Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért baj az ha Jehova hű...

Miért baj az ha Jehova hű Tanúja vagyok, miért zavar ez mindenkit?

Figyelt kérdés

Csak egyszerű és saját válaszokat szeretnék és nem a hitehagyott oldalak 'romlott konzerveit'!

Köszönöm!



2015. jún. 29. 14:20
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
93%
Nem "mindenkit" zavar, csak azt akit zaklatsz.
2015. jún. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
91%
Én egészen addig nagy ívben lexarom, amíg nem próbálsz meg megtéríteni.
2015. jún. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
91%
Nem zavarna senkit, ha nem terjesztenétek hazugságot. Ha bármi ellentmond a társulat tanításának, akkor az máris hitehagyott romlott konzerv. Sértegesd azt, aki ezt tanítja neked.
2015. jún. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 Ozmium42 ***** válasza:
88%
Nem veled van a baj, hanem azzal, hogy felvetted és terjeszteni próbálod az ókori sémi vallási téboly egyik ágának egyik változatát, ami közösségek ellen uszít, gyűlöletet kelt, megoszt, természettudományosan nonszensz dolgokban való feltétlen hitet önmagad feladását követeli meg. Vannak páran, akik már túl szeretnének lépni ezen a nívón, és nem csak egyénileg, hanem társadalmi szinten is.
2015. jún. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
82%

Az a baj, hogy te egy zártkörűen működő részvénytársaság tanúja vagy, és csak hiszed, hogy a Teremtőé. ha a Teremtő tanúja lennél, nem magasztalnád fel magad, saját magadat "hű"-nek nevezve, mert ezt még Jézus sem merte megtenni. Ha a Teremtő tanúja lennél, nem neveznél romlottnak semmit, felbontás előtt. nem az zavar, hogy tanúnak tarod magad, hanem az, hogy nem tudsz különbséget tenni a biblia tanítása, és egy zrt tanítása között. sőt, még a zrt tanítását sem ismered, csak egyszerűen a helyi gyülekezet tagjainak a véleményére alapozol mindent... inkább ez zavar, na meg a nagyképűséged... Jehova hű tanúja...


"5 és Jézus Krisztustól, aki „a Hű Tanú”, „az elsőszülött a halottak közül” és „a föld királyainak Uralkodója”!"

jelenések 1:5


„Jehova legyen ellenünk igaz és hű tanú"

jeremiás 42:5


zsoltárok 89:37


akkor te ki is vagy "hű tanú"? Jézus? Jehova? vagy a hold az égen? "hű tanú"...

2015. jún. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:

Engem ugyan nem zavar.

Kérlek olvasd el a Bibliád utolsó lapját.Talán rájössz valamire.

2015. jún. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:

utolsó lapot pontosítanám:

Jelenések 22/17-21.

2015. jún. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
88%

Miért baj? Az nem baj, ha Jehova tanúja vagy, de ha engem idegesítesz vele, az már baj!


Mire gondolok?


Az elmúlt hétre. Egész este tanultam vizsgára, majd hazajöttem és bepuffantam az ágyba aludni. Kb. egy óra múlva csengettek és a haverjaid voltak. Szépen megmondtam nekik, hogy köszi ide tilos jönni többet, szevasztok!


2 nap múlva megint jöttek ugyanazok. Kimegyek és mondom nekik, hogy szóltam hogy ez tiltott terület, de erre valami olyan baromságot kezdett el nekem mondani, hogy jézus parancsba adta, hogy menni kell idegesíteni a népet és én, mint ember nem tilthatom meg neki, hogy idejöjjön, mert ő csak jézus parancsának engedelmeskedik. Mondtam neki, hogy látja ott bent azt a porszívócsövet, azzal vágom pofán, ha még egyszer idejön. Na eddig szerencséjére nem jött!

2015. jún. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 Prókátor ***** válasza:
84%

Engem egyáltalán nem zavar ... na, ha: nem lennél hű de "hű" tanú, és nem ócsárolnál engem kapásból, "romlott konzervnek" titulálva.

Ha nem lenne ez az elképesztő arrogancia, azt mondanám, hogy vitassuk meg a dolgokat. De így?????!!!!! Hogyan?

2015. jún. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
cáfolnám hogy romlott konzerv lenne, amit annak tartasz, de LEGALÁBB AZ VAN BENNE, AMIRE A DOBOZA ALAPJÁN SZÁMÍT AZ EMBER... nem úgy, mint a zrt-konzervnél: csak felbontás után derül ki, hogy nem is ezt ígérték... és még a felszín alatt is más van, minél lentebb kotorászol, annál bizarabb dolgok... semmi nincs a "romlott konzervben", amit ne a zrt konzervből szedtünk volna, de természetesen erről nem akarunk meggyőzni, ugyanis öreg hiba emberekben bízni, inkább buzdítalak, bizonyosodj meg róla. bár szerintem te még ott tartassz, hogy láttad a zrt konzerv reklámját, amiben a legjobb, az egyetlen, és a nélkülözhetetlennek nevezik ezt, ami megmenti majd az életed. majd beszéljünk pár év múlva, hogy mit találtál benne...
2015. jún. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!