Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A házasság után szerzett...

A házasság után szerzett vagyon mindenképpen közös?

Figyelt kérdés

Ha én házasként veszek egy lakást, csak az én nevemen van, az én félretett pénzem az önrész és én fizetem a hitelt, akkor is osztozni kell rajta váláskor?


Vásárláskor le lehet ezt papírozni utólag (értsd a házasságkötés után akár évekkel), hogy ez a lakás mindenképpen az én tulajdonomban marad

válás esetén?


2015. dec. 10. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Mindenképpen közös, mivel bizonyítani te sem feltétlenül tudod, hogy csak is a te saját pénzed van benne, és nem pl a közösen összespórolt pénzeteken veszed.

Mert az egy dolog, hogy pl a saját kártyádon gyűlik az a bizonyos összeg amit erre szánsz, bizonyítékod nincs arra, hogy a férjed a saját fizetéséből, vagy amit közösen szereztek pénzt, abból nincs benne a ház kifizetésekor.

2015. dec. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Ez részben közös vagyon, részben nem


HA bizonyítható, hoyg a házasságkötés ELÖTTRÖL félretett pénzed az önrész, akkor annak értéke végig magánvagyon marad, ennyivel több jár válás esetén a közösböl neked.


A házasság alatt NINCS külön pénze egyik félnek sem, mert jogilag vagyonközözsség van, azaz az ÖSSZES jövedelem felesben mindkét félé.


Ha a félretett pénzt a házasság alatt tetted félre, akkor az attól még nem tied, hanem felesben kettötöké.


Ugyanez érvénes a hiteltörltesztésre is, teljesen midnegy, kinek a nevére lett felvéve, illetve ki törleszti a részleteket, közösnek számít.


Ha a másik fél beleegyezik, akkor maradhat csak a tiéd válás esetén, de egyébként nem.

2015. dec. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De erről lehet előre papírt írni a vásárláskor? Hogy csak és kizárólag az én tulajdonom?
2015. dec. 10. 11:45
 4/10 A kérdező kommentje:
Mi van akkor, ha a másik fél egyszerűen nem tud a lakás létezéséről? A váláskor hivatalosan utánanéznek, milyen vagyonuk van a feleknek, vagy bemondásra történik?
2015. dec. 10. 11:46
 5/10 Trafó1 ***** válasza:
24%
Alap esetben bemondásos lehet titkos számlád is, az örökölt vagyon viszont nem közös ezt jó ha tudod.
2015. dec. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem simán a tied. Legalábbis ha félretett saját pénzedet még a házasság előtt tetted félre, akkor kizárt, hogy egy váláskor ne tudd bizonyítani, hogy azt mikor szerezted...

A bankszámlakivonaton vagy a lekötés/befektetés (nem tudom miben tartod) kivonatán látszik, hogy mikor spóroltad magadnak, és az is látszani fog, hogy egyes lejáratok után mibe kötötted le újra vagy éppen mikor vetted fel vagy mikor utaltad el valakinek lakásvásárlás címén...

Az a pénz mindenképp a tiéd, és amit abból vettél, az is. Bizonyítani tudod!!!!!



Ha viszont később spórolgattad, mint a házasságkötés, akkor már bonyolultabb az ügy. Mert a jó ég tudja miért, de a jog, meg a szőke nők is azt hiszik, hogy a házasság egy nagy közös üst, amiben nem lehet megállapítani, hogy ki mennyit dolgozott és mennyi pénzt szerzett, de persze az fifti-fifti...


Véleményem szerint pedig házassági szerződés bármikor köthető. De érdemes előre megtenni azt. Most ezzel előállsz a párodnál, akkor fix, hogy vita lesz. :D Azt fogja hinni, hogy válni akarsz.

Egyébként az írásodból eléggé úgy tűnik, hogy nem gondolod komolyan, és válásra apellálsz. Akkor minek házasodtál? Na látod ezért is érdemes időben szerződni és nem szivatni egymást.

2015. dec. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem tud róla, akkor írasd pl. a szüleid nevére. Aztán majd válás utána elintézitek, hogy újra a te neveden legyen.
2015. dec. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%
Ha házasság után hitelt veszel fel a lakásra, ha házastársad automatikusan adóstárs lesz. Meg sem kérdezik/vizsgálják a jövedelmét, adóstárs és kész. És így a hitelhez kell néhány aláírás tőle. Én biztos nem lennék adóstárs egy olyan lakásban, amihez semmi közöm nem lesz váláskor. Persze ami pénzed a házasság előttről van, ahhoz semmi köze nincs. De a hitel közös.
2015. dec. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%
Vagyoni szerződés a házasfelek különvagyonáról bármikor írható, házasság alatt is.
2015. dec. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
19%

a te féretett pénzed meddig marad a bankban ha a másik nem tesz le pár 10-et 100-at az assztalra

érsd 2 fizuból éltek

a te fenekedre is megveszi a wc papirt, az elemet a távkapcsoloba, ketten fizetitek a pizát, a rezsit....

épp te fizeted a hitellt ő meg a mindennapi életet

2015. dec. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!