Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segitseget kernek. Szuleimmel...

Segitseget kernek. Szuleimmel nem jovok ki jol es nem tudom mit csinaljak. Szerintetek?

Figyelt kérdés
A szuleimel nem jovok ki jol volt hogy bantalmaztak. Van egy noverem (25) a szent gyerek mainapig en meg a fekete barany szuleimel egyutt elek szinte en csinalok mindent fozok mosok takaritok de meg most se vagyok jo nekik allandoan lehordanak mindenek kibeszelnek fognak nem foglalkozhatok barkivel nem nagyon engednek a baratomhoz mar ott tartunk hogy nekik mar az se jo mert nem gazdag ezt mar en nem birom. Van 1eves kapcsolatom volt szo koltozesrol de nem tudom mit csinaljak? Szeretem es o is szeret koltozek oda hozza? Naluk is vannak csaladi problemak. Szinte mindennap ha itthol vagyok csak idegbetegeskedek. 19eves vagyok
2015. nov. 11. 13:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha van a barátodnak és neked is munkád, akkor kezdetben egy olcsó albérlet lenne a legjobb, főleg, hogy náluk is vannak családi problémák.

Ha nem tudtok fenntartani egy albérletet, akkor azért szerintem várjatok még az összeköltözéssel, próbáljatok gyűjtögetni kicsit, mert egy "idegen" családba bekerülni nem feltétlenül leányálom...

2015. nov. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

hát szerintem rossz ötlet a barátodékhoz költözni. egy normális rendezett családi háttérrel rendezett baráthoz is rossz ötlet költözni,hát még úgy hogy náluk is vannak problémák. szerinted az ő szülei mivel néznének téged többe,mint otthon?

szerintem inkább jobban ki lennél szolgáltatva,hiszen nem vagy a gyerekük.

ha már dolgoztok akkor mindenképpen vegyetek ki egy albérletet. ha nem dolgoztok még, akkor is diákmunkával össze lehet kaparni annyit,hogy kibéreljetek egy szobát(egyetemistákkal)..főleg mivel ketten is vagytok jobban megoszlik a költség.

ha már nem laknál otthon,szerintem jobban kijönnél te is a szüleiddel.messziről lehet szeretni azt akit közelről utálunk..

amúgy kicsit tagolhatnád az írásodat vagy valami..pl egy vesszőt nem látok .vagy egy entert hogy ne folyjon egybe

2015. nov. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Anyukajaval el ki nagyon beteg o tartja a csaladjat el magat at anyjat es a hugat.. suliba jarok mellete diammunkara. szeretek nagyon naluk lenni hisz jol kijovok a hugaval is es az anyukajaval is.. (19)
2015. nov. 11. 13:54
 4/12 anonim ***** válasza:
Írd már le normálisan a kommentedet!
2015. nov. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Baratom apukaja meghalt. Az anyukaja rakos huga pedig penz kolto.. baratom fizeteset leteszi az anyjanak tudjanak mibol elni..Nem tud meg egy normalis munkahelyet talalni ahol tobbet fizetnenek. En itthol minden megcsinalok en fozok hiaba anyum itthol van aki 43eves lehord mindennek 1eve nem szol hozzam. volt hogy apam megvert hogy az orrom eltort..Akarmit csinalok nem jo.. Semmibe nem tamogatnak ha en nem jarnek dolgozni nem lenne ruham se semmim.. A noverem se segit semmibe meg o is haritja ram a szuleim.. baratomal hetvegenkent talalkozunk mert mindennap dolgozik en suli munka.. Nem tudom mit tegyek..
2015. nov. 11. 14:08
 6/12 anonim ***** válasza:

hát ilyen helyzetben valóban jobb lenne megpattani otthonról..más kérdés hogy én látleletet csináltattam volna a helyedben amikor apukád megvert

egyébként a barátod anyukáját kell megkérdezned,hogy nem -e lenne baj és megállapodtok hogy x összeget leteszel te is az asztalra.

barátodat megértem,hogy segíti az anyukáját, de a húga költekezését nem dolga finanszírozni.

2015. nov. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
barátodnál beadnék a közösbe és főznék, anyukádékat meg messziről kerülném és szóvá is tenném nekik a miértjét és hogy ha annyira imádják a nővéredet akkor mostantól ő takarítson és főzzön rájuk.és igen legközelebb csináltass látleletet.
2015. nov. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
noverem mar nem el velunk csaladja van es egy kislanya.
2015. nov. 11. 14:33
 9/12 anonim ***** válasza:

Írtad hogy otthon sok mindent megcsinálsz, szüleidtől cserébe kapsz ellátást, anyagi támogatást, vagy a diákmunkából megkeresett pénzedből tartod fenn magad?


Utóbbi esetben logikus, hogy rögtön barátodhoz költözöl, előbbi esetben viszont, ha a havi ellátás, támogatás jelentős, akkor sajnos még egy ideig saját érdekedben érdemes lenne alkalmazkodni a szüleidhez.


Bár polgári jog szerint, ha elköltöznél otthonról, amihez nem kell szülők engedélye, akkor is továbbtanuló nagykorú gyermekként tartásra jogosult vagy. Ptk. szerint a "tartásdíj mértékének meghatározásánál a továbbtanuló gyermek indokolt szükségleteit, saját jövedelmét, vagyoni helyzetét, a tanulmányai folytatásához jogszabály által biztosított kedvezményeket, támogatásokat és a szülők teherbíró képességét kell figyelembe venni". Azért nálunk az a gyakorlat, hogy ezért gyerekek nem szokták perelni a szülőket.


Viszont hosszabb távon az lenne a jó, mikor már Te is dolgoznál ha albérletbe költöznétek. Párod támogathatja havi fix pénzzel anyukáját, tesóját, de egyébként ne legyennek a Ti gondotok, pláne nem a Tiéd.


Vagy még jobb lenne egy jó családi hátterű srác...

2015. nov. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Diakmunkaval keresett penzbol tartom el magam abbol iskolaztatom magam ruhaztatom neha meg a kajarol is el gondoskodnom hogy vegyek itthonra valamit tudjak fozni meg tudjak vinni suliba is neha ugy erzem magam mint akinek lenne vagy 3gyereke ..Baratommal azt beszeltuk,hogy oda koltozom es gyujtogetunk egyutt egy kis penzt majd hazat vennenk..
2015. nov. 11. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!