Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért zavar ez mindenkit?

Miért zavar ez mindenkit?

Figyelt kérdés

2011. nov. 17. 16:08
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Na de jó.. Kitörlődött a szövegem.. na akkor újraírom.
2011. nov. 17. 16:09
 2/16 anonim ***** válasza:
34%
ha ropogtatod az ujjad? Mert rossz hangja van. Mellesleg káros is.
2011. nov. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
írd be kommentbe :)
2011. nov. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Szóval a kérdés tulajdonképpen azért íródott ( habár tudom hogy furcsa és kissé idétlen téma) hogy miért zavar mindenkit az ujjropogtatás?


Velem is előfordul, mert a családomban sokan csinálták, így én rászoktam, de ennek ellenére van olyan testrészem ami magától is roppan ( pl. a nyakam, a térdem, állkapcsom). Voltam vele csontkovácsnál aki azt mondta hogy ez ellen semmit sem lehet tenni, sőt igazából semmilyen káros hatása nincsen, ezt el kell fogadni aki erre hajlamos.


Próbáltam már leszokni, de egyszerűen nem megy mert ha nincs kiroppanva az ujjam akkor még egy ceruzát sem tudok megfogni, nem tudom behajlítani az ujjaimat sem, egyszerűen olyan mintha görcsbe állnának. ( kicsit olyan érzés mint amikor nagyon elzsibbad a lábam és nem tudok ráállni).


Velem történt meg az hogy az iskolában oldalra hajtott fejjel írtam és egyszer csak magától kiroppant a nyakam. Erre a mellettem ülő ( haverom, vagy barátom nem is tudom mit mondjak rá), elkezdett velem üvöltözni hogy hagyjam már végre abba, mert őt ku*vára idegesíti.


De nem tehetek róla! Olyan ez mint egy tüsszentés, hirtelen jön, nem tudok ellene mit tenni. Engem is zavarnak bizonyos ember szokásai, amikért nem szólhatok, vagy szóltam de el lettem küldve a francba. Például pont aki rámszólt nem használ se dezodort, se semmit, van hogy egy nadrág van rajta két hétig, eléggé zavar a szag meg amikor a fogát csikorgatja, de ha szólnék még én lennék a hibás.


Vagy például zavar amikor órán üvöltenek, vagy szellentenek, esetleg büfögnek vagy a lépcsőre köpnek- és főleg az hogyha a rágójukat a pad alá, szék alá ragasztják- mégis eltűröm.


Miért annyira nehéz kibírni azt hogy ez nekem tart pár másodpercig, nem is olyan hangos..? itthon sem csinálhatom a saját szobában sem, mert egyből rám szólnak, lekiabálnak, még azok is, akik szintén csinálják. A barátomtól is tűröm hogy bánt amiatt hogy az állkapcsom ropog evés közben. Arról sem tehetek, nem direkt csinálom, hiába bánt vele attól még nem lesz jobb.


Miért nem lehet ezt tolerálni, és miért kell velem üvölteni? Nem direkt csinálom, nem menőzésből, mégis tűröm miatta az ordibálásokat. ( volt hogy tanárok részéről is).


Tényleg ennyire zavaró?


Köszönöm a válaszokat..

2011. nov. 17. 16:19
 5/16 anonim ***** válasza:
22%

Igen, és azért zavaró, mert idegesítő a hangja.

Férjem is van mikor ropogtatja az ujjait, a hideg kiráz tőle

2011. nov. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
De például a leves szürcsölés, és a horkolás éppolyan idegesítő ha nem jobban, vagy ha az orrom alá szellentenek azt mégis jobban tolerálja a társadalom mint ha valakinek olyan baja van amiről nem tehet?
2011. nov. 17. 16:22
 7/16 anonim ***** válasza:

De az emberek csak este horkolnak és van hogy nem is halljuk, mert alszunk. LEvesszürcsöléssel sem szoktam gyakran találkozni. :)

De az ujjropogtatással...úton-útfélen. Munkahelyen, itthon, baráti társaságban

2011. nov. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
És pont azért amiért ilyen gyakori nem lehetne jobban tolerálni? Miért kell egyből üvölteni az emberrel? Én pl. úton-útfélen találkozok olyannal aki a képembe fújja a füstöt a cigijéből - és a társadalom még sincs rajta olyannyira felháborodva mint egy-két testrész kiroppanásától. Milyen is lenne ha a nemdohányzó emberek mindannyian üvöltenének a dohányzókkal?
2011. nov. 17. 16:30
 9/16 anonim ***** válasza:

káosz lenne :D

Amúgy meg nem megyek dohányosok közelébe, de ne aggódj, ha valaki rámfújja a füstöt, arra is rászólok :D

(mivel én nem dohányzok)

2011. nov. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hát jó neked.. Az én iskolámban a diákok többsége dohányzik mindkét járdán tömegével szívják egyszerűen nem lehet anélkül bejutni a suliba hogy ne nyeljek egy kis füstöt. És még egyszer sem láttam azt hogy a tanárok kimennének üvöltözni velük.
2011. nov. 17. 16:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!