Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális gondolkodás ez a...

Normális gondolkodás ez a szüleim részéről? Azért nem segítenek anyagilag mert nem vagyunk házasok.

Figyelt kérdés

Meg szeretnénk venni a házat, amit bérlünk. Ezzel csak az a baj, hogy 700.000Ft hiányzik hozzá. Próbáltam a szüleinktől kérni (nem örökre, csak kölcsönként), de visszautasítottak, hogy nem segítenek, mert nem vagyunk összeházasodva. Én ezen teljesen kiakadtam. Oké, nem adnak, ezt elfogadom, mert az ő pénzük. Engem csak az indok zavar.

A húgomnak szemrebbenés nélkül kifizetnek mindent, a sokadik esküvőtől kezdve az autóig, engem meg ezzel az indokkal pattintanak le. Csak szerintem bántó ez az egész vagy másnak is rosszul esne?


2015. jún. 14. 08:41
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Nem lehet, hogy azt akarják biztosítani, hogy amennyiben szétmennétek, visszakaphasd a pénzed, vagy megtarthasd a házat? Önmagában az esküvő hiánya elég buta indok, inkább ilyesmit gondolnék a háttérben, persze nem ismerem őket. Melyikőtök nevén lenne a ház, ki mennyivel szállna be?
2015. jún. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Nos, ha nem vagytok házasok, talán attól félnek, hogy neked nem lenne tulajdonreszed a házban, vagy hogy túl rövid ideje vagytok együtt és nem látják komolynak a kapcsolatodat
2015. jún. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A ház az én nevemen lenne, a pénz is az enyém amiből vennénk.

A párom sajnos még néhány évig nyögi a volt feleségével közös hiteleket (az exe nem fizeti) és még sok évvel a válásuk után sem jutottak a vagyonmegosztás végére. Pont az ilyen még le nem zárt ügyek miatt nem házasodtunk eddig.

Elég hosszú ideje együtt vagyunk már ahhoz, hogy a szüleim is tudják, hogy tartós a kapcsolatunk, ráadásul van három gyermekünk is.

2015. jún. 14. 10:15
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Igen, rosszul esne. Semmi gond, ők is fognak még tőled kérni...
2015. jún. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Így más a helyzet, egyébként nekem is piszok rosszul esne. Mindenesetre jól tetted, hogy nem házasodtál.

Ha össze tudtál rakni egy házra valót, akkor azt a 700 ezret vedd fel lakáshitelként, és gyorsan told vissza, hogy minél kevesebb kamatot törlessz, valószínűleg ez nem jelent gondot.

2015. jún. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is rosszul esne, de őszintén, én nem is szoktam kéregetni.


A másik meg hogy az ő pénzük, ők dönthetik el milyen feltételekkel adnák oda. Ebbe bele kell nyugodni és kész.


Nálunk is volt hasonló - a férjem szülei kérés nélkül felajánlották, hogy odaadják nekünk egy ház összegének a felét, ha azt a bizonyos házat vesszük meg, amit szerintük kéne. Mivel mi építtetni szerettünk volna és nem vásárolni, a férjem egyszerűen megmondta nekik, hogy köszi, nem kértük, és ha feltételekhez kötött a segítségük, akkor nem kérünk belőle, ilyen egyszerű. Bár nekem inkább az esett rosszul, hogy ők akarták eldönteni, hogy mi hol éljük le az életünket - a te esetedben is inkább az esne rosszul, hogy ők akarnák megmondani, hogy megházasodjak-e vagy sem.

2015. jún. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vedd fel akkor hitelbe és törleszd vissza hamar, annyi azért visz csődbe, mintha tízmilliókat vettél volna fel.
2015. jún. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Sajnos a hitel most kizárt, mert hamarosan szülök és nincs az a bank aki CSED/GYED alatt hitelt adna. Valahogyan mindenképp megoldjuk, mert nem szeretnénk elbukni ezt a lehetőséget.

Nem olyan hú de magas a fizum, de már 16 éves korom óta spórolgatok, amit tudtam félretettem és a nagyszüleimtől kapott örökség is ide került.

Igen, nyilván mivel az ő pénzük, arra költik amire akarják, de azért nagyon rosszul esett, főleg, hogy eddig soha semmit nem kértem tőlük. Ezután azért majd meggondolom, hogy későbbiekben is olyan szinten segítsek-e nekik, mint eddig tettem.

2015. jún. 14. 12:52
 9/9 anonim ***** válasza:
azért néhány bankot próbálj meg, van személyi kölcsön is, vagy szabad felhasználású hitel. ez nem nagy összeg egy banknak, és ha előtte volt (és várhatóan gyes után is lesz) munkahelyed, éppen lehet hogy hitelképes vagy. nekem sem tetszik a szüleid hozzáállása, én azért kicsit szemükre vetném ezeket (hogy húgodnak bezzeg adtak), meg hogy nem fogod őket te sem segíteni akkor.
2015. jún. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!