Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet szegényen boldogan élni?

Lehet szegényen boldogan élni?

Figyelt kérdés

Eddig volt egy jól fizető munkám, megszoktam, hogy bármit megvehetek, ami megtetszik, akár magamnak, akár a páromnak. Nem kellett az árakat nézni...

A párom keveset keres, így az ő fizetéséből nem élünk meg. Nekem van megtakarításom, nem kevés, de ki tudja, mennyi idő új munkát találni, így ahhoz saját célra nem nyúlhatok.

Szóval, ápoltság terén marad a sampon-tusfürdő kombó, abból is a legolcsóbb.

Mennyi idő ezt megszokni, és boldogan fogadni úgy, hogy előtte havi 500€ (150 ezer Ft) költőpénzem volt csak magamra?


2015. nov. 26. 22:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
36%

"400 ft-os wc-papírral,mert csak arra volt pénzem"


Bazzeg, nem mindegy milyen a WC-papír? Tényleg megérett az emberiség a pusztulásra, ha már az se mindegy neki, mivel törli ki a szaros seggét, amit utána lehúz a klotyón...:D Mert tuti csak az ötrétegű, színes, mintás, parfüm illatos a jó...

2015. nov. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
65%
Az a baj hogy sokan összekeverik a tényleges szegénységet azzal ha az 5000 ft-os ugyanolyan szar helyett csak az 1000 forintos szart tudja megvenni...azt már nem nézi , hogy meg tudja venni valamelyiket ...amúgy meg lehet boldogan élni szegényen...de ezt csak az tudja akinek megvolt mindene és boldogtalan volt, majd megtapasztalta milyen a másik oldal. Mondjuk az tény, hogy egyedül nem lehet boldog senki és ezt az érzést keverik össze a pénzzel.. lehetsz te gazdag vagy szegény...ha mindehhez egyedül vagy...
2015. nov. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Megnézném, kedves 8as, milyen lakást vennél te 21 évesen 5 havi fizetés után. -.-

Egyébként sem értem, mit játszod az eszed, köze nem volt a kérdéshez.

2015. nov. 27. 09:36
 14/20 anonim ***** válasza:
48%
Szóval csak 5 hónapig kerestél jól, és "megszoktad" a jólétet? Mivan??
2015. nov. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Provokálsz, az van.
2015. nov. 27. 09:49
 16/20 anonim ***** válasza:
95%
Ez nem provokáció, csak nem értem. Nem tudom, milyen körülmények közt éltél előtte, de elmondásod szerint elkezdtél dolgozni, jól kerestél 5 hónapig, gondolom akkor elkezdted szórni a pénzt minden szir-sza.rra (tipikus), mert hát ugye több van, most meg hogy megint keresel, azt akarod előadni, hogy jaj hát te jólétben éltél, megszoktad 5 hónap alatt, mi lesz most? Mi? Az ami előtte volt.
2015. nov. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
68%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..



Kérdező! Rólad irtak ki egy új kerdest kicsit gusztustalanak gondolom! Belinkeltem olvasd el.

2015. nov. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdezo, 5 havi fizetés utàn nem nevezném magam -gazdagnak..és nem is neveztem. holott nyaralni évente 2- szer mentem (500 ezer ft-os utakra..egyedul)

21 évesen a 14. keruletbe vettem egy 50 nm-es téglalakàst, ami most ki van adva. ennyi. neked sem kellett volna azt a kis pénzt is -elszorni...inkàbb tetted volna mindent félre..nem 500 eurobol kell "menozni"..az lof.asz.. hozzàteszem jelenleg Svàjcban élek, itt is mentem férjhez, de elott 4 europai orszàgban éltem. itt a fizetésem havi 9900 frank..(és még igy se verem a mellem) oopsz elfelejtettem 31 éves vagyok, férjezett.

szoval, talàlj munkàt gyorsan és ne b.aszd el azt a kevés kis pénzt, amit megkeresel.

2015. nov. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

En nem ertem eut au ennyi meg annyi penzem van magamra. Ez alatt mit ertetek? En megveszem ami kell a többi marad a szamlan. Hiaba marad 500-600€ az nem feltetlen csak magamra van es nem muszaj elkölteni. Legalabbis szerintem.

Bar en azert megnezem a dolgok arat is, es hiaba lenne penzem pl. egy 80€-s parfümre, en sajnalom ra a penzt. ( Bar ez sztem a korral jar, husz evesen meg azert többet költekeztem, bar akkor sem merteltelenül).

Aki meg a Svajcban el, nem ertem miert ilyen fene büszke ra, hogy hanyezer frankot keres... Az en osztrak fizetesem pl. a keleti hatar mellett maaarha jonak szamit, ahoö en elek kb. közepes, a nyugati orszagreszben ( Voralberg, Tirol) mar szar fizu. Svajcban meg körberöhögnek vele. Na de Svajcban minden 3-4x dragabb is... Nem mindegy, hogy a kerdezö pl. Spanyolorszagban, Szlovakiaban, vagy esetleg Tirol legmenöbb siparadicsomaban költhette magara azt az 500€-t.

Amugy szerintem a kerdes is gaz, meg az olyan valaszok is, hogy csak a 4000€-s fizetes atlagos.

2015. nov. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
5 hónap munka...na ezért mondtam hogy izzadtságszagú a kérdés.
2015. nov. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!