Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek sem helyén való,...

Szerintetek sem helyén való, ha egy szülő lehülyézi a gyerekét?

Figyelt kérdés
többször is ?

2015. nov. 23. 16:42
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Nagy általánosságban azt mondanám, hogy nem.

Viszont el tudok képzelni olyan szituációkat, amikor ez a helyes és célravezető szóhasználat.

2015. nov. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%
Hát ha egyszer hülye vagy, akkor mit mondjon?
2015. nov. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Én is megkaptam már párszor, hogy "Hogy lehetsz ennyire hülye?!" Barátok között is szokás, el tudok képelni olyan kontextust, ahol ez nem sértő, és olyat is, amikor igen. Pl. matek kettesnél, ahelyett, hogy segítene, inkább csak hülyének nevez, és szerinte ennyivel el is van intézve.
2015. nov. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Nem helyén való. De kicsúszhat az ilyen, amit a szülő nem is úgy gondol, nem is emlékszik rá, csak a gyerek rágódik rajta.

És persze nem csak gyerek-szülő kapcsolatban, egyébként is előfordul, hogy a vita hevében, vagy épp mert rossz napja van, mond olyat az ember, amit nem úgy gondol.

2015. nov. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem nem.

Ha pl arról lenne szó,hogy a gyerek hülyézi le a szülőt,akkor fel lennének háborodva, nem ilyeneket írnának hogy hát ha egyszer hülye,meg hogy van olyan szituáció amikor helyes...

Ha a gyereknek nem lehet,a szülőnek miért?

Mert x éves,vagy mert felnevelte? Hát ennyi erővel beszélhetne úgy a gyerekkel mint a kutyával?

Szóval szerintem nem.

2015. nov. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem sértő a kontextus, viccelődik vagy csak úgy "vesszőnek" használja akkor elfogadható.

Ha komolyan sértésnek szánja, akkor egyáltalán nem.

Szerintem se várja el senki a gyerekétől, hogy tisztelettel beszéljen vele, ha ő sem teszi ezt fordítva.

2015. nov. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 DuplaKV ***** válasza:
100%
Szövegkörnyezettől függ. Indulatból szerintem nem egyszer mondja az ember (pl.: Jézusom, de hülye vagy!)
2015. nov. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem helyénvaló, de azért nem a világvége, ha megtörténik, de ez elsősorban a szituációtól s a szülő gyermekkel szembeni általános viselkedésétől függ.

Ha úgy mondja, hogy érezhetően úgy is gondolja, az elég nagy baj (ha hülyeséget csinált a gyerek, akkor is. a neveléshez értők is azt tanácsolják, hogy a tettet ítéljük el, ne a gyereket cakumpakk). De ha röhögve böki ki a gyerek egy lüke, bár szórakoztató poénjára, az ugye egészen más jelentésű :) S kinek milyen a szóhasználata, vérmérséklete... Ezt így nem lehet eldönteni.

2015. nov. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a nevelés része hogy a világ dolgaival szembesited a gyereket, ha fals a világképe a szülő dolga lehü'ézni a gyereket
2015. nov. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!