Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a nagymamámmal?...

Mit tegyek a nagymamámmal? Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Szóval kb. 1 hónapja kaptam a nagymamámtól egy elég jelentős összeget, mivel majdnem egyszerre van a szülinapom és a névnapom és nemsokára bérmálkozni fogok. Azzal adta oda a pénzt, hogy vegyek belőle valami arany ékszert. Na mármost tudja jól, meg el is mondtam neki, hogy én semmi olyat nem hordok, ezért felesleges lenne megvennem, de ő azt mondta, nem baj, akkor elteszem a szekrénybe. Na most ennek van értelme? Szerintem totál hülyeség, ezt mondtam is neki, hogy ne haragudjon, de nem veszek belőle ékszert, mert úgysem hordanám. Ezt nem képes felfogni, és ahányszor megyek hozzá, mindig kérdezi, hogy na vettél már? Már kezd nagyon kínos lenni, hogy mindig elmondom ugyanazt...gondoltam rá, hogy visszaadom a pénzt, de akkor meg megsértődik, aztán elkezdtem elkölteni olyan dolgokra amikre szükségem van, de ezt nem mondtam neki ( a fele még megvan). Most mi legyen? Meddig húzzam ezt? Vagy egyáltalán én vagyok a rossz, hogy nem veszek belőle felesleges dolgot?
2011. jún. 11. 12:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A mamák az ékszerben 2 dolgot látnak:

1. vmi, ami megtartja értékét (mindegy h hordod v a szekrényben tartod)

2. vmi, amiről mindig Ő fog az eszedbe jutni, akkor is, ha Ő már nem lesz.

Szerintem vegyél vmit, nem kell drága dolog, egy vékony karkötöt azért néha fel lehet venni, még ha amúgy nem is hordasz ilyet. Csak hogy a mama lássa...

2011. jún. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is vennék a helyedben egy olcsóbb, de arany láncot. Nem kell drágának lennie. Még talán vennék rá egy kis medált is a béke kedvéért. Végülis ha sokat adott, akkor jut is marad is. Ő is boldog, a te lelki békéd is megvan. Arra is jut, amit te szeretnél és így mindenki jól jár.

Őt már nem fogod megváltoztatni, viszont szerezhetnél neki egy kis örömet ezzel.

2011. jún. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

A maradék pénzből mindenképp vegyél valamit. Szerintem egy szép medál még lehet neked is megtetszene:)

Hidd el, hogy most nem hordod..de idővel fogod, mikor majd nagyobb leszel. És sokat fog majd jelenteni számodra, mert azt a nagymamádtól kaptad! :)

2011. jún. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
15%

Veszel egy aranyszínű bizsut, a pénzt meg megtartod.


PROBLEM?

2011. jún. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem viszont nincs a nagyinak igaza.

Vagy vegyen ő arany ékszert, és akkor az lesz, amit ő akar.


Vagy ne vegyen semmit, adjon helyette pénzt, de akkor nincs joga már beleszólni, hogy mire fogja elkölteni.


Köztes megoldással pont ez a gond, hogy a pénzre szüksége lenne a kérdezőnek, az ékszerre viszont nincs.

Milyen ajándék ez már, ha előre tudom, hogy a megajándékozott nem fog neki örülni?? De akkor, hogy ő örüljön.

2011. jún. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem nem volt szép dolog hogy nem arra költötted a pénzt amit ő szeretett volna. Belehaltál volna ha veszel egy karkötőt vagy nyakláncot belőle? Max nem hordtad volna. Szerintem sürgősen vegyél valami olcsóbb ékszert, amíg költöd el a többi pénzt.
2011. jún. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
24%
Én nem vennék, még a mama lelki békéjéért sem. Ha annyira szeretné, h láncot, stb. hordjak, vegyen nekem. De ha odaadta a pénzt - ami kedves gesztus -, akkor hadd költsem már arra, amire én szeretném.
2011. jún. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Elsősorban nekem is ez a gondom, hogy "nem haltam volna bele" az ékszerbe, ha ő adja, de így, hogy én vegyek...nem tenném szívesen. Talán majd veszek valamit, hogy örüljön...
2011. jún. 11. 12:36
 9/19 anonim ***** válasza:
17%

Ja, és minek vegyek egy - számomra - tök haszontalan dolgot, ha a szekrényben porosodik.

Én örülök, ha kapok ékszert - hiába nem hordom egyiket sem -, de magamtól pl.az lenne az utsó, amire költenék. Ha karkötőt veszek, akkor sem aranyat, hanem olyasmit, ami a stílusom - vmilyen bőrt, vagy "textilt".


Szóval csak magadra hallgass, és nyugodtan költsd el neked fontos dolgokra.

A többi válaszoló sem biztos, h venne magának belőle értelmetlen dolgot, de olyat biztos, aminek hasznát veszi, vagy inkább tetszik neki. Csak, itt sokan szeretnek okosok lenni, és csakazértis belekötni a másikba.

2011. jún. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%

első vagyok.

Talán a mama azért nem maga vette meg az ajándékot, mert nem plázázik, és annyira nem korlátolt, hogy ne tudja, nem egyezik az izése az unokájáéval. Vagy tévedek?

Szerintem tök rendes volt tőle, hogy Rád bízta. És ha jól gondolom, akkor azzal is tisztában volt, amikor a pénzt adta, hogy így másra is fogja futni:-)

Néha mamák két lépéssel előbbre járnak, akkor is ha látszólag mit sem értenek a "mi" világunkhoz...

2011. jún. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!