Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Joegeros valasi birosagi...

Joegeros valasi birosagi hatarozat utan, ha a kapcsolattarto fel nem hozza vissza a gyereket a meghatarozott idore, csak maskor, kesobb, csak a gyamhatosaghoz lehet fordulni vagy rendorsegre is, ha mondjuk maganal tartja vagy ezt tobbszor elkoveti?

Figyelt kérdés
2015. dec. 22. 03:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%

Abban a pillanatban, amikor nem hozza vissza időre, a rendőrséghez. Ha ez többször előfordul, vagy később "jut eszedbe " akkor a gyámhivatalhoz.

De mire gondolsz pontosan? Pár órát késik, vagy napokat?

2015. dec. 22. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%

Ne szenyózz , a gyerek szülője ugyanúgy , ha nem napokra tűnik el csak több időt szeretnének akkor hagyd békén és gondolkozz el, hogy ha dugni volt eszed akkor máshoz is legyen.

Akkor tegyél lépéseket ha veszélyes a gyerekre nézve.

Kihúzod a gyufát a gyerektartást is bukod 1 életre...meg lehet oldani..

2015. dec. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Csak halkan kérdezem meg, kedves 2. , hogy a másik fél nem "szenyozik"? Ha teszem azt délután 5re kellene vinni a gyereket, de hatkor meg sehol nincs, téged nem kapna el az IDEG? Jól van a gyerek, nem esett baja? Mi van, ha a gondozó szülő programot csinált, ahová időre kell oda érni? Mi van, ha a külön elő szülő amúgy sem épp egy megbízható személy?
2015. dec. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen a kapcsolat a másik szülővel. De ha normálisan meglehet beszélni a dolgot, akkor azzal próbálkoznék. Persze függ attól is miért késve viszi, mennyit késik. Ha amiatt, mert szeretnének több időt együtt tölteni, a gyerek is élvezi, akkor akár kinyújthatjátok előre megbeszélve azt az időt. Ha közbe jön valami, akkor telefonon illő lenne odaszólni, hogy bocs kések. De ha csak azért, hogy téged bosszantson, vagy akár napokat jelent a késés, normálisan nem lehet lekommunikálni, akkor a rendőrségnek szólnék.
2015. dec. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20%
Kedves 3mas...aki nem tudja megbeszélni rendesen hanem egyből rendőrségre szaladgálna pár órás késés miatt miközben a gyereket mindig visszakapja épen( másképp nem tudná többször "elkövetni" annak is általában baj van az agyával.
2015. dec. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%
Hol láttad, hogy nem próbálta megbeszelni? Na és azt, hogy csakmpar órás kesesrol van szó? Csak mert a kérdésben nem szerepel.
2015. dec. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21%

És az ellenkezőjét hol láttad?


A Kérdező egy teljesen általános, lehet, hogy fiktív kérdést tett fel. Erre mindenki a saját tapasztalata(?) alapján továbbgondolja, és még veszekedni is elkezdtek rajta...


Elég gyerekes, nem gondoljátok?

2015. dec. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
25%
Nem :P XD ;D
2015. dec. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez így kevés információ.

Tényleg.

Mennyit késik?


Minden megbeszélés kérdése, mert lehet, hogy szóvá sem tetted neki, ő meg nem csinál belőle akkora ügyet, nem is gondol arra, hogy ez neked ekkora gond.


Sok vitát és veszekedést el lehet kerülni, ha meg van beszélve, hogy:


- Ki és hova viszi a gyereket (az csak általános elvárás, hogy az apuka hozza-viszi háztól-házig, hisz nem egy könyvtári könyvről van szó)


- Melyik napon, mettől-meddig. (az, hogy pl. a bírósági határozatban le van írva, hogy 2 hetente hétvégén van apuskás hétvége, az nem azt jelenti, hogy élet-halál kérdése, hogy szombat hajnalban menjen a gyerekért, és csak vasárnap késő este viheti haza)


- Ugyanígy a szüneteknél, ünnepeknél.


Szerintem semmi értelme rendőrségre meg gyámhatósághoz menni, ha meg lehet beszélni a dolgot, hisz, egymás piszkálása, csak egy felesleges feszültség okozó, ami a gyereken fog csattanni.


Ha mondjuk meg van beszélve, hogy 17 órára haza viszi, vagy xy helyen találkoztok, és ott "átadja" neked a gyereket és nincs ott időre, akkor fel lehet hívni, mert lehet, hogy nem figyeltek az időre, vagy dugóba kerültek, vagy kimaradt egy BKV járat, vagy bármi.


Egyébként mekkora gyerekről van szó?

2015. dec. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

Kedves kettes: Neked fogalmad sincs róla, hogy ez milyen. Nálunk ez úgy történt, hogy a volt férjem 6-ra hozta volna vissza a gyereket. De nem hozta. Telefont nem vették fel. Persze elindultam keresni őket, megtaláltam őket, anyósnál.

A gyereknek beadták, hogy én már nem szeretem, nem akarom őt, ezért nem is hozzák vissza hozzám. Nyilván nem hitte el, de akkor is megviselte. Nem engedték el, lefogták. Most erről én tehetnék? Hát nem hiszem. Én hiába tudnák normálisan viselkedni, megbeszélni, ha a másik fél ilyeneket tesz.

Mondjuk a gyerek azóta fél az apjától és nem akar soha többet hozzá menni. Ennyit sikerült elérnie ezzel az akcióval.

2015. dec. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!