Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha tudnád, hogy...

Mit tennél, ha tudnád, hogy foglalkoztatja az öngyilkosság gondolata?

Figyelt kérdés

Ha egy közeli hozzátartozódról tudnád, hogy foglalkoztatja a gondolat.

Az említett személy eddig mindig azt vallotta, hogy ez a gyengeség jele, és undorító dolog stb., stb.

Egy nap mondott valamit, amiből az jött le, igazság szerint foglalkoztatja a dolog.

Konkrétumokat nem akarok írni, tényleg szörnyű dolgokat élt át gyermek korában, (lassan felnőtt korba lép) lelki fájdalmakat, ami miatt kezelik is.


2011. júl. 22. 10:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
Leülnék vele beszélgetni. Több időt töltenék vele, emberek közé vinném, hogy érezze, törődnek vele, és egy kicsit eltereljem a gondokról a figyelmét.
2011. júl. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

igen, ezt tesszük, de ez tényleg egy olyan lelki sérülés, hogy én csodálom, hogy még mindig épp ésszel tud gondolkodni és létezni.

Elég tudni a témához, hogy egy olyan ember hagyta őt el, ami a lehető legfájóbb dolog egy ember életében.

2011. júl. 22. 11:11
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell próbálni megértetni vele, hogy akármennyire is nagy fájdalom érte őt most, igen is szembe kell néznie a helyzettel..sajnos az életnek így is mennie kell tovább. Vannak dolgok az életben, mikor az ember mélyponton van, de..az ilyesmi fájdalmakban is meg kell találni a normális utat és úgy kell felfognia, mint egy kihívást. Nem szabad meghátrálnia, csak is előre nézni!
2011. júl. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%

Tenyleg sokat kell vele beszelgetni es tenyleg törödni vele. A legjobb ha pszichologushoz viszitek, egy idegennek talan könnyebben megnyilik.

Az en edesapam sajnos öngyilkos lett, es igy utolag mar latom, hogy depresszios volt, de sajnos a rohano vilagba nem figyelünk egymasra.Talan ha idöben eszrevesszük nem törtenik meg ez a tragedia.

Es gondolni kell a környezetere is... ekkora fajdalmat senki ne okozzon a csaladjanak, ismeröseinek...

2011. júl. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Első 11:15-ös válaszoló vagyok: a másik fontos dolog, hogy ne hagyjátok egyedül, legyen minél többet emberekkel, társaságban. Fontos éreznie, hogy nem felesleges személy, hogy van miért élnie.
2011. júl. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Mindenki életében vannak szörnyű emlékek. Nekem is van egy: alig több, mint egy évvel ezelőtt az unokatestvérem a szemem előtt érte baleset, beleállt a combjába egy fém, és átvágta az ütőerét. Én próbáltam elszorítani, amíg kiérnek a mentők. Ott vérzett el majdnem a kezeim között. Napokig nem mertem aludni, vagy ha igen, akkor is csak lámpánál, mert folyton úgy éreztem, véres a kezem. Hónapok kellettek, amíg fel tudtam dolgozni. Nekem a párom segített. Szinte minden este mentünk valahova.

Most én csinálom ezt anyuval. Depressziós, állandóan egy kötéllel sétálgat, mert fel akarja magát akasztani. Ha beszélgetek vele, látja, hogy van miért, és kiért élni, akkor leteszi pár napra....

Fel a fejjel! Ha látja, hogy van miért élni, nem lesz vele gond :)

Csak az eleje nehéz!

2011. júl. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Az ilyeneknek szerintem olaj a tűzre, ha sokat törődsz vele.Tapasztalatból mondom! Ha leszarod, sokkal többet érsz el! Vagy ha nem is szarod le, alázd meg a gyengesége miatt, és mondd neki, hogy tegye meg! Akkor talán észbe kap!
2011. júl. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
éreztessétek vele,hogy ő is fontos valakinek,valakiknek.ha ő ezt érzi akkor minden rendben lesz.tudom nehéz időszak,de mindenben támogasd,még abban is ha hajnali 2kor felhív,hogy beszélgetni akar.én is voltam ilyen szituban,pattantam mikor kellettem neki fél év után már el is felejtette,hogy mit akar.azóta boldog családanya.
2011. júl. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 F.B.I. ***** válasza:
El kell vele menni a Pszichiátriára, ahol "Krízis intervenciós" programmal tudnak rajta segíteni. ( Pszichoterápia, igazi szakemberekkel). Te magad nem tudod megoldani, keress fel szakembert!
2011. júl. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy kezelik.

Hát köszönöm a válaszokat, mi mindent megteszünk, amit csak lehet

2011. júl. 22. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!