Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám folyton morog. Mit tegyek?

Anyám folyton morog. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anya úgy morog pl főz éppen és leordit hogy miért nem hagyom dolgozni mert pl kérdezek tőle vmit. Meg azt hogyha azt mondom hogy finom csak sotlan picit akkor azt mondja hogy csináljak jobbat. És ha bármit kérdezek akkor a válasza 90%-ban a nem tudom. És nem túlzok. Karácsony van könyörgök és most is beállt ebbe az üzemmódba tehát bármit csinálsz leordit vagy nem foglalkozik a kérdéseddel. Légyszi segítsetek!

2015. dec. 24. 12:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Sok mindent nem tudsz csinálni, minél jobban kerüld a vele való kommunikációt, amíg le nem megy róla ez az ünnepi pörgés.
2015. dec. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%

De tud csinálni :-)


Pl. odamész hozzá és azt mondod neki, hogy megérted, hogy sok dolga van, de szeretnéd, ha kicsit jobb kedve lenne és kérdezd meg, hogy MIT SEGÍTHETSZ NEKI? Mindjárt jobban esik neki és miközben segítesz, jobban megy a beszélgetés is. Ilyenkor a legtöbb családanya agyonhajszolt, ezért előfordulhat, hogy épp feszültebben válaszol vissza. Te meg próbáld megérteni Őt :-)

2015. dec. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Van az az időszak, amikor én is annyira fáradt vagyok, hogy az üres hangyafasz érdemi szintű kérdésekre én is nemtudommal válaszolok, mert nincs energiám arra, hogy foglalkozzak a dologgal.
2015. dec. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Anyukád fáradt, ha kipiheni magát, jobb lesz.
2015. dec. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#2 mindig megkérdezem és azt mondja nem kell segiteni mert megoldja egyedül is

#3 megérteném ha csak este csinálná de 0-24-ben nem lehet vele kommunikálni.


Amugy rendes is szokott lenni nem tagadom . kb hetente egyszer tudok vele beszélni de az kevés a pár mondat ha egyszer úgyis besértődik


Apuval is így beszél nem csak velem és már nem birjuk sokáig


Szerintem megint besértődőtt mert bezárkózott és vagy sir vagy facebookozik 😞

2015. dec. 24. 13:02
 6/11 A kérdező kommentje:
#4 2éve ilyen kb vagy több
2015. dec. 24. 13:02
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát akkor egyértelműen boldogtalan valami miatt. Lehet, hogy súlyos anyagi gondok vannak Nálatok, lehet, hogy családon belüli probléma (van egy gyanúm, de nem akarok gyanúsítani senkit), mindenképpen olyan dolog, amibe Te nem látsz bele.

Nyilván nincs megbecsülve a családban sem: próbáld meg észrevenni a jót és megdicsérni valamiért. pl. ma milyen finomat főzött, stb. Ha azt mondja, hogy nem kell segíteni, megoldja, akkor mondd neki, hogy de Te szeretnél segíteni, mert nem jó Neked látni, hogy Ő ilyen.

Esetleg ha olyan a viszony köztetek, akkor rákérdezhetsz, miért ilyen feszült?

2015. dec. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Apuval is így beszél nem csak velem és már nem birjuk sokáig "


Anyukád bezárkózik, sír és Ti nem bírjátok sokáig?...hmmm... hát ez furcsa...

2015. dec. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Azt nem bírom hogy nincs anyám

Vagy ha lenne is akkor mi baja


Az anyagiakrol annyit hogy nem állunk rosszul, van egy hitelünk a házunkra azt fizetjük vissza apránként

2015. dec. 24. 13:38
 10/11 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy nincs megbecsülve?
2015. dec. 24. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!