Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan döntenétek?

Ti hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés
Elköltöztem otthonról nagyon fiatalon,a családommal nem volt jó a kapcsolatom folyton veszekedtünk.A párommal lakom már egy éve de még tanulok nincsen keresetem.Anyám eleinte támogatott néhány ezer forinttal havonta,és eleinte hazajárogattam havonta.Most már nyár óta nem kaptam pénzt tőlük és telefonon is alig beszélünk.Ti hazamennétek karácsonykor,hogy eljátszanák nektek a nagy boldog családot?

2015. dec. 3. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Pont szent este nem mennek, mert nem vagyok meghiva, de karacsony kornyeken elobb vagy utobb egy rovid vizitre elmennek. Nem kell a szuloi kapcsolatot teljesen felegetni magad utan, akar milyen is az most.Kozombos temakrol beszelgetnek, roviden. Ha szemrehanyas, veszekedes alakulna ki, valasz nelkul eljonnek.
2015. dec. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha azóta az egy év óta, amióta elköltöztél, javult a viszonyod a szüleiddel, vagy esetleg nem lett rosszabb, akkor hajlanék arra, hogy menjek, mert jó az, ha megőrzi az ember a szülőkkel a kapcsolattartást. Az, hogy nem kapsz tőlük nyár óta pénzt, annak biztos oka van, nem feltétlenül kiszúrásból, ahogy valószínűleg te gondolod, elképzelhető, hogy úgy vannak vele, hogy megromlott az anyagi viszonyuk, vagy eleve úgy gondolják, hogyha elköltöztél, akkor miért ne állhatnátok a költségeiteket...pláne ha pár ezer forintról van szó, ami a mai világban nem fog rajtad nagyon segíteni,de lehet, hogy nekik meg pont szükségük volt rá.

Kevés a leírásod amúgy, hogy érdemben dönthessünk helyetted, én próbálnék a békülésre törekedni, meg nekem a karácsony mindig is olyan ünnep volt, ahol törekszem a családommal együtt lenni. És nálunk is sok veszekedés van, sőt, karácsony sem múlik el anélkül, mert a nagy készülődésben valahogy mindig konfrontálódik az ember a másikkal, de összességében véve jó emlék.

2015. dec. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Mégis mit gondoltál, ha elköltözöl, még ők tartsanak el? Milyen alapod volt arra, hogy pénzre számíts tőlük, mikor még a viszonyotok sem volt jó, és ezt a költözés csak tetézte?


Tudod, a döntéseinknek következményeik vannak. Ha elég nagylány voltál az önálló élethez, akkor tartsd el magad.


Egyébként nem mennék haza karácsonykor, max ha hívnának. Nem azért, mert nem adnak pénzt, hanem mert minek, ha egyszer rossz a viszony?

2015. dec. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Imádom itt az embereket!:/Eddig se tartottak el (14évesbkorom óta ba@ott hanyagul bàntak velem)és eztán sem kell nem is ez itt a kérdés hanem ha tojnak a fejemre még telefonon is,hazamenjek-e hozzájuk az ünnepekre.
2015. dec. 3. 21:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindenki válaszolt a kérdésedre.
2015. dec. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pont ezért írtam, hogy kevés az információ, valahol sejtettem, hogy azt szeretnéd, erősítsünk meg abban a hitben, hogy mi sem mennénk haza a szüleinkhez a te helyedben karácsonykor.

Mivel csak annyit írtál a helyzetedről, hogy nem kapod azt a viszonylag kevés pénzt, amivel eddig támogattak, és keveset beszéltek telefonon-jelenleg, valamint a régmúltban veszekedtetek, és "nagyon fiatalon" elköltöztél a családodtól, mert eltávolodtatok, nos, ez nálam még nem verte ki a biztosítékot eléggé ahhoz, hogy igyekezzek még inkább megszakítani azt a kevés kapcsolatot is. De ez én vagyok, itt tényleg mindenki válaszolt neked, saját szövegértelmezése és a saját benyomásai alapján.

Ha tényleg annyira rossz volt nagyon fiatalon, akkor részletezd vagy hangsúlyozd ki azt. Egyébként kérdés, amire nem muszáj válaszolnod, de mégis, mennyi idősen költöztél el otthonról és most mennyi vagy?

Miért ne tudnál elmenni karácsony környéki időszakban hozzájuk? Miért zavar az, hogy el kéne játszani a nagy boldog családot? Miért vagy keserű?

Sajnálom, mert azt érzem, az vagy. Nem kell elmenni karácsonykor a szüleidhez, de ha nem teszed, az a te döntésed lesz, te idézed elő a következményeit is. (Mint ahogy minden cselekedettel, döntéseddel)

Mi itt inkább arra hajlunk, hogy próbáld meg megerősíteni a kapcsolatot a szüleiddel, később szükség lehet rájuk. (Mi van, ha a párod nem támogat tovább? Még tanulsz, nincs kereseted- mi van, ha gyereket vállaltok, és jó lenne rá vigyázni valakinek, jó lenne valaki, aki besegít a mindennapokban? Ez csak két kiragadott példa, de az életben történnek húzós helyzetek, azon kívül is, amit eddig átéltél.)

2015. dec. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Azt javasolnám, hogy legalább egy rövid vizitre nézz be a szüleidhez. Az indokaim a következők: A szülőkhöz mindig fogsz valahogy viszonyulni, meghatározóak az ember életében (hol + hol - értelemben). Hosszú távon egyszerűbb, ha egy felületes langyos viszony (a szia, hogy vagy...?)van köztetek, mint ha harag és gyűlölet. Nehogy utólag azt mondják, hogy azért haragszanak rád, mert nem is kerested őket soha és Te nem szerettél volna velük jóba lenni. Úgy állj hozzá, hogy az emberi viszonyért Te mindent megtettél, amennyit muszáj volt.

Egy évben egy fél napot még a haragosokkal is el lehet bájologni.

2015. dec. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!