Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám nem hajlandó dolgozni....

Anyukám nem hajlandó dolgozni. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
20-25 éve már nem dolgozik. Mióta az eszemet tudom apum tart elminket. Napi 12 órát dolgozik. Épphogy csak megélünk. És anyum egyszerűen már többmint 20 évenem hajlandó dolgozni. Most is van neki rá lehetősége. De mindig van valami kifogása. Vegig se hallgat. Mondja hogy jo lenne (évek óta ezt hajtogatja de nem tesz erte semmit). A háztartás hogy kicsinálná meg, tiszta pókháló lenne minden ilyenek.. Pedig ez nem igaz. Állandóan takarít (szerintem mert mást nem tud mar csinálni..) sose megy el itthonról. Engem is és apukám is folyamatosan cseszteti. Féltékenységéről ne is beszéljünk. Napokban is ezen van a vita. Hiába mondom neki hogy milesz ha apuval lesz valami hisz senkise örök fiatal. De nem. Inkabb kimegy a szobából, eltereli a témát. Es ha kicsit eréjesebben veszem fel a témát, már mondja hogy pofon vág, nem becsüljük meg és én vagyok a szemtelen..:) Szerintetek?

2015. nov. 26. 14:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Apad elvallhatna, te mehetnel vele, vagy ha nagykorú vagy, elhetnel egyedül.
2015. nov. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%

Hány éves vagy? Ha nagykorú és van munkád akkor költözz el és problem solved. Ha nem vagy nagykorú, akkor tűrd egy kicsit, meg készül a költözésre.

Apád meg eldönti, hogy jó-e neki egy ilyen nő mellett, vagy sem.

2015. nov. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
21%
És mégis hova vennék fel tapasztalat nélkül? Menjen egy gyárba a szalag mellé? Még jó hogy nem akar.
2015. nov. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%
Senki sem tapasztaltan kezd el dolgozni, nekem sem volt tapasztalatom amikor elkezdtem. És igen, akár szalag mellé is. Valahol el kell kezdeni, én közmunkásként kezdtem.
2015. nov. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
30%
Hát az egyik teendő az lenne, hogy a rendszerváltás után 25 évvel ne a kommunista országokra jellemző bérek legyenek. A másik megoldás ha az otthona lesz a munkahelye. Régen is otthon dolgoztak az emberek például a háztáji gazdaságukban. Viszont ha anyukád elmenne dolgozni, akkor egyrészt kommunista (azaz alacsony) bért kapna, pedig már elég régen volt 1989. Másrészt sok adót és járulékot levonnának tőle. A megmaradt bérből meg ha vesz valamit, akkor ÁFA formájában újabb adók terhelik. Hát tudod mit, meg tudom érteni anyukádat. Leírásod alapján szeret dolgozni. Ha lehetőségetek van rá akkor a kertben termelje meg amit lehet. Az biztosan a tiétek marad, a retket kissé megrágcsáló kevés mezei nyuszinak meg váljék egészségére, az is többet ér a felegyenesedve járó kizsákmányolóknál.
2015. nov. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
21 vagyok. És most kezdtem én is dolgozni. Remélhetőleg jövőre sikerül is saját lábakra álni.
2015. nov. 26. 14:39
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jó úton haladsz :)

Tegyél félre albérletre, igyekezz intézni hogy a saját lábadra állhass, anyáddal meg ne törődj. Ameddig ki van nyalva a sejhaj, addig nem is fog megmozdulni.

2-es voltam.

2015. nov. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Takarító állás lenne irodánál. Nem lenne megerőltető. Barátnőm anyukája is ott dolgozik. 90-100 körül keresne.
2015. nov. 26. 14:42
 9/23 anonim ***** válasza:
60%
Vegzetseg nélkül nem nagyon tud hova menni,Amúgy beszélgess vele,Mi a baj hogy semmit nem akar!
2015. nov. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
91%

Ismét kettes.

Végzettség nélkül is vannak lehetőségek, én sem a szakmámban dolgozom jelen pillanatban. Aki munkát AKAR az TALÁL is, mint ahogy í kérdező írta is, hogy van melója.

2015. nov. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!