Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányom messzire kerül...

A lányom messzire kerül tőlünk, már előre kikészít a gondolata. Hogy lehet ezt átvészelni?

Figyelt kérdés
Továbbtanul, és szinte biztos, hogy már csak vendégként fog hazajárni...
2010. márc. 21. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Ez vagy kamukérdés, vagy egy újabb túlaggódó anyukával van dolgunk, akinek jobb dolga sincs, mint a felnőtt lánya felett bábáskodni.
2010. márc. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves a lányod? Középiskola, vagy felsőoktatás?
2010. márc. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A magam tapasztalatából tudom, hogy sose vendégként jártam a koleszból, hanem HAZA.Anyukámnak rém nehéz volt elengednie, utólagos beismerése alapján az elő héten minden éjszaka pityergett; de elengedett, mert tudta nem fogok elcsellengeni, nem bulizok éjjel-nappal- csupán fel akarok nőni:) Nehéz lehet neked, mint anyukának, de bízz a lányodban , ez egy lehetőség az önállóság megismerésére!
2010. márc. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves a lányod??
2010. márc. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én középsuliba kerültem el.Szerintem anyám végigbőgte az első hónapot.De előttem soha.És ezt becsülöm benne,hogy nem nehezítette meg a dolgom.A természetedtől is függ.Sírd ki magad,de fogadd el hogy a lányod már nem kisbaba.
2010. márc. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Teljesen normális,amit érzel,neki sem könnyű és neked is meg kell szokni ezt az új helyzetet.Nem csak vendégként fog hazajárni,főleg nem az első időkben,hisz neki is új minden,még barátai is alig vannak,mindent meg kell szokjon és alig várja majd a hétvégét,hogy hazamehessen a jól ismert és szeretett környezetébe.Ez még egy jó darabig így lesz,az otthon lesz a menstvár.

Amikor én kerültem el otthonról a szüleim munka mellett újra elkezdtek tanulni,hogy szabadidejükben se legyen idejük azon gondolkodni,hogy üres lett a ház.Persze mire hazaértem mindig várt valamilyen süti vagy megvetett ágy és rendesen élveztem is a kényeztetést. :) De örültem neki,hogy új hobbijuk van,ami leköti őket és még közelebb is kerültek egymáshoz.

2010. márc. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is elkerültem otthonról 14 évesen :(

Messzi suliba vettek fel és koleszba kerültem.Hát a szüleim végig sírták az első két három hetet,de minden hétvégén hazajártam és nem vendégségbe:) Lekötötték ők is magukat,szóval jobb lett a közérzetük utána..Most vagyok 21 de még itthon lakom :) Valószínűleg nyáron már saját lakás,addig megteremtem az anyagi hátteret hozzá.

Nyugodj meg,nem csak vendégként fog hazajárni,hisz az otthonába megy,a szüleihez:) Nyugi minden rendben lesz.

2010. márc. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális érzés. Ha egyik-másik válaszoló nem is hiszi, egy szerető családból így kerül ki a gyerek. Az nem úgy van, hogy végre felnőtt, innentől idegen. A szülő élete végéig szülő marad, az nem múlik el 18 év után. Mindig aggódni fog a gyerekéért, amíg él. De meg fogja tanulni, hogy ne szóljon bele az életébe kéretlenül, és tudomásul veszi, hogy már esetleg más család számára az otthon.

Kedves kérdező, túl fogod élni. Először nagyon nehéz, mert mindenről a gyerek jut az ember eszébe. Olyankor van bőgés. Aztán lassan ez csillapszik, megszokod és természetessé fog válni, hogy nincs otthon mindig. Türelem kell hozzá, és idő.

Ha egyke a gyerek, akkor máris elárulom, sehány gyerekkel nem egyszerűbb. Nekem 4 van. Amikor elkerültek egyetemre, én is belehaltam egy kicsit. Egyenként. Négyszer végigcsinálni sem jobb semmivel, de mostanra beállt az új rendszer. Nálatok is be fog, addig el kell viselni. Csak arra figyelj, hogy ne a gyerek előtt szomorkodj. Inkább kényeztesd kicsit, amikor éppen otthon van.

Kitartást neked!

2010. márc. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kamu kérdés. Igenis rossz egy szülőnek, ha elmegy otthonról a gyerek.Csak az első 2 hónap lesz rossz, utána meglátod, hogy meg fogod szokni és haza fog járni a gyereked, nem vendégségbe :) Én is haza járok :):)
2010. márc. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Öröm olvasni, hogy a mai családok közt is vannak még olyanok ahol igazi szeretet van, és ahol a nők nem szétugrasztani hanem összetartani szeretnék a szeretteiket. Nagyon remélem, hogy a lányod okos és sikeres lesz, és mikor elvégzi az iskoláit, és hazatér te lehetsz rá a legbüszkébb. Sok sikert, együtt biztosan ezt is legyőzitek.
2010. márc. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!