Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az olyan emberek miért vállaln...

Az olyan emberek miért vállalnak gyereket, akik nem akarják támogatni a gyerek jövőjét?

Figyelt kérdés
2015. dec. 6. 18:34
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
65%
Aki lepontozta a 16-ost: elárulnátok, milyen vállalhatatlan feltételei vannak a továbbtanulásnak?
2015. dec. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
88%
Mindenki a saját sorsa kovácsa. Ha tanulni akarnak megtudná oldani. Engem már az érettségi évében sem támogattak még is áprilisban diplomázom. Persze, mellette dolgoztam/dolgozok és nem várok mindent mástól.
2015. dec. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
64%

szóval a bátyádnak 21 éves koráig biztosították, hogy tanulhasson, AZT, AMIT Ő VÁLASZTOTT. Majd kitalálta, hogy ez mégse jó, és most azon rinyálsz, hogy miért nem fizetnek neki még egy, immár fizetős képzést? Otthon héderel, közmunkára megy, holott van egy szakmája, amivel máshol simán el tudna helyezkedni.

Te meg azon nyávogsz, hogy nem finanszírozzák a fizetős szakot neked az egyetemen? Hát bmeg, tanultál volna úgy, hogy bekerülj állami finanszírozásra. Elárulom, fizetős szak annak való, aki hülye hozzá, hogy az államira bekerüljön, de a szülei, akiknek nem számít a pénz, presztízsokokból, vagy jó ég tudja, miért, kifizetik a tandíjat. Aztán vagy elvégzi, vagy nem.

Eszem megáll most már az ilyen kérdésektől, meg a többi hülyétől, aki még adja az élhetetlen, mindent mástól váró, követelőző lúzerek alá a lovat.

2015. dec. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
39%
Azért az államilag támogatott képzés sincs ingyen, közel sem! Például ha messze laksz, albérlet, vagy koli díj. Már ez nem kevés összeg.
2015. dec. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 A kérdező kommentje:

Utolsó!Nem tudom téged honnan szalajtottak.


Szerintem ha valaki gyereket vállal,akkor igenis támogatni kellene,ha tudják.

Nálunk nagyon sok pénz elmegy hülyeségekre,amikből már kijött volna egy tanfolyam ára.


Nem a bátyám választotta,hanem a szüleim mondták neki,hogy maradjon ott 5.éven is,mert addig is jár utána a támogatás meg minden.Aztán 19 évesen még a bátyám sem tudta mit szeretne tanulni.


Aztán ugye bevezették a röghöz kötést.Stb.


Csak az bánt,hogy van olyan ismerősöm,aki egy egyszerű fogászati asszisztens képzést elvégzett(amire bármilyen hülye képes),és most megkeres 180 ezret,és vígan él.Csak a tanfolyam benne volt vagy 300 ezer Ft-ban.


És az ilyenek büszkélkednek,hogy ő mennyit tanultak.


Nem tudom nekem,ha gyerekem lenne,fontosabb lenne,hogy mi lesz belőle,vagy hogyan fog élni,minthogy a lakásunk tök pöpec legyen.

Lakásra költhetnének akkor is,ha már elköltözünk.De náluk mindig erre ment minden pénz.


Mindig azt mondták,hogy majd 20-30 év múlva milyen jó lesz nekünk ott lakni,ha ők meghalnak.


Nem tudom jártál e borsodban,de ma már az óvodás csoportok 90%-a roma,és a fehérek menekülnek innen.

Nem vagyok rasszista,de tudom,hogy ide 20 év múlva senki nem akar majd költözni,csak romák,és nekik nem lesz pénzük megfizetni egy ilyen lakást,csak nagyon áron alul lehet majd eladni.

Ezért sem értem miért költenek ennyit rá...

2015. dec. 6. 20:39
 26/54 anonim ***** válasza:
37%

#25

fiatal kord ellenére nagyon jól látod a helyzetet.

az a ház nemhogy 20...de 10 év múlva sem fog semmit érni.

2015. dec. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
83%
Attól, mert lepontoztatok, hogy írtam, az államilag támogatott képzés sem ingyenes, az is pénzbe kerül a családoknak, nem tudom hol él, aki azt hiszi, hogy teljesen ingyenes.
2015. dec. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
16%
Hát kérdező,ha igaz amit leírtál,akkor sajnos nagyon jól látod a dolgokat.Nem tudom miért fontos a szüleidbek,hogy ennyi pénzt költsenek lakásfelújításra.Minden esetre biztos megvan az indokuk,hát fogadd el őket így,ha nem lehet őket meggyőzni másról.Ebben a világban az egyik lehetőség a felemelkedésre a tanulás.Ezért így vagy úgy de nagyon ajánlom neked és a testvérednek ,h tanuljatok,és minnél hasznosíthatóbb,magasabb fokú képesítést szerezzetek ha crak lehet,mert később ez meg fog térülni.
2015. dec. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
65%

Szerzett szakmát, érettségit a tesód. Közben mit tett azért, hogy elérje az álmát? Kb semmit. Ezt látva én se támogatnám... a szülőnek nem az a dolga, hogy fejőstehenet játsszon a gyerek álmai és óhajai szerint.

Azt látva, hogy nem kap támogatást, elment azért dolgozni, hogy saját maga finanszírozza a továbbtanulását? Ugye nem... akkor annyira talán nem is fontos neki.


Mondom ezt úgy, hogy én támogatom a lányom továbbtanulását, de ő baromi sokat tett is azért, hogy oda járhasson, ahova.

2015. dec. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
64%

A szülő - akik közül sokan ők maguk is épphogy megélnek - nem azért vállal gyereket, hogy utána egy életen át finanszírozza.


Létezik diákmeló, szakmunka, stb. Aki akar, az tud apanázs nélkül is, aki meg nem, annak édes mindegy.

2015. dec. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!