkor a férje még örült hogy akkor kezdő orvosként eltudja tartani a családját. ezt nekem még a szüleim mesélték.


Én az ilyen gazdag embereket nézem le nagyon. Sőt ismerek másik gazdag családot igaz ott a családfő ügyvezető igazgató, az asszony is megkeresi a pénzét, ő üzemi mérnök a közeli gyárban, de ők kedves normális család, van pénzük de nekik elég az egy autó pedig a gyerekük még tanuló de néha ő is elviszi az autót, a házuk sem egy nagy de szép, le a kalappal átlagosan élnek, mondták hogy ők inkább megfogják a pénzt ameddig van és inkább nyugdíjas korukra tartogatják meg az egy szem gyerekükre ha már családos apuka lesz akkor ne kelljen annyira a pénz miatt aggódnia. Ezt még becsülöm is bennük, amire szükségük van megvan nekik, van hol lakniuk, van mivel közlekedniük, van mit enniük, van min telefonálniuk, ennyi. Az ilyen gazdagokra azt mondom hogy ők megérdemlik a pénzüket mert tényleg nem villognak vele meg tényleg tudnak is bánni vele, nem verik el minden hülyeségre, normálisan élnek, a viselkedésükkel sincs baj.

2015. nov. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem, magamat hibáztatom és igazam is van. Plusz reményem :) Lehetek még elég gazdag ;)
2015. nov. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem irigykedtem, csak megfogadtam, hogy egyszer én is oda fogok tartozni... Így lettem mindig kitűnő :)
2015. nov. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem,mert van jobb dolgom is,mint más gazdagságán kattogni.
2015. nov. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Voltam szegény, gyerekkorom is az volt. Mostmár tehetős vagyok 23 évesen, de rossz, mert a régi szegénység örökre rányomja a bélyeget az ember lelkére szerintem, én sem tudom felhőtlenül élvezni a pénzem, sokszor nem merek költeni csak nehezen veszem rá magam hogy megvegyek magamnak mindent amit akarok (értelmes dolgokat), félek, hogy megint szegény leszek. Tavaly pl a Kanári-szigetekre mentünk nyaralni, ilyen utazási irodás, ezt nem én szerveztem, és mikor áprilisban befizettem az árát júliusig, elutazásig ezen kattogtam, hogy lehet nagy hibát követtem el, mert simán elszegényedhetek én meg dobálom ki a pénzt.

Szóval én azokat irigylem inkább, akik gondtalanul tudnak költeni.

Amúgy a szüleim nem hibáztatom, ők megtettek értünk mindent, amúgy tisztességesen éltünk, volt fűtés, tiszták voltunk, volt többnyire étel is, ha nehezen is, de ezek megvoltak. Más nem. Apámat okolom kicsit, mert volt egy nagyon jó munkája, amit 100%-ban a saját hülyesége miatt vesztett el, utána jöttek az anyagi gondjaink. De már mindegy, felnőttünk így is.

2015. nov. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
irigy vagyok, mert anyunak nem kellett volna éjjel-nappal dolgoznia egyedülálló anyaként, ha gazdag lett volna (és lett volna pénze jó ügyvédre, hogy leperelje apámról a gatyát is). viszont én gazdagnak érzem magam, még ha nem is anyagilag. anyuval és öcsivel minden rosszban kitartottunk egymás mellett, és ez rengeteg erőt ad és adott nekem.
2015. nov. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!