Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha szüleim...

Mit csináljak, ha szüleim azért nem akarják, hogy továbbtanuljak, mert szerintük túl butuska vagyok hozzá?

Figyelt kérdés

Fogorvos szeretnék lenni, mindig is az akartam nagynéném után, akit nagyon szeretek és aki a kezdetektől fogva biztatott is. A gond viszont az, hogy apám villamosmérnök (anyámnak nincs végzettsége, nem is dolgozik), ennélfogva mindennél fonotosabbnak tartja a matematikát, ami szerinte mindennek az alapja. Úgy véli, minden szakmához kell a matek, s bár a fogorvoslásról nem tud semmit, mégis szent meggyőződése, hogy ahhoz is kell, aki "nem tud matekul" az ne is gondolkodjék ilyesmiben. Hát én nem hogy nem tudom a matekot, de utálom is. A legeslegjobban ezt a tárgyat nem kedvelem, mindig is nehézségeim voltak vele, sokszor kell külön tanár segítségét kérni. Minden más megy, bioszt szeretem és jó is vagyok belőle, kémia szintúgy, nyelvekkel sincsen gond, egy nyelvvizsgám is van már. Mégis úgy hiszik szüleim, hogy nekem nem való az egyetem, bánják is, hogy elengedtek gimibe, mert jobb lett volna a szakmunkásképző, de OKJ-n kívül másban ne is gondolkodjak, mert matek mindenhol kell, ha az nem megy, akkor felejtsem el, pláne a fogorvosit. Sokszor megkapom, hogy nem értik hogy sikerülhettem így félre és egyáltalán mi lesz velem az életben, meg nem lehetek annyira buta, hogy azt képzelem, egyáltalán bejutok az egyetemre... Mégis mit csináljak? Nagyon el vagyok keseredve...

17/l


2015. okt. 17. 20:48
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
86%
Ne hagyd magad,szerintem harcold ki,hogy igenis egyetemre mehess. Fogorvosin a biofizikában,kémiában vannak kemény számolások ha jól tudom,illetve az emelt kémia érettségiben is. Azoknak nem ártana utána nézni,de ha muszáj azt sem lehetetlen megtanulni szerintem (bár és szintúgy utálom a matekot,gyógytornász-szakon vagyok elsőéves,itt egyelőre nincs számolás szerencsére:D
2015. okt. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%
Hányas vagy biológiából és kémiából? És matekból?
2015. okt. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos a matekot mindenhol számon kérik (Az iskolában oktatott matekot én is csak akkor használom, ha valakinek tanítom). Keress egy jó (JÓ) tanárt. A matek szép és érdekes, de az iskolában sajnos rosszul tanítják. Nem egy diákkal szerettettem meg a matekot, de neked szakember kell. Nem olyan aki az adott dolgozatra készít fel, hanem olyan aki a matekot az alapjaitól veszi át veled. Hidd el sokat segít az életben, ha valóban ismered a számokat.
2015. okt. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
57%

Matek nekem sem ment, én olyan szakot választottam ahol nem kell.

Kémiából, bioszból 5-ös vagy, jársz faktra? Szerintem csak akkor lenne esélyed.

Amúgy nagynénédet kérd,h támogasson,ha a szüleid nem akarnak. Legrosszabb esetben kollégium és diákhitel. Esetleg ha jó vagy nyelvekből, külföldi egyetemen is bepróbálkozhatsz vmi ösztöndíjjal.

Vagy nem muszáj egyből egyetemre menni, ha nem sikerül, dolgozol, gyűjtögetsz, tanulsz pluszban még 1-2 évet és utána kezded. Ismerős volt így gyógyszerészetivel, előtte dolgozott 1-2 évet egészségügyben, könnyebben is ment neki, mert már ismerte a betegségeket meg 1-2 alapgyógyszert.

Esetleg végezd el az asszisztens OKJ-t és akkor meglátod h tényleg neked való-e. Esetleg egyetem mellett dolgozhatsz majd a nagynénédnél asszisztensként.

2015. okt. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
39%
Szrd le, apád hüye. Add be az orvosira, akár a tudutk nélkül is.
2015. okt. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
5ös vagyok bioszból, kémiából, de amúgy fizikából is, mindig is az voltam. Matek hármas vagy négyes szokott lenni. Nagynéném azt mondta semmi olyan számolás nincsen, amihez ne lenne elég tudni az alapműveleteket.
2015. okt. 17. 21:10
 7/31 anonim ***** válasza:
52%
Akkor a nagynénéd vagy hazudik, vagy nem fogorvos...
2015. okt. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
30%

Diszlexiás vagyok, számokkal hadilábon állok. (Matekból nem is érettségiztem..) Mégis két olyan szakmám van ahol elég fontos a számolás és a kémia. (környezetvédelmi és élelmiszeripari analitikus technikus.) Esetleg igen,küzd a céljaidért... Esetleg : legyél fogászati technikus s utána kapsz pluszpontot is és könnyebb is bejutnod meg belelátsz a szakmába. esetleg nézelödj itt:)


[link]

[link] files/2015/10/Kurrikulum-2015-2016-ban-beiratkozott-hallgat%C3%B3knak.pdf

[link] oktatas/tantargyleirasok/

2015. okt. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
87%

Megnéztem Neked, mindkét tárgyból (biológia, kémia (vagy fizika) elvárás a felvételihez az emelt szintű érettségi. Ezen kívül:


"Hasonlóan az orvosképzéshez, a Fogorvostudományi és a Gyógyszerésztudományi Karon is magasabb lett a ponthatár idén, mint tavaly. A FOK államilag finanszírozott képzésén 429 pont kellett a bekerüléshez, ősztől 100 fogorvos kezdheti meg a tanulmányait a Semmelweis Egyetemen. Dr. Gerber Gábor, a FOK dékánja örömtelinek tartja, hogy a karon magasabb a ponthatár, mint tavaly. Reméljük, ez a hallgatók minőségében is megjelenik majd – hangsúlyozta. A karra százzal többen jelentkeztek, mint tavaly, a fogorvosképzés kapacitása a Semmelweis Egyetemen maximálisan fel van töltve, önköltséges hely nincs."


Tehát önköltségesre nem is tudna menni... legalábbis itt...

2015. okt. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
75%
5ös, jó hogy adja be a szülei tudta nélkül, de szerinted ki fogja fizetni neki az egyetemet? Te, ha már ilyen tanáccsal látod el?
2015. okt. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!