Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anya válni akar (3 és 5...

Bürü kérdése:

Az anya válni akar (3 és 5 éves gyerekek). A láthatásban nem tudnak megegyezni, Szerintetek dönthet -e a birosag az apának kedvezően a láthatásban?

Figyelt kérdés

Az "anyalelkü" apuka - akit a gyerekei is imádnak- nagyon szenved, akár minden nap szeretné látogatni őket. Vagy hétköznapi ottalvásra is elvinni. Eddig is sokszor voltak napokig csak apával, mert az anyjuk sürün utazik külföldre.

Az anya csak 2 hetente hétvégére és heti 2 délutánra hajlandó odaadni őket...



2015. nov. 10. 23:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
12%
Miért baj az ha világot látnak? A 3-5 éves purdétokat ti nyaralásnál is otthon hagyjátok mert az úgy az egészséges?
2015. nov. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
66%

Egy üzleti út nem nyaralás. A szállodai szobában, konferencia termekben nem lát világot a gyerek.


Miért csak láthatást akar az apuka?

Miért nem akarja tovább nevelni?

Lehet azt közösen is, akkor is ha külön élnek.

2015. nov. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
22%
Ha iskolába fognak járni akkor a hétköznapokat is elfelejtheted majd a tanulás miatt...
2015. nov. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm, aki hozzászólt.A kérdező vagyok, az Apuka barátja,s mint néhány kommetelő, nyilván én sem vagyok mentes a frusztrációtól.

Itt az Apa attól szenved, hogy a gyerekeknek fáj majd az apjuk hiánya.Természetesen 100%-ban-akár tartásdij nélkül is- vállalná őket, de nem olyan önző, hogy elvegye tőlük az anyát, mert tudja, hogy az nagyon fontos egy gyereknek. A "legkisebb rossz" az 50-50% lenne. Igen ám, de az anya ezt nem akarja.

A kérdésem arra irányult, élképzelhető-e, hogy a biró megitéli ezt, vagy automatikusan az anya akarata érvényesül.

2015. nov. 11. 14:37
 15/22 anonim ***** válasza:
Ha anyagilag megteheti fogadjon egy jó ügyvédet és igy sikerülni fog :)
2015. nov. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Tudnátok javasolni egy jó budapesti ügyvédet?
2015. nov. 11. 17:40
 17/22 anonim ***** válasza:
5%

10-es.Tehát viheti külföldre,ha az apa beleegyezik.De aki előttem írt az azt írta,hogy külföldre úgysem viheti.Nem hiszem,hogy csak azért,hogy az anyának betartson,nem ad erre engedélyt az apa.Ez olyan pitiáner dolog lenne.

Különben az új családjogi törvényben már azt írja,hogy rövidebb időre viheti a másik fél beleegyezése nélkül is.

2015. nov. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
34%
Nem kell a másik szülő beleegyezése, ha 3 hónapot nem haladja meg a kf-ön tartózkodás. Szeretnem a net-ügyvédeket...
2015. nov. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

a gyerek nem egy torta hogy 50 50 % ban lehesen megosztani

indulnak az iskolába és kiderül hogy a másik szülönél ott maradt a lecke a tankönyv a tesi cucmajd a másik szülő késik a munkából 2 órát hogy lóhalálában szállitsa a napi felszerelést

a gyakorlatban az ilyemi nem müködik

2015. nov. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem nem. Az apukának (férfinak) semmivel sincs több szava, mint egy bankautomatának. Közlik vele, hogy levonják a gyerektartást a béréből. Vagy csak levélben értesítik. A véleménye, szava senkit sem érdekel, főleg nem a bírónőt, vagy az exfeleségét.

Ha nem tudja/akarja a "földbe döngölni" a volt feleséget, akkor örülhet ha élni hagyják.


Kisarkítva, lerövidítve, de ez a jellemző végeredmény.

Persze nekem is van olyan ismerősöm, akinek az egyik ismerőse, hallott már olyanról, hogy valaki látott olyan apát, akit emberszámba vettek. De közvetlenül még nem volt ilyenhez szerencsém.

2015. nov. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!