Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én miért nem kapok semmit a...

Én miért nem kapok semmit a szüleimtől?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és van egy bátyám aki 2 évvel idősebb nálam. Én eddig a szüleimtől nem is kaptam semmit, még ruhákból is a legolcsóbbat veszik, pedig apám jól keres (havi 750.000 nettó), de a bátyám 15.000 forintos pulóvereket kap, kapott egy hangrendszert(Genius SW-HF5.1 5200 5.1), akkor kapott tavaly egy 170 ezer forintos gépet, meg még kapott egy tv-t. Én meg a kajapénzemet rakom félre hogy tudjak magamnak cipőt venni, vagy akármit. Ráadásul nem csak a szüleimtől, hanem a rokonságtól is ő kap dolgokat. Szülinapomra még tortát se kaptam, de amikor neki van születésnapja összehívjuk a családot, mindenkitől kap pénzt meg ajándékot, meg tortát is kap. Én eddig 4 alkalommal kaptam tortát, de nem volt családi összejövetel, és semmit nem is kaptam, csak tortát. Ha valamit elront a tesóm, engem szidnak le érte. Ráadásul nem is mintatanuló, bukott is már, ezért nem tudom miért kivételeznek vele. Már tiszta antiszociális vagyok, nincs 1 barátom se, ki se mozdulok a szobából, mert senkit se érdeklek. Mit tegyek? Bocsánat hogy hosszúra sikerült, de csak így tudtam leírni.

2014. szept. 26. 14:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%
Mert mostohagyerek vagy.
2014. szept. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
6%
Először is kapsz kajapénzt, az mennyi? Mióta érzed ezt, hogy nem kapsz semmit? Nem lehet, hogy valami miatt úgy gondolják a szüleid, hogy nem érdemled meg? Pl. írtad, hogy ki sem mész a szobából. Lehet, hogy elvárnák, hogy segíts nekik vagy megkérdezd hogy vannak, vagy nem tanulsz elég jól? Kérdezd meg konkrétan anyukádat, hogy te miért nem kapod ugyanazokat, amit a bátyád? Csak válaszol majd rá valamit. Tudod nekem is két gyerekem van, és az egyiknek mindig szívesen adok, mert ő segít nekem, érdeklődik, bármit kérek tőle, megcsinálja. A másik gyerekemnek nem adok annyit, mert folyamatosan úgy érzem, hogy csak élősködik, soha nem segít, és csak akkor szól hozzám, ha neki kell valami, és végtelenül lusta. Gondolkodj ezen, én csak tippelgetni tudok, de hátha közelebb visz a megoldáshoz. :(
2014. szept. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

apád szerint a lyánygyerök nem gyerök


mondjuk elég egyszerűek a szüleid

2014. szept. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
98%

Milyen nemű vagy? Ha lány, akkor lehet, hogy amiatt különböztetnek meg hátrányosan.


Vagy lehet, hogy elindult egy olyan öngerjesztő folyamat, mint a második válaszolónál, aki csak az egyik gyerekét jutalmazza, mert az jópofizik neki - a másik gyerek meg ezt látja, és nyilván elnyomva érzi magát, ezért visszavonul. A hülye szülő meg emiatt még jobban a másikat preferálja, ahelyett, hogy külön foglalkozna, törődne a másikkal is, próbálná bevonni őt is a mindennapi családi életbe.

2014. szept. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen jellegű kérdéseket elolvasom, de ezekre szerintem egyszerűen nem lehet jó választ adni. Nagyon sajnállak kérdező, hogy megkülönböztetnek, de nem ismerjük a családban a háttér okokat, a miérteket. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy jól teszik, amit tesznek, hanem hogy nem tudhatjuk, miért teszik, mit gondolnak, mi motiválja őket, vajon valóban ők is így látják-e? Mit éreznek közben, észreveszik-e?


Ezekről csak te tudsz beszélni velük, senki más nem tud hatással lenni rájuk.

2014. szept. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Elég fura, nálunk mindig mindkét gyerek kap szülinapi tortát és ajánkédkot is, még arra is ügyelek, hogy közel azonos árban legyen. Az viszont igaz, hogy nagyszülőktől nálunk is mindig csak a nagyobb kapott mindenfélét, a kicsi nemigen, ő volt az elsőszülött, a kivételezett.
2014. szept. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Nem vagyok mostohagyerek, sőt, a tesóm nem volt tervezve, ő volt meglepetésgyerek, én még tervezve is voltam előre.

Harmadiknak: Fiú vagyok, de sebaj ;)

2014. szept. 26. 15:37
 8/15 A kérdező kommentje:
Heti 1000 forint a kajapénz, úgyhogy havi 4000 forint, mert otthon készítek eglsz napra kaját, mert amúgy szerintem gépem se lenne. A gépre is másfél évig gyűjtöttem, és ismerősömtől vettem, azért volt olcsó. Amúgy meg kiserek korom óta el vagyok nyomva.
2014. szept. 26. 15:38
 9/15 A kérdező kommentje:
Már próbáltam beszélni a szüleimmel, de szerintük ugyan olyan jó sorunk van, igaz hogy én lyukas cipőbe járok, mert nekem nincs pénzem márkásat venni, ők meg nem vesznek, de szerintük jó sorom van.
2014. szept. 26. 15:40
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
es miert kene "markasat" venni, te szegeny elnyommott, egy sima kinai kondi mar derogal?
2014. szept. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!