Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt ti megengednétek a fiatokn...

Ezt ti megengednétek a fiatoknak/lányotoknak?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Kaptam egy karót nyelvtanból ezért anyukám nem enged el sehova karácsonig (nov 28-dec 25) ez a mai nap de régebben kaptam.Hiába hozom az 5ösöket.Amikor 1 est kapok akkor igenis az ő érdeke is amikor meg 5 ös akkor meg magamnak tanulok.Eddig egy egyesem van három hármasom a többi négyes ötös.Nem engedett el a haveromhoz, úgy hogy a 23:10-es busszal hazajönnék.....Ti megengednétek a fiatoknak hogy ellegyen eddig?
2015. nov. 28. 23:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
76%

"Nálunk a 23:10 az még negyed 12 sincs, nemhogy éjfél! :) "


De mire hazaér, az lesz.

Igen, tudjuk, társadalmi életet csak éjjel élhet egy gyerek :)

2015. nov. 29. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
69%
Le leszek pontozva nyilván, de 14 évesen én nem merném elengedni egyedül ilyen későig, a jegyeitől függetlenül sem.
2015. nov. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Igazándibol azért hagyok el vesszőket és ejtek helyesirási hibákat,mert telefonról vagyok.Amúgy eddig nyelvtanból van egy négyesem két ötösöm meg az egyes.Azt is házi feladatok hiányából kaptam.Anyunak nincs jogsija csak a papának van,de ő nem szívesen vezet.Apa meg máshol lakik.De aztán még anyámat sem értem meg.Chatelek valakivel, aztnán kérdezi hogy ő a (mostmondokvalaminevet) a Panna?Aztán amikor nyáron áthívtam volna valakit akkor azt mondja hogy ilyen kicsi létedre nem kell barátnő.Erre most meg mondhatni bíztat.


Tegyük fel hogyha elmennék a barátomhoz és a késői busszal jönnék (sok buszsofőrt ismerek ezen az útvonalon) és elöl maradnék a sofőrnél és ki a buszhoz és haza id kísérnének mi baj lenne? hatan voltak ott a haveromnál semmi pia semmi cigi.Nagyon akarták volna hogy elmenjek.:/ Aztán majd december elején meg születésnapja lesz a barátomnak,na az szép lenne hogyha nem engedne el,Meg aztán szilveszterkor a másik barátom szervezne valamit.oda már remélem elenged.

2015. nov. 29. 08:59
 14/20 anonim ***** válasza:
70%

A szóközt se találod a telefonon?


Aki AKAR, az bármilyen készülékről TUD írni. Te nem akarsz, kifogást keresel.


Nem engednélek jövő karácsonyig sem, ha így írsz.

2015. nov. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
88%
Igaz, hogy későn van, de vannak még pontjai az országnak, ahol nyugodtan lehet ilyenkor buszozni. Nem tudjuk, hol lakik a kérdezőnk...
2015. nov. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Gy-M-S megyében lakok egy faluban.Én TUDOK írni, és direkt nem raktam szóközt.Én legalább olvashatóbban írok mint egypáran szóval....Na mindegy nem a nyelvatnon van a hangsúly 😑
2015. nov. 29. 09:52
 17/20 anonim ***** válasza:
64%

Ha a nyelvtan karó miatt nem engednek el, akkor igenis a nyelvtanon van a hangsúly! :)

Az írásképed a bizonyíték rá, hogy az egyes a reális osztályzat a tudásodra.

Amíg ez nem változik, joggal nem engednek el.

Meg egyébként se lenne normális, hogy egy 14 éves éjjel buszozgasson.

2015. nov. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
46%

Különöse kivételtől eltekintve valóban semmi keresnivalója egy 14 éves nyikhajnak az estében. Nagy ritkán egy-egy szülinapra mondjuk elmehetnél... de ha büntetésben vagy, akkor ki van zárva. Ezen van a hangsúly. Az benne a poén, hogy megtanuld a leckét - esetedben szó szerint is rád fér. Ha a kijárási tilalom csak akkor él, amikor nincs semmi program, amiről lemondasz, akkor mi benne a büntetés?

Legközelebb megcsinálod a leckét, összepakolod a tanszereidet (ez azért nem egy nagy elvárás) és a jegyeidről sem kamuzol. Akkor nem kerülsz ilyen helyzetbe és valószínűleg el leszel engedve. Tudod, az embernek nem csak jogai, hanem kötelezettségei is vannak.

2015. nov. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Házim nem volt az nem tetszett tanárnak.Nyikhaj vagy te eléggé....látszik hogy nem egy igazi értelmi emberrel vagyok szemben.Ha ismernél legalább vagy tudnál annyit rólam egyáltalán hogy mi a nevem és hogy milyen a személyiségem stb.... akkor ítélkezz felettem.Most te elkezdtél piszkálni azzal hogy egy portálon van egy-két helyesírási hibám, máris nyikhaj vagyok és a helyesírásom egy nagy kalap szamóca.Én nem akarok rólad véleményt írni úgy, hogy nem ismerlek.Meg azért egyik válaszoló se ítélkezzen helyesírásomról mert az én érdekem az hogy megértsétek a kérdést.Ezt a stílust akkor még elfogadnám hogyha ilyen formában íródott volna minden mondatom (példamondat): Hotya meketem bolna asz oszses sutit.Ilyen helyzetben érthető lett volna.....na mindegy, az a lényeg hogy kiderült hogy a többség inkább tartja egy bizonyos határ mögött a gyerekét ami ahogy elnézem nálatok a 8 óra,közben meg ítélkeztek a generációnkról olyanok alapján mint egy telefon, egy kép stb....
2015. nov. 29. 15:51
 20/20 anonim válasza:

Nem akarok beleszólni, (ja, hogy már beleszóltam), de komolyan egy 14 éves gyerekkel veszekedtek? :D Hülye és gyerek, ez van, ezért tini. Jó-jó én inkább nem mondom meg hány éves vagyok, mert velem is leállnátok veszekedni, de engem az anyukám elengedett mindig, bár most így belegondolva olyan 11-ig mindig haza is kellett érnem a 10 percre lévő parkból, ha meg késtem, akkor sem tekerte ki a nyakam. De ez az én esetem. Ott van a legjobb barátnőm, őt nem engedték el (legalábbis nem szívesen), ezért elkezdett elszökdösni otthonról, rossz társaságba keveredett, ivott, füvezett, kipróbált ezt-azt, volt, hogy elszökött otthonról és engem meg pár barátnőmet hívtak éjjel fél 1-kor a rendőrök, hogy nem tudjuk-e, hogy merre lehet. Ma már ő is "beérett", volt ez a korszaka, de, ha elengedik őt, akkor ezen nem feltétlenül kellett volna átesnie. Nem azt mondom, hogy el kell mindig engedni a gyereket mindenhova, de az sem jó, ha bezárjuk őt egy kalitkába és őrizgetjük, mint egy aranytojást.

Ami az egyest illeti... Én lehet, hogy rossz voltam, de örültem volna neki, ha csak egy egyesem van... :/

2015. dec. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!