Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » FONTOS! Mit tegyek a nagymamám...

FONTOS! Mit tegyek a nagymamámmal?

Figyelt kérdés
Az apai nagyanyámról van szó. Aki már 35 éve azon van kiakadva h a szüleim összejöttek. ! unokája van mi hárman a tesonkkal és az unokatesonk. De ő csak unokatesonkat fogadja el. Régen ha oda mentünk mindig őt istenitette. Most odáig jutottunk h báttyáimat ugy ahogy elfogadja de velem borzasztóan viselkedik. Folyton örjöng meg lehord minden féle szar embernek a kiskutyáimat agyon akarta ütni mert h miért tartok kutyát házba. Soha be sem teszi hozzánk a lábát nem értem miért zavarja. Próbáltam h nem járok oda de akkor meg panaszkodik h rá sem nézek. Ma mentem volna neki segiteni a kerdbe erre elzavart és be sem engedett a kapun az utcán örjöngött velem ugy h már mindenki hallota. Mások előtt ő egy rém kedves ember csak épp az unokáival nem. Folyton örjöng velem az utcán számon kér hova megyek miért járok a másik nagymamámhoz stb. A másik nagyim nagyon kedves 8 unokája van de sosem kivételezik mindenkit imád és megértő napi kapcsolatban vagyunk vele. De ő persze őt is utálja meg őt is lehordja. Anyámnak nem köszön mert 35 éve utálja. Főiskolára járok de folyton azt mondja sosem végzem el mennyek le dolgozni ne tartassam el magam. Az unokatesom 12 milliós lakást kapott tőle mikor felvették fősulira én azt h egy szar vagyok. Nagyon bánt amit velem tesz mert sosem ártottam neki. szüleim dolgoznak én csinálom a háztartást mellete jól dolgozok senkinek nincs vele baja velem. A legszörnyübb mikor az utcán megaláz de sajnos nem tudom elkerülni a találkozást mivel muszály elmennem a házuk előtt ha valahova megyek. mit tegyek?
2010. márc. 21. 12:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél széles ívben rá. Ő számodra egy idegen, hát miért nem viselkedsz vele úgy??? Én tuti be nem tenném od a alábam. Az utcán meg higgadtan, de megalázóan szólnék vissza. Pl.: én magának nem vagyok az unokája, ha jól tudom... Hadd hallják a többiek is, majd gyorsan leszokik arról, hogy a nyílt utcán szidalmazzon. Máshol meg alkalma se lenne, hozzátok nem jön, te nem mész.

Ennyi.

2010. márc. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Miért utálja ennyire anyukádat?Wzt érdemes lenne megtudni.

De akkor is, ha őt utálja, nagyon nagyon infantilis, már-már szenilis viselkedésnek tűnik, amit csinál. Hány éves?

Annyit tehetsz szerintem, hogy előőször ezt így, haig leírtad, elmondod neki is, éretten, higgadtan, felnőtt módjára, h ne tudjon belekötni.

ímajd ha nincs változás a vislekedésésben, elmondhatod neki azt is, hogy a minimumon kívül nem szeretnél vele kapcsolatot tartani.Ugyanis valószínűleg neked van igazad!!

Nem hinném, h megérti, mert egy félbolond embernek tűnik, akinek nincs saját élete, és jobb dolga, mint a környezetében megkeresni a megfelelő bűnbakot, hogy okolni tudjon valakit a saját, számára nem kielégítő életéért.

e

Ez a bűnbak pedig te vagy.Ne hagyd, de csak okosan!

2010. márc. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen embert inkább kerüld el, hidd el. Nekem is van ilyen rokonom, még akkorsem hitte el, hogy nem lógok mikor szalagavató volt. Jobb nemtörődni az ilyen emberekkel, menj a másik nagyidhoz és vele foglalkozz:)
2010. márc. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
72 éves. De nincs semmi betegsége meg anyámmal 35 éve ezt csinálja szóval nem a kor miatt van. azért utálja mert ő a szomszéd kislányt nézte ki apámnak akinek szép kis vagyonkája volt. S még mindig nem törődik bele h nem tudja őket szétválasztani. A legjobban az bánt h a barátnőm mamája a szembe szomszédja és ha barátnőm arra megy vele ezerszer szebben beszél mint velem. Meg multkor ott olvadozott milyen édes a kiskutyája stb. Meg a szemébe barátnőm milyen rendes mert h minden nap megy a mamájához én meg hozzá nem de ha megyek be sem enged. Csak kb mindenhol ugy állit be én vagyok a rossz ő mennyi mindent megtenne értem.
2010. márc. 21. 12:21
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ami nem megy, nem kell erőltetni, én biztosan nem keresném vele a kapcsolatot tovább. Ha így is, úgy is csak szid, akkor legalább legyen miért.
2010. márc. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Annyira kell komolyan venni őt, mint ő komolyan vesz titeket.

Történeted kapcsán nekem egyik ismerősöm gyakran mondott gondolata jutott eszembe: "Hogy csapnám szét a bokáját egy rozsdás Romet lánccal!" :)

2010. márc. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha legközelebb így beszél veled, mondd meg neki, hogy tudod mit mama, ezek után ne foglalkozzunk egymással, ha ennyire zavar, hogy én vagyok az unokád, inkább kerüljük el egymást, és mindkettőnk élete könnyebb lesz.

Ezek után tényleg kerüld el, ne találkozz vele, ne látogasd meg, ne beszélj vele.

Ha valaki ilyen, arra kár egy szót is vesztegetni. Vedd úgy, hogy nem is létezik.

2010. márc. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Mintha a családomról nyújtottál volna tükörképet..:)

Én megoldottam a dolgot, nem megyek hozzá, ha nagyritkán átjön hozzánk tisztelettudó vagyok vele,de nagyon rideg. Már békén hagy,szerencsére.

2010. márc. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Vannak szar emberek, ő az. nem kell vele foglalkozni, örülj, hogy fejben nála sokkal előrébb tartasz.
2010. márc. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Jól bevágni valami lepukkant szociális otthonba...
2010. márc. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!