Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem túlzás a 6...

Csak szerintem túlzás a 6 éves (elsős) unokatestvéremnek okostelefon és tablet? Még olvasni sem tud

Figyelt kérdés

2015. nov. 29. 22:04
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Az én 6 éveseimnek van mindkettő. Sőt, a 2 évesnek is.
2015. nov. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

Nem önálló? Jó, akkor attól meg, hogy te ilyen felelőtlen vagy, ne feltételezd, hogy mindenki más is ilyen. Egy alsóst egyedül engedni buszozni? Normális vagy? Ez nem önállóság kérdése, egyszerűen még kicsi hozzá. De gratulálok, csak aztán ha valami baja történik a gyerekednek, akkor ne sírd tele a médiát.

Az meg igen ócska szöveg, hogy a szülők így dolgoznak, meg úgy dolgoznak. Amikor ovis volt, akkor hogyhogy meg lehetett oldani? Egy évvel később meg hogyhogy nem?



Amikor ovis volt,akkor a falun belül kellett mozognia, ezt nem nagy kunszt megoldani. Már iskolás, és mint mondtam, zeneiskolába jár-ez nincs minden második sarkon. Igen, felül a buszra, megy két megállót a szomszéd városig, leszáll. Elvégzi a dolgát,aztán egyedül hazajön, én pedig várom a buszmegállóban. Ebben semmi felelőtlenség nincs, ennyit meg kell tudnia csinálni egy 8 éves gyereknek. Vagy te lapos kést sem adsz a kezébe? Én ugyanígy voltam az ő korában, ha mindenre meg van tanítva a gyerek, akkor nem lehet több baja, mint amíg mondjuk gyalog hazaér az iskolából. Nem a busz a legnagyobb veszélyforrás.

2015. nov. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

#10

Az jóval izgalmasabb, hogy az emberek szerint tök normális egy hatéves, pár hónapja még óvodás gyereket 3 hónap alatt megtanítani olvasni. Az a gyerek júniusban még alukált ebéd után egy-két órát. Klassz, hogy elvárják tőle, hogy novemberre olvasson. :S


Lehet hasznos a tablet/telefon, ha jó kis fejlesztő játékokat találnak neki. Ha suliba hordja villogni, az kikészíti az osztálytársakat is, a tanárt meg főleg. Ha az én osztályomba járna, felhívnám a szülőket, hogy többet ne engedjék elhozni a tabletet.

2015. nov. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Nekunk is elsos a lanyunk,7 eves. egyenlore nincs sajat tablete,ha jatszani akar megkapja a mienket, de nem nagyon erdekli. telefonja van,az en regi telom es kizarolag fotozasra hasznalja. mivel hozzuk-visszuk ot es a suliban felugyelet alatt van, ezert nem erezzuk szuksegesnek h telefont hordjon maganal. majd ha nagyobb lesz es egyedul kozlekedik ide-oda.

a fiunk 5 eves. a noverevel ellentetben ot kifejezetten erdeklik a kutyuk,a szamtech cuccok. szivesen jatszik telon/pc-n es nala korlatozni kellett az idotartamot.

2015. dec. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Én se értem, egy elsősnek miért kéne novemberben már olvasnia? Még bőven a fecskéket meg a cicafarkakat rajzolgatja. Unokaöcsém most másodikas, nyárra jutott el oda, hogy tud már nagyjából olvasni.
2015. dec. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
Az összes gyerekem tudott 4 évesen már olvasni. Tőlem rajzolgathatja más gyereke a cicafarkakat óvodában – az én gyerekeim közben kitűnő tanulók az ország legjobb gimnáziumában. Ennyi.
2015. dec. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

#26

A kettő teljesen független egymástól. A gyerekek fejlődése eltér egymástól, és aki négyévesen olvasott, nem biztos, hogy az ország legjobb gimnáziumába kerül (LOL); vagy aki tízévesen még akadozva olvasott, simán lehet belőle, mittomén, agysejtkutató. A gyerekek általában beérik egymást. A tieidnek gyorsabban kialakult ez a készség. De hidd el, alig lesz belőle előnyük. Ennyi.

2015. dec. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Felesleges okoskodás. Aki foglalkozik a gyerekével, annak a gyereke jobban fejlődik. Az idő előrehaladtával egyre jobban nyílik az olló az értelmes és az elhanyagolt gyerekek között. Na de azt csinálsz a gyerekeddel amit akarsz, nem az én dolgom.
2015. dec. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Ja értem. Tehát két véglet van: aki négyévesen olvas, meg az analfabéta. Hát jót beszélgettünk. Okos vagy, kapsz cukrot.
2015. dec. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Amúgy majdnem alátámasztottam példákkal a dolgot, de kár beléd a szó. Biztos jó lehet ilyen leegyszerűsítő világképpel élni.
2015. dec. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!