Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki itt kérdést írt ki, az...

Aki itt kérdést írt ki, az megfogadta a jó tanácsokat? Próbált változtatni? Vagy maradt minden úgy?

Figyelt kérdés

2015. nov. 20. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Én eddig még csak szemétkedést kaptam "jó tanácsként" itt, szóval nemigen volt mit megfogadni.

Ha kérdést teszek ki, akkor azért, mert kíváncsi vagyok ki mit gondol a helyzetről, és hogyan oldaná meg. Ennek ellenére a legtöbb válaszoló (tisztelet a kivételnek) kiforgatja a mondanivalómat, és ha meg merem védeni magamat, akkor én vagyok a szarszemétszaralak. Nem igazán érdemes az itteni válaszokra adni.

ISMÉTLEM, TISZTELET A KIVÉTELNEK.

2015. nov. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Olyan tuti sok van, aki nem tett semmit. Nem egyszer láttam áldozattípusokat írni, ordítóan egyértelmű helyzettel, mindenki leírta, hogy meneküljön, védje meg magát, de ő hozta a kis kifogásait s nem értette, milyen extrém durva helyzetben van.

A normális esetekkel nem tudom, mi van, illetve párszor olvastam, hogy mások hozzászólása segített a saját gondolkodásban s meghozta a teljesen jó döntését s alkalmazta is. A legremekebb válaszolók sem tudnak segíteni valakinek, ha az tehetetlen s bizonytalan. De egy normális kérdezőnek jó esélyei vannak, a rosszindulatú dolgokat visszautasítja, az új nézőpontokon elgondolkodik... Vannak nagyon fejlesztő eszmecserék s persze poénos beszólások :)

2015. nov. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

én általában csupán más nézőpontra vagyok kíváncsi, mert bizonytalan jellem vagyok, vagy reménykedem abban is, amiben érzem, hogy nem kellene, stb


és általában csak önigazolásokat kapok(indenki úgy gondolja, ahogy éreztem), csak épp mégtöbbféle pontban is arra rávilágítva.(magyarán "minden út rómába vezet")van néha pár válaszadó akinek kileng a véleménye, de ők többségében pont nem globálisn nézték a dolgot csak kiragadva egy-egy gondolatot és arra reagálva.


így igazából csak megerősítéseket szoktam kapni.


ezért arra is gondoltam, nem e tudat alatt irányítva teszem fel a kérdéseket és azért, így a későbbiekben kimondottan ügyeltem arra ,pl egy konfliktushelyzet felvázolásánál, hogy a másik oldal is megértésre tudjon kerülni. a helyzet ugyanaz maradt. mások is úgy látják, ahogy én.


viszont volt, hogy megnyugtatott már olyan, hogy ne törődjek vele, náluk is így van(többen is ezt írták)ez már csak ilyen, nem kell felvenni. és túl is léptem a dolgon.

2015. nov. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

*és az is jellemző, hogy első körökben csak kérdeznek még több részletről, az ember már az egész életét leírhatná, aztán amikor mindenki indennel végre képben van, nem írnak tovább megoldást...

tehát az olyan jellegű kérdéseimre hogy mit tennél a helyemben mondhatni válasz nem jön, hiába elemeztük a helyzetet oldalakon át

2015. nov. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem sűrűn írok ki kérdést, főleg nem ebben a kategóriában, de azért volt már, hogy megtettem. Nem fogadtam meg a tanácsokat (szerencsére). Még a kapcsolatunk elejefelé kérdeztem valamivel kapcsolatban, hogy HOGYAN lehetne MEGOLDANI, de mindenki azt írta, hogy hagyd ott, dobd ki, nem lehet megoldani. Aztán megbeszéltük a dolgot és megoldottuk, közösen, együtt. De ez már három éve volt, már rég el is felejtettem volna, csak pont a napokban pörgettem végig a feltett kérdéseimet, és akkor újra elolvastam.
2015. nov. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy kérdés maradt meg bennem régről,mikor megismertem valakit,aki egyből külföldre akart vinni egy kiruccanásra,és mindenki azt mondta ne menjek,mert elrabolnak.Szívemre hallgattam,mentem,és egy hosszú kapcsolat lett belőle :) Az egy dolog amikor a kérdező pár mondatban felvázol valamit,de a válaszolók sokszor nem tudnak fontos háttérinfókat,ezért lehet egyértelműnek tűnik valami elolvasva,de nem biztos hogy a válaszok jók pont ez miatt.
2015. nov. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, ez jó kérdés. De mer-e változtatni az illető? Sokszor nem is olyan könnyű megélni egy helyzetet, mint válaszolni.

Elvileg senkit nem bántottam itten.

2015. nov. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szerintem sokan csak azért jönnek ide, hogy kiírják magukból a fájdalmukat vagy gyűlöletüket, és nem változtatnak semmin. igazából csak egyetértésre, önigazolásra vadásznak. a tipikus ideírogató a nőgyűlölő szűz férfi, akiből süt az ön- és embergyűlölet, de semmilyen tanácsot sem fogad meg, sőt nem is érti meg, miről beszél a másik.
2015. nov. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szerintem nehéz úgy kiírni egy kérdést, amiből kiderül a teljes háttérsztori, anélkül meg nehéz rendes választ adni. Akinél meg egyértelműnek tűnik, pl verik otthon, az gyakran nem mer változtatni, és nem is fog.

Sokan tényleg csak kiírják magukból a fájdalmat.

2015. nov. 21. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!