Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez normális gondolkodás?

Ez normális gondolkodás?

Figyelt kérdés
30 éves nő, nem gyerekpárti. Úgy gondolja, hogy talán egyszer szül annak a férfinak akit szeret. De ha esetleg védekezés mellett terhes lenne, nem vállalná. Egyedül meg semmiképp. Olvasom itt sokszor, hogy mindenki szülne, meg nem számít a gyerekek száma. Ezért kérdezem, hogy ennek a nőnek a gondolkodása normális szerintetek?
2015. dec. 5. 11:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne normális? Mindenkinek az egyéni döntése, hogy vállal-e gyereket, és ha igen, hogyan és kivel.

Én inkább azt a gondolkodást nem értem, amely szerint egy nőtől elsődleges elvárás, hogy gyerekpárti legyen.

2015. dec. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, felelősségteljes gondolkodás, egyedül nem jó ötlet a gyereknevelés. Ha ez a döntése, ne hagyja befolyásolni magát. (N)
2015. dec. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Annyiban talán nem az , hogy ha nem gyerekpárti akkor inkább soha nem kéne szülnie...mert nekik a terhesség tényleg teher és az első galibánál megbánják a saját gyereküket...mellesleg utána is maradhat egyedül...akkor mit csinál? Lelencbe adja?...
2015. dec. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A "normális gondolkodás" elég szubjektív fogalom, mindenki mást tart annak. Akkor meg hogyan lehetne eldönteni, hogy kinek van igaza?

Én személyszerint elítélem az abortuszt, de ha védekezés mellett becsúszna egy baba, valószínűleg örökbe adnám, de az is lehet hogy elvetetném. Remélem soha nem kerülök ilyen helyzetbe, szörnyű lehet.

Majd a távoli jövőben is csak egy gyereket szeretnék, de előbb mindenképpen önmagamat akarom megvalósítani. És persze az sem mindegy, hogy milyen anyagi körülmények közé születik a gyerkőc.

2015. dec. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Részben igen: "Úgy gondolja, hogy talán egyszer szül annak a férfinak akit szeret." Ez eddig oké, eddig lehet felelősségteljesnek mondani.

"De ha esetleg védekezés mellett terhes lenne, nem vállalná." Na itt nem lehet felelősségteljesnek mondani. Aki dugni tud, azt tudja vállalni a következményeket is. Felnőtt embernek az a dolga, hogy nem bújik ki a felelősség alól. Mindig jön a lepontozás, mert sokan azt mondják felelőtlenség vállalni gyereket, szerintem meg az felelőtlenség, ha az ember a könnyebb utat választja, mert a felnevelés az amihez kell a felelősségtudat. Sajnos a mai világban kevesekben van meg.

2015. dec. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

"de ha védekezés mellett becsúszna egy baba, valószínűleg örökbe adnám"

Ez még mindig jobb, mint megölni. Sokan vágynak gyerekre, akiknek nem lehet, ők is jól járnak és egy ártatlan embertől sem veszik el az életet (lehet vitatkozni, de Czeizel prof is megmondta, hogy a magzat is ember).

2015. dec. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen. Normális, és felelősségteljes gondolkodás. Jobb, mint a semmire szülni
2015. dec. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

Értem a gondolatmenetedet, kedves előző, és részben igazad is van. De teszem azt, hogy valaki munkanélküli, az anyjával él, még önmagát sem tudja ellátni, nemhogy egy gyereket, akkor nem biztos hogy az a felelősségteljes megoldás, ha a semmiből próbál felnevelni egy gyereket, aki így nyilván nem kapja meg azt, amire szüksége lenne.

És sajnos nagyon sok szülő van, aki alkalmatlan erre a feladatra, ha az anyagiakat biztosítják is, de törődést és érzelmi támogatást egyáltalán nem kap a gyerek.

Persze nem az abortusz a megoldás, de jobb ha tisztában vagyunk a korlátainkkal és nem teszünk tönkre még egy életet a sajátunk mellett.

2015. dec. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Elnézést, negyedik válaszolónak Szólt!
2015. dec. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy bárkinek joga lenne mások gondolkozásáról, életéről ítélkezni vagy dönteni, amíg az a sajátját nem befolyásolja. Ha a szóban forgó nő (most) így gondolja, ez teljesen a magánügye.

Az abortuszt én sem gondolom a legjobb családtervezési eszköznek, ha van bármilyen más megoldás (akár az örökbeadás), amit érzelmileg is fel tud az illető vállalni, inkább azt preferálnám. Szerintem ilyen korban kevesen tudják teljesen higgadtan, mindenféle lelki sérülés nélkül meghozni ezt a döntést, bármelyik opciót is választják. Az tény, hogy jobb a gyereknek teljes családban felnőni, viszont a mai viszonyok között, a rengeteg válást látva ez egyre kevesebbnek adatik meg - ha így nézzük, szinte semmivel nem nagyobb felelőtlenség akár egyedül is bevállalni a nevelését, ha a körülmények adottak, mint párkapcsolatban szülni.

De ez az egész csakis annak a bizonyos nőnek a szuverén döntése.

2015. dec. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!