Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám folyamatosan leráz,...

Anyukám folyamatosan leráz, szerintetek miért?

Figyelt kérdés

Szüleim 12 éve elváltak.Én apukámnál maradtam,mert anyukám alkohol függő volt és nem tudott nekem hátteret biztosítani.Ő elköltözz 30 km-re egy másik városba.

Hébe hóba tartottuk a kapcsolatot,inkább én kerestem mint ő.Ma már külön háztartásba élek és jelenleg babát várok.Édesanyám élete azóta rendeződött már nem iszik,és pár évvel ezelőtt férjhez ment egy nála jóval idősebb férfihoz,aki jó módban élt.1 éve anyukám özvegy lett igy több ingatlan és ingós dolog örököse lett.Na meg rengeteg milliót hagyott rá a volt férj.Sosem kértem anyukámtól és tudom nem is számíthatok rá anyagilag.Jelenleg ő egyedül él.Havonta ha 2-3szor felhív,és 3 havonta meglátogat,kb 1szer.De semmi több.Igy hogy babát várok felajánlotta hogy kifizeti a babakocsit.Aztén mondtam neki hogy mennyibe fog kerülni és ekkor már azt mondta hogy csak a felét fizeti ki.Valamelyik nap felhívtam mert nagyon rosszul állunk anyagilag ,mert késik a táppénzem stb.Kértem tőle x összeget úgy hogy havonta y összeggel vissza törlesztem neki.Erre azt mondta hogy még nem tudja majd jövöhéten felhív,de hozzá tette hogy nem is igazán van pénze.Aztán ennyi volt.Ma írt egy emailt, amiben kiderült hogy épp betonoznak..Amihez ugye kell pénz,nem is kevés.Akkor tehát van .


A dologban még az a furcsa hogy tavaly februárban újította fel az egész házat.


Mit gondoltok?Ti ezt hogy kezelnétek?

Apukámtól nem akarok kérni mert ő most vett nekem egy több milliós dolgot.


2010. márc. 19. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Gáz... én azt hiszem, hagynám a francba, felé se néznék, de még a telefont sem venném fel neki. Bocs, ez csak az én véleményem persze..
2010. márc. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Megértem...de az a baj hogy vajszívem van :(

Mert mikor beszélünk akkor mindig mondja hogy jajj de várja az unokáját stb...

De van 2 nővérem és tölük már van unokája és velük sem foglalkozik,sőt az egyik kislány szülinapját tölem kérdezte meg mert nem tudja. :(

2010. márc. 19. 16:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni,de szerintem egy ilyen hozzáállású személy esetében,amilyen anyukád ,az anyai törődés csak vágyálom marad.

Szerintem hagyd !Ott van neked apud,aki segít mindenben és szeret.És biztos sokan szetertnek,törődnek még veled apukádon kívül is és számíthatsz rájuk.Azokkal törődj,akik azt viszonozzák is.Szerintem anyukádban van egy önzőség,nem törődömség az irányodban és ez nem fér össze az ANYA fogalmával,szerintem.Előbb-utóbb anyukádat is megtanítja majd erre az élet.

2010. márc. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Várja hát,mert azt elvárná,hogy törődjenek vele,az ugye jól esik neki is,de viszonozni már fárasztó...Na meg sokba kerül...

Márpedig ha így folytatja,az lesz a vége,hogy siralmas magányban fogja eltengetni az életét,az örökségét pedig a hajára kenheti.

2010. márc. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
ja bocs, nem olvastam el a kérdést végig! gondoltam valami hüjegyerek
2010. márc. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért kedves vagy.
2010. márc. 19. 18:57
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudomásul kell venned,hogy anyukád azt csinál a pénzével,amit akar.

Nem pénzben kellene mérni az anyai szeretetet.

Írod,hogy felnőtt nő vagy,mégis,mintha a szüleid felé tartanád a markod.A pénzügyi dolgaitokat a férjeddel kell megoldaniotok.Mi lesz,ha már nem lesznek a szülők?


Egyébként lehet azt gondolta,hogy "hülyeség" annyi pénzt kiadni a babakocsira,amennyire te gondoltál és azértha nem elég a pénzetek,akkor van is benne igazság.

Mond meg neki ,hogy vegye meg a kocsit,amilyent gondol,azt elmondhatod,milyen színűre gondoltál,hidd el a gyereknek későbbiekben fontosabb lesz a nagymama(mégha ritkán fordul elő az életében),mint egy babakocsi,amit úgyis hamar kinő.

2010. márc. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Már több mint tíz éves a kérdés, de nekem is az a véleményem, hogy az anyukád egy érdekember. Ha akar valamit, mert pl. magányos, vagy unatkozik, akkor felhív, de ha másnak van szüksége valamire, akkor ne számítson rá.

Csak magára gondol, magának felújítja a lakást, persze lehet, hogy arra kell a pénz, és úgy gondolja, hogy azért nem jut másra, ill. az is benne van, hogy arra gondol, hogy azt feléli, és nem akar dolgozni, stb.


Mindenesetre szerintem nem habozik, ha arról van szó, a segítségetekre szorul, de akkor se várj viszonzást.

2021. ápr. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!