Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg csak én nem vagyok...

Tényleg csak én nem vagyok szuper anyuka, szuper gyerekkel? Anyukám, anyósom, meg akinek már nagyobb a gyereke, folyamatosan nyaggat.

Figyelt kérdés

náluk ok nélkül nem volt sírás, ők este 6kor letették aludni a babát, reggel 6kor evett, majd még d.e. 10ig aludt tovább.

érdekes a környezetemben azért ez nem így van, akinek most van kisbabája.

nekem akkor is szokott sírni, ha nincs semmi baja.én este 8kor leteszem aludni és jó, ha csak 1x kel fel éjjel, és aztán 7kor.utána 9ig tuti nem akar aludni.

nem akarom elhinni, hogy én csinálom rosszul.


2009. jan. 4. 07:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már! Utólag mindenki lehet tökéletes anyuka tökéletes gyerekkel. Egy csöppségről van szó, aki nem fix időben csinálja mindazt azt amit elvárnának tőle. Ezután már az lenne a csúcs, ha náluk a baba fix időben is kakilt volna minden nap. Te vagy vele minden nap, Te tudod mikor mit kell vele csinálni, amit meg mások mondanak azt engedd csak el nyugodtan a füled mellett és csinálj mindent úgy, ahogy az nektek jó és bevált.
2009. jan. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Küldd el a sunyiba az okoskodókat, a te gyereked, a te életed, másnak nincs köze hozzá. Nálunk is volt először sértődés, mert mindenkinek megmondtam, ha tanács kell, majd kérek, amúgy hagyjanak békén. Aztán megértették.

úgy neveld a gyerekedet, ahogy nektek jó, a te életed, a te babád! Amúgy pedig egy picinek nem kell átaludnia az éjszakát, az ő kis gyomruknak kell a szopi, tápszer, vagy amit adsz neki. Az, hogy csak egyszer kel föl, nagyon is nagy dolog!

Mindent jól csinálsz, ne hallgass senkire, csak magadra!

2009. jan. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi, csak olyan rossz mintha megkérdőjeleznék, hogy jó anya vagyok-e.mikor én mindent a legjobb belátásom szerint teszek.azért jó, mert párom mindig mondja,hogy jó anya vagyok.

csak, egy-egy nagyi látogatás után azért így be lehet fordúlni.

2009. jan. 4. 08:07
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nek kell rájuk hallgatni engedd el a füled mellett. Nekem is volt gondom csak nekem a nagymamámmal vagyis a dédivel, mindenbe bekeszólt. Van a rokonságban egy baba és mamám mindig azzal jött, hogy az Éva így csinálja meg úgycsinálja. Én megmondtam neki, hogy nem vagyok az Éva és nem úgy fogom nevelni a gyereket ahogy ő szeretné. Állandóan beleszól mindenbe a gyerek éhes a gyerek fázik...stb de én leállítottam azóta nem nagyon szól. A gyerekemet én ismerem a legjobban és én tudom, hogy mikor milyen baja van. Ez mindenkinél így van nálatok is a saját gyerekedet te ismered a legjobban és nem érdekes, hogy mások mint mondanak. Mindent a legjobb belátásod szerint próbálsz csinálni ettől leszel és vagy jó anya. tymy
2009. jan. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
mi is mekgüzdöttünk ezzel,rettenetes érzés,mikor beleszólnak a dolgokba és kéretlen tanácsokkal bombáznak. Ne hallgasd meg amit mondanak! nálam akkro hagyták abba,mikor elkezdtem visszaszólogatni,és elmondtam párszor,hogy tudom,mi a baja a gyerekemnek,a világon a legjobban én tudom,és neki is tudnia kéne ennyi idős fejjel,hogy minden gyerek más,minden gyereknek mások az igényei. Nehezen,de megértették,most már soha nem okoskodnak.
2009. jan. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az idősebbek sokszor csak a szépre-jóra emlékeznek, nálunk is előfordul nyűgösködés és néha kínszenvedés az esti elaltatás. Biztos nem te csinálod rosszul a dolgokat!

5 és fél hós kisfiú anyuja

2009. jan. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem az ősök addig mondták mi milyen jók voltunk és milyen könnyű amíg nem szültem. Utána azt kaptuk, hogy ők is ezt csinálták velünk sőt még többet sírtunk ne panaszkodjak. Jaaa és a környezetem meg általában hazudik/ nők/ a pasik meg elmondják, hogy még sem úgy van ahogy anyuka mondta, nem lapoz a kezével csak fog stb...mindenki csak magát akarja fényezni.
2009. jan. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A nagyik, dédik, már nem emlékeznek arra, hogy bizony ők sem voltak tökéletesek. Sokszor bajlódtak saját gyerekükkel, csak akkoriban még "nagy volt a család" és volt ki dajkálja a gyereket. Anyám is azt mondta, milyen jó kisbabák voltunk, mire nagyi megjegyezte, hogy persze, mert két annyjuk volt, az egyik etette, a másik ringatta. Így könnyű.

Te pedig nagyon jól csinálod a dolgodat, ha csak egyszer ébred éjjelente.

2009. jan. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek, nagyon kedvesek vagytok.

akkor egyik fülemen be, másikon ki

:)

2009. jan. 4. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!