Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én fújom fel ezeket a...

Csak én fújom fel ezeket a kis dolgokat itthon?

Figyelt kérdés

A férjem sokmindent az anyjával beszél meg először,utána mondja el nekem.Holnap megyünk rokonokhoz,1-1,5 órás az út oda,ma pl. mondta a párom,h az anyjával már megbeszélte,hogy elég ha 10 ó körül indulunk,nem kell olyan korán indulni.Mondtam hogy nekem mindegy(nem tettem hozza,ha már az anyjval megbeszélték.. )

Pár hete lehetőségünk volt,egy áthúzásra váró kanapét ingyen elhoznunk,interneten akadtam rá,hívtam is a párom,h intézzünk fuvart.Mondta h átgondolja...Rá 10 percre hívott,hogy beszélt az anyjával,mondta hogy nyugodtan hozzuk el a kanapét,lesz majd helye valahol!


Úgy érzem hogy a párom az anyja nélkűl nem tud dőnteni ilyen kis dolgokban,nem elég neki h ha csak mi ketten beszélünk meg ilyen apróságokat...

A másik érzsem meg az,h mivel itt lakunk anyosnál,h nekem kevés a döntesi lehetőségem.Anyós intézi a nagybevásárlást,ő a Sparban szeret venni,mert neki a Tesco szerinte drága.De hiába mondanám hogy a Tescoban pl nagyobb a választék,a kisfiamnak jobban szét tudok ott nézni,akkor sem érdekelné...lassan jön Karácsony,élő vagy műfenyő?Nekem nem mindegy,én élő párti vagyok,anysnak jo a műfenyő,nem kell flancolni az élőfenyővel.Hát én moyt eldöntöttem,h nem hozom fel nekik ezt a témát,intézek a szomszédból 1 méteres fát,ha itt lest ideje,csak annyi hogy át kelk hozni :D de azt sem értem hogy anyosnak miért flancolás az,ha élő fenyőt díszítünk Karácsonykor?


Szoval engem ezek a kis dolgok idegestenek,zerintetek feleslegesen?


2015. nov. 14. 10:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem rossz a kiindulópont. Anyósnál laktok, természetes, hogy megkérdezi a párod, egyáltalán be lehet-e tenni a kanapét valahová, vagy ha az ő rokonaikhoz mentek együtt, nyilván ők tárgyalják le, mikor kell indulni. A fenyővel ugyanígy, szerintem a saját házadban rendezkedj majd, ha lesz, ne máséban.
2015. nov. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

ELÖSZÖR költözzetek külön, és UTÁNA alakítsátok ki a saját életeteket.


Amíg az anyosnál laktok, addig természetesen ö dönt arról, hogy ott mi hogyan lesz, illetve mi mehet a házba.

2015. nov. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem alap dolog,hogy a párod az anyja véleményét is megkérdezi a saját házában. Majd mikor külön költöztök,azt csinálsz a kanapéddal,amit akarsz,és akkor vásárolsz a Tescoban,amikor akarsz.
2015. nov. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Anyósnál laktok, mi a kérdés? Még jó, hogy az ő szava a döntő akár pici kérdésekben is. (Bár megjegyzem, egy kanapé elhelyezése nem éppen kis döntés.)

Én is anyósnál lakom párommal per pillanat, de eszembe nem jutna még gyereket is bevállalni ide. És bár engem is idegesít, hogy anyós próbál mindenbe beleszólni ami velünk kapcsolatos, én nyelek, a fia meg leállítja. Ettől függetlenül eszembe sem jutna pattogni amiért kevés a döntési lehetőségem. Igen, ez van. Amint sikerül külön költöznünk, anyuka már nem szólhat bele a dolgainkba.

Bár nálunk fordított a helyzet, párom nem kér engedélyt mindenre az anyjától, sőt. Viszont azok a döntések amiket te felsoroltál érintik az egész családot, nem csak titeket ketten, meg a gyereket.


Tessék elköltözni és problem solved.

2015. nov. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Tudom hogy az lenne a megoldás,ha elköltöznénk,DE a Páromnak esze ágában sincs...

A válaszaitok ellenére én akkor is úgy gondolom,h nekem hagyhatnának döntenivalót

Pl. a fenyő mirt baj anyósnak,nem ő fogja venni,hanem én,vagyis ketten a Párommal...

Nagybevásárlás...anyós azt a kajajegyet vásárolja le,amit a párom kap a munkahelyén,ő azt odaadja neki...

2015. nov. 14. 11:26
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

"Tudom hogy az lenne a megoldás,ha elköltöznénk,DE a Páromnak esze ágában sincs... "

Itt a probléma, megválaszoltad a saját kérdésedet.

Ezzel már előbb is tisztában voltál, nem? Hatalmas hibát követtél el, hogy ott maradtál, és már gyerek is van.

2015. nov. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Pároddal beszéltél már erről? Mit mond?


A bevásárlást a legegyszerűbb megoldani: menjetek külön. Te mész a Tescoba, ő meg a Sparba.


Persze a legjobb az lenne, ha költöznétek.

2015. nov. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, gondolkozz már egy kicsit légyszíves.


Te hogy éreznéd magad, ha odaköltözne a menyed, és...fordítsuk meg a helyzetet:

- a tesco helyett hisztizne, hogy a sparba menjetek vásárolni, mert neki az tetszik

- műfenyőt állítana karácsonykor, mert az szebb szerinte, mint az élő (persze a megkérdezésed nélkül, egyszerűen odahozná)

- kinézne a SAJÁT házadba egy kanapét, hogy neki az kell, és meg se kérdezne, hogy elhozhatja-e.



stb., stb.


Ha KÜLÖN háztartásban élnétek, maximálisan neked lenne igazad, de így? Minden döntés, amit felsoroltál elsődlegesen az anyós döntése, nem a tiéd, mert az ő háza.


A párodban keresd a hibát, ha ő nem akar elköltözni.

2015. nov. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
Valoban ezekben a dolgokban az anyos szava szamit, barhogy is pattogsz. De nem ez a fo problema, hanem, hogy a ferjed nem akar onalo, kulon eletet a csaladjanak, inkabb ezen kellene pattognod szerintem.
2015. nov. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ha el is költöznénk,anyós egyedül maradna a házban!Ezt ő nem akarná...

Ha fordított helyzetben lennénk,hogy én hozzám jönne a menyem lakni,nem hiszem hogy beleszolnék ilyenekbe,hagy alakitgassák a házat/szobákat.ahogy az neki jól esne,ennyivel is legalább othhon érezni magát

Én 5 éve vagyok itt pároméknál,azóta egyszer sem éreztem azt,h itthon vagyok...

A ház meg nem teljesen az anyós nevén van,a páromnak is vann benne része,ő nevén is van belőle

2015. nov. 14. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!