Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a férjem volt felesége el...

Ha a férjem volt felesége el akar költözni akkor kérhetjük, hogy a gyerekek nálunk legyenek elhelyezve?

Figyelt kérdés
7 éve váltak el, van két közös gyerekük. (10, 12 évesek) A volt feleség most el akar költözni (Szabolcsba, mi Bp.-én élünk) A férjem elvileg kéthetente láthatja a gyerekeket, de általában hétköznap is szoktak nálunk lenni egy napot. A gyerektartással soha nem volt gond, nincs mit felhozni ellene a bíróságon. Ha kérnénk, hogy nálunk helyezzék el a két gyereket van rá esélyünk, hogy megkapjuk őket?

2013. febr. 4. 13:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Azért mert elakar költözni?:))esélytelen..
2013. febr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem én akarom elvenni tőle a gyerekeit. Egyébként az apjukhoz kerülnének, nem egy idegenhez. Igen, a költözés az ok. Ők sem akarnak amúgy menni, de szerintem még kicsik ahhoz, hogy a bíróság meghallgassa őket. Vagy számít mit mondanak?
2013. febr. 4. 13:27
 3/15 anonim ***** válasza:
Tőlem nem kérdeztek semmit, hogy mit akarok, annak idején. Anyukám így döntött hogy költözünk, és mennem kellett vele, ha tetszett, ha nem. Most nem tudom hogy van, az Én történetem 1977-ben volt.
2013. febr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
16%
Had kérdezzem meg,neked van gyereked??Biztos nincs.Egy költözés nem ok arra tönkre tegyetek egy nőt.Az apa valóban nem idegen,de te nekik igen.
2013. febr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Van gyerekem, közösen neveljük. Eszembe sem volt elköltözni (lett volna lehetőségem kimenni Angliába), illetve a volt férjem sem költözne távol a gyerekétől. Együtt vállaltuk a gyereket, elváltunk, de attól még a gyerek közös, nem szakítanám el tőle soha a fiát. Ha a férjem exe ezt megtenné, nem tudom a férjemnek miért lenne kevesebb joga?

Nem vagyok idegen a számukra én sem, 5 éve együtt vagyok az apjukkal.

2013. febr. 4. 13:44
 6/15 anonim ***** válasza:
23%
Persze, van rá esélyetek. Meg kell próbálni.
2013. febr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Én azért megértem a Ti álláspontotokat is. A gyerekek így kikerülnek a megszokott hétköznapi életükből, a közvetlen szociális életterükből azzal hogy el kell menniük egy országos szinten fejletlenebb környékre. Ilyenkor sérülni fog a veletek való viszonyuk is, hisz a nagy távolságot sem lehet a két heti láthatásokkal áthidalni, hisz szinte egy nap az út oda-vissza. Persze ha most leírom hogy anyuka költözne és neki kell biztosítani az utazási többletköltséget én leszelk lepontozva, de ez akkor is így van. Egy ügyvéd talán el tudná érn, hogy meghallgassák a gyerekeket a bíróságon.
2013. febr. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%
Én is megértem kérdeződ, valamilyen szinten ismerem is a helyzetet. Akik azt írják, hogy elveszik anyukától a gyereket, azoknak üzenem, hogy így anyuka is ugyanúgy elveszi az apukától a gyerekeket. Ha anyuka nem hajlandó a kompromisszumra, akkor megértem, ha apuka is ilyen drasztikus lépésre szánja el magát, hiszen ő sem akarja elveszíteni a gyerekeit. Sajnos nem tudom, milyen esélyei vannak, egy ügyvédet lenne érdemes megkérdezni.
2013. febr. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kérni kérhetitek, megkapni nagy valószínűséggel nem fogjátok.


Nyilván nem passzióból költözne az anyuka, hanem mert ott jobbak lennének a megélhetési feltételei.

Elképzelhetőnek tartom, hogy ott laknak a szülei. Lehet, hogy hozzájuk akar költözni, hogy a költségeken spóroljon...


Megkérdeztétek egyáltalán, hogy miért menne?

Hogy mivel segíthetnétek neki, hogy ne kelljen költöznie?

A gyerekekre gondoltatok egyáltalán?

Nekik jó lenne, ha elszakítanátok őket az anyjuktól?

2013. febr. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Az élettársával költöznének le a férfi szüleihez. Aki eddig itt dolgozott, de most haza akar menni, mert hiányzik neki a szabadlevegő... A gyereknek ne hiányozzon az apja, férjemnek sem a gyerekei.

Itt is van munkája az exnek (állítólag ott is lenne), de nem azért megy el, mert itt ne tudna megélni. Ha ez lenne a helyzet valahogy akkor is megoldanánk.

Mint írtam már korábban a gyerekek is maradnának itt. De félünk, hogy nem hallgatnák meg őket, bírófüggő talán.

Megpróbálni megpróbáljuk aztán hátha sikerül.

2013. febr. 4. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!