Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért zavar az mindenkit a...

Miért zavar az mindenkit a családban, hogy mi nem rakunk félre minden pénzt?

Figyelt kérdés

Nem élünk nagy luxusban, havi bevételünk 300 körül van, ebből 130 ezer a havi fix kiadásunk, ebben benne van minden, a rezsi, az étel, minden kötelező kiadás.

A maradékból mi max 40-50 ezret rakunk félre egy hónapban, a többit elköltjük. Nem vackokra, hanem olyan dolgokra, ami nekünk fontos. Minőségi kozmetikum, fodrász, ruhák, utazás, szórakozás, könyvek, mikor épp mire. És érdekes, a családban ez mindenkinek szemet szúr. Mert hogy mi mindig vásárolunk. Már komolyan, nem merünk egy családi ebédre új ruhát felvenni vagy ilyesmi, mert mindig megkérdezi valaki kedvesen, hogy "megint új ruha?" Meg ilyenek.

Mert hogy nálunk mindenkinek ez a mániája, hogy spórolni kell, mert ki tudja mi lesz meg ilyenek.

Másnál is van ilyen?


2015. nov. 24. 16:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha TI ugy erzitek,hogy ez nem huz vissza titeket anyagilag(miert is huzna?) akkor ne erdekeljen ... A csaladi ebedekre vegyel fel az ismert ruhak kozul:D

Igazabol csak irigyseg...nem kertek kolcson senkitol meg stb. Szoval en ezt nem ertem h van:D

2015. nov. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%

Mondjuk igazuk van!


Ha beüt egy:

-munkanélküliség

-betegség

-gyerek

-lakástűz

...

...


akkor miből fizetitek?

2015. nov. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Előző:D 40-50ezret egy honapban felre raknak...abbol:D
2015. nov. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mint írtam, elrakunk havi 40-50 ezret, az éves szinten, félmillió ft, lenne miből fizetni ezeket a fent felsoroltakat. De én nem érzem úgy, hogy azért dolgozunk állandóan, hogy lakástűzre meg betegségre gyűjtsek életem végéig.
2015. nov. 24. 16:43
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem havi 50-et félre rakni se rossz, más ennyit se tud.

én inkább hozzátok hasonlóan gondolkozom. szerintem hiba kuporgatva élni, és azon agyalni hogyan rakhatnek többet félre.. nyilván legyen tartalék, de nehogy már ne engedhess meg magadnak egy fodrászt vagy egy minőségibb kozmetikumot. vagy valamit amire vágytok. amíg jut mindenre ezenfelül, nincs gond szerintem.

én nem engednek ennyire nagy belelatast a rokonoknak a pénzugyeinkbe... ti dolgotok szerintem..

bár sztem csak irigyek

2015. nov. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Még ha egy fillért nem raknátok félre, érteném az aggodalmaikat, bár akkor is azt mondom, családtagként sem kéne beleszólni, miért van az illetőn új ruha...

A húgomnak én is szoktam tanácsokat adni, de pl. megvédtem, amikor a család azzal piszkálta, miért vesz magának annyi cipőt, ruhát. Megteheti, miért ne? Végre a maga életét éli, örül, hogy megveheti azokat, amiket a szüleinktől sosem kapott meg. Mellette ő is félrerak.


Egy szónak is száz a vége: havi 40-50 ezer megtakarítással nagyon is jók vagytok! Ez nem tékozlás, meg mának élés.

2015. nov. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom, mit irigyelnének, havi 300k két embernek majdnem elég egy átlagos életszínvonalra, luxusra semmiképp.
2015. nov. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
Irigység! Ne foglalkozz vele. Max, ha beszólnak megint akkor mond azt: "Ja, Tetszik? A minap turkáltam!"
2015. nov. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt irigylik, hogy ti mertek költeni másra is, mint a villanyszámla...Ők meg spórolgassanak csak, öröm lesz nézni 60 évesen majd a pénzt, és közben lehet irigykedni másra, hogy utazgatott meg ilyesmi.

Van ilyen zsugori ismerősöm, aki megtehetné hogy költsön, de nem teszi, mert spórolni kell, utána meg utálkozik mindenkire, hogy nyaralni van vagy elmegy pár napra kikapcsolódni... Logika??

2015. nov. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak az zavar, hogy miért hagyod, hogy mások kéretlenül beleszóljanak az életetekbe? Mindenki söpörgessen a maga portája előtt és ossza be a saját pénzét, rendezze a saját életét. Végülis felnőtt vagy, nem? Minek magyarázkodsz bárkinek is, hogy miből élsz és mire mit költesz? Kinek mi köze hozzá?
2015. nov. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!