Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárhatom ezt a szüleimtől?

Elvárhatom ezt a szüleimtől?

Figyelt kérdés
A jogosítványomat teljes egészben ők fizették.Béna voltam,sok órát kellett vennem,260 000 forint körül volt.Most 18 éves leszek.Elég rossz a szemem és meg szeretném műttetni.Ebben is támogatnak,anya azt mondta,nyáron megcsináljuk.De ez is nagyon sok pénz.Ha az olcsóbbik kezelés 280 000, a drágábbik 500 000.Nem tudom melyiket javasolnák az orvosok.Ebből kb 150 000-et állnék én,amit félretettem karácsonyra,szűlinapra stb..kapott zsebpénzból,meg diákmunkával megkerestem.Nem túl sok ez?Egyik osztálytársamnak még egy cipőt sem vesznek,csak kajálni jár haza.

2015. nov. 27. 21:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Ha ők ajánlják fel nem gáz a szülők ott segítenek ahol tudnak én úgy vagyok vele hogy amíg ők mondják hogy vesznek nekem ezt azt addig jó de külön én nem szoktam kérni.
2015. nov. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Arra gondolj, hogy ha anyagilag megtehetnéd, mindezt kifizetnéd-e a saját gyerekednek. Szerintem egyértelműen igen a válasz. Az osztálytársadnak vagy nagyon keveset keresnek a szülei, vagy náluk a ridegtartás a divat a gyereknevelésben. Egyik sem túl előnyös.:)
2015. nov. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

itt minden a ti anyagi helyzeteteken múlik. igazából ezek szerintem nem elvárások a szülővel szemben.

ha olyan a hozzáállásuk, hogy szívesen finanszírozzák ezeket neked, az jó dolog, de ha nem akkor nem.

2015. nov. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Ha tényleg rossz a szemed, akkor ráfér egy műtét. Bár lehet még várni kellene, gondoljátok át, hogy melyik kezelés szükséges. Amúgy rövid vagy távollátó vagy és hányas dioptria?

Én rövidlátó vagyok 2,25 dioptria. És nekem is elég zavaró, feliratokat nem tudok elolvasni, szemüveg nélkül 10 méterről minden homályos. :C

2015. nov. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha telik rá, akkor ez normális, hogy segítenek.

Ha ez gondot okoz anyagilag, akkor nem.

2015. nov. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

21 ev alatt felelotlenseg a szemedet megmuteni, ezt az orvos is tobbszor el fogja mondani.


Amugy ha megtehetitek szerintem se gaz. Nem a legujabb Gucci labujjmelegitore meg iPhone85-re koltod a penzt, csak kozepesen luxus dolgokra.

2015. nov. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A.C.A.B ***** válasza:
28%
Én nem várnám el. Nekem is rossz a szemem és szeretném megműtetni, de ha a szüleim fel is ajánlanák nem fogadnám el. Annak ellenére, hogy amióta szemüveges lettem erre várok. Én ha valamit akarok, akkor arra magam szedem össze a pénzt, és még ha felajánlják sem szívesen fogadom el. Ennek több oka is van. Részben az, hogy rám ne mondja senki, hogy más pénzéből veszem a dolgaimat, részben pedig az, hogy az életben úgysem áll mögötted senki aki pénzt oszt neked, tehát előbb-utóbb úgyis magadnak kell megoldanod a problémáidat (megjegyzem soha nem kaptam zsebpénzt, úgyhogy ilyen szempontból sem a szüleim pénzét költöttem) De ez csak én vagyok, mindenki máshogy gondolkodik.
2015. nov. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
Persze, hogy igen. Én is mindent megadnék a gyerekeimnek. :)
2015. nov. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

De aranyos vagy! De komolyan! Szerintem nyugodtan fogadd el, pláne, hogy Te is beleadsz. Én csak akkor nem fogadnám el, ha tudnám, hogy nem engedhetjük meg magunknak, vagy tudnám, hogy azért teszik, hogy ezzel később érzelmileg zsarolhassanak. (pl."milyen hálátlan vagy, hogy itt hagysz, pedig mi mindent megtettünk érted")

A jogsit pedig csak felelősséggel! Úgy tekint rá, mintha egy fegyver lenne a kezedben, mert bármennyire is mindennapi, attól még öl. Rutinos vezető is veszélyes, ha pl. épp migrénje van, vagy felidegesítették, hát még egy kezdő. Ne "menőzésből" vezess sose, hanem ha szükséged van rá és érzed, hogy felelősségteljes vagy hozzá.

2015. nov. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%

500 kiló egy szemműtét?!

Csak azt udnám, hogy akkor mija tarkaf.asznak fizetek be havonta egy minimálbérnyi összeget TB címszóval. Hogy rohadjon meg Vitya meg a sleppje...

2015. nov. 28. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!