Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennek az állításnak van alapja?

Ennek az állításnak van alapja?

Figyelt kérdés
Igaz lehet az, hogy azok a férfiak/nök nagyon féltékenyek, mindentöl féltik a párjukat akik valójában megcsalják a másikat? Mivel magukból indulnak ki? Mert a barátom rettentö féltékeny mindenkire, sehova se mehetek magam, még edzöterembe se. Viszont ö irogat olyan lányokkal, akikhez valamikor köze volt, volt olyan, hogy azt mondta "jaj ezt a csajt 2 nap után kidobtam a francba". Ezeket mire véljem?
2015. nov. 10. 10:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Van amikor be jön ez az állítás, van amikor nem!

Ha ő még mindig levelezik a volt csajaival, nyugodtan elmehetsz edzőterembe. Nehogy már te kapaszkodj csak utána.

Mond meg neki, hogy téged zavar, ha az exekkel írogat. Elég fiatal lehetsz még, miért kell magad már most nem jól érezni egy kapcsolatban?

2015. nov. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
vagy ő csal meg téged vagy őt csalták már meg,de mindenképp nem érzi elég jónak magát ahhoz, hogy megtartson ezért azt képzeli(mivel túl jó csaj vagy számára), hogy bárkivel megcsalnád, mert kisebbségi komplexusa van. azt ilyet hagyni kell a francba
2015. nov. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Van amikor van, van amikor nincs, csak simán nem érzi magát túl jónak az egyik fél a másikhoz és ebből adódik a féltékenység.

Nekem van egy személyes tapasztalatom is ilyen srácról, a kapcsolatunkban ő a saját cselekedeteit vetítette ki rám, és azért féltékenykedett. 16 éves voltam, ő 19. 2 évet voltunk együtt, ebből az utolsó 1 év azzal telt, hogy már azért is féltékeny volt ha beültem a barátnőimmel egy kávéra. Belekötött, hogy miért sminkelem ki magam, biztos tetszeni akarok másnak stb. (Szemceruza, szempillaspirál)

Mire kiderült, hogy ő folyamatosan chatelt mindenféle nővel, és még találkozott is az egyikkel, akivel elment biliárdozni, utána meg írta is a csajnak, hogy milyen jól nézett ki, legközelebb is lehetne ilyen szexi ha találkoznak... hát mondanom sem kell, ezek után mikor ezt megláttam még fel is pofoztam, mert nagyon igazságtalannak éreztem, hogy 1 éve engem b*sztat, miközben ő ilyeneket művel. Tehát ebben az esetben igen, a saját magából kiindulva volt rám féltékeny, hátha én is ugyanezt teszem az ő háta mögött. De ettől függetlenül személyiség kérdése szerintem, hogy ki, miért féltékenykedik.

2015. nov. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%

"Mert a barátom rettentö féltékeny mindenkire, sehova se mehetek magam, még edzöterembe se."


Teljesen függetlenül attól, hogy esetleg megcsal(t)-e, ez így szerinted egy egészséges viszony kettőtök között?

2015. nov. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi alapja nincs, sőt épp fordítva érzem.

Én inkább azt tapasztaltam, hogy akinek van vaj a füle mögött, az kussban marad és nem drámázik, mert csak felhívja magára a figyelmet.

Én inkább azt figyeltem meg, hogy azok féltékenykednek, akiknek van valami kisebbségi érzetük, vagy volt korábban valami rossz tapasztalatuk.

Nem jó, hogy már most ennyire fog téged, nem egészséges, hogy nem mehetsz egyedül edzeni. A jó kapcsolat a bizalmon alapul, és megalázó az, ha levegőt sem vehetsz önállóan az Ő képzelgései végett. Ez a párod nyavalyája, és ha nem gyógyul ki belőle, később csak rosszabb lesz.

Átgondolnám a helyedben, mert az unokahúgom pont ebben a cipőben jár: Megszületett a gyerek, és most már egy ideje boltba sem mer elmenni, még saját pénze sincs amiről rendelkezhetne. Most szabadulni akar, de nem tud. Ezek beteges dolgok, hidd el.

2015. nov. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenféle eset előfordul, de ezt nem is tartom itt fontosnak. NE legyél olyannal, aki előírja, hova mehetsz. Nem vagy a rabszolgája... Miért hagyod?


Az erős féltékenység is nagyon zavaró lehet, én ugyan sosem tapasztaltam, de el tudom képzelni. Nálam szakítóok lenne az is.

2015. nov. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így ebben a formában cáfolnám. Én az első férjemre elég féltékeny voltam, rosszul esett ugyanis, hogy ha látott egy jó nőt, akkor sziszegett, meg füttyögött, ezzel elvéve az önbizalmam. Viszont sosem csaltam meg.
2015. nov. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
koszi az eddigi valaszokat, egyebkent 21 eves vagyok. tudom, hogy ez nem teljesen egeszseges, hogy ennyire felt, viszont nekem az eddigi kapcsolataimhoz kepest, ez megfelel. mert nemvagyok az a nagyon csavargos, igazan csak dolgozom es edzoterembe jarok le. orulok annak, hogy foglalkozik velem es hogy ha elmegy bulizni engem is visz magaval, csak kicsit elbizonyltalanodtam es kivancsi lettem volna masoknak van ilyennel-e tapasztalatuk
2015. nov. 10. 11:26
 9/20 anonim ***** válasza:
nem igaz, alaptalan. Az ilyen emberek egyszerűen erősen önzők, birtokolni akarják a másikat és annak nem adnak igazi szabadságot. Nem tisztelik a másikat annyira, hogy meghagynák egyéni döntési és választási szabadságát, azaz nem szeretik igazán. A valódi szeretet az, amikor a felek egymás személyiségének a legteljesebb kibontakoztatásához járulnak hozzá, még akkor is, ha ez nekik személy szerint fájdalmas. Ugyanakkor a féltékeny embereknek nincs kellő önbizalmuk és magabiztosságuk.
2015. nov. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy félt ő téged! Attól tart, hogy társaságba kerülsz, új élmények érnek, esetleg rájössz, hogy ő messze nem az az ember, akivel be kellene érned, és sok jobbat kaphatsz nála. Na, ezért zárna legszívesebben a négy fal közé.
2015. nov. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!