Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Anyám folyton azt...

Mit tegyek? Anyám folyton azt bizonygatja, hogy képtelen lennék egyedül megélni.

Figyelt kérdés

Bármit mondok, mindig én vagyok a hülye. Az a baj, hogy anyám is ugyan ezt érzi. Túlságosan hasonlítok rá belsőleg, amit minden erőmmel próbálok magamból kiirtani. Ma is összekaptam rajta valamin, mire a fejemhez vágta, hogy még 14 vagyok, köteles vagyok nekik engedelmeskedni, ha nem tetszik húzhatok a francba, de akkor a tanulmányaimat nem fogja fizetni, és hogy én képtelen lennék megélni, mert nem tudok mosogatni eceteraecetera. Az egész probléma ott kezdődik, hogy rosszul méri fel a képességeimet. Ezeket meg tudom csinálni egyedül is. Képes lennék egyedül élni. Igazából, az bántott meg, hogy kinézi belőlem, hogy csak azért vagyok még itt, mert eltart. Néha sírni tudnék, annyira utálom őt egyik pillanatban, a másikban meg újra belopja magát a szívembe. Nem tudok benne bízni. Depressziósnak érzem magam (ezt nem taglalnám), de amint megemlítem, rögtön kiakad és rohan apámhoz, hogy a lánya már megint nyavajog. Kérlek, valaki írja le, hogy mit kéne tennem, hogy végre béke legyen.

14/L



2013. márc. 28. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Van nálatok iskolapszichológus? Hozzá kéne elmenned, mert ismeretlenül nehéz jó tanácsot adni.


Egyébként szerintem a fő baj anyukád lelkében van, ő nem tudja jól felmérni a dolgokat, és mivel ő az anyukád, nagy hatással van rád. Vannak közeli barátaid? Velük is beszélgess erről a problémáról, ők is jobban rálátnak a helyzetre, és tőlük reálisabb értékelést kaphatsz, mint anyukádtól.


Valahol az is a gyanúm, hogy egyke lehetsz, és anyukád már most pánikol, hogy előbb-utóbb el fogsz költözni. Magyarul be van tojva. Azért mondogatja, hogy nem lennél képes önállóan élni, mert ezzel nyugtatja magát, hogy nem fogsz elmenni, és azért mondja azt is, hogy tűnj már a francba, mert meg akar szabadulni a stressztől (érted, fél valaminek a bekövetkezésétől, és ezen a félelemen úgy tud a legkönnyebben túljutni, ha az adott dolog tényleg bekövetkezik).


Azt is tudnod kell, hogy - legalábbis régebben volt ilyen törvény, lehet, hogy most is érvényes - a szülőknek a saját legmagasabb végzettségük + 1 szintig támogatni kell a gyermekeik tanulmányait. Magyarul, ha legalább egy szülődnek legalább 8 általánosa van (és gondolom van), akkor téged a gimnázium végéig támogatniuk kell. Legalábbis régebben ez volt a szabály, most nem tudom, de ez szerintem amúgy is így fair, ha van törvény, ha nincs.

2013. márc. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Két fontos dolog:

1. 14 éves vagy, nem rakhat ki anyukád a francba, felelősséggel tartozik érted. Gyanítom, nem is tenné meg.

2. Azt mégis hogy gondolod, hogy egyedül megélnél 14 évesen? Hol laknál, honnan lenne bevételed, hogyan fizetnéd a rezsit stb.? Az önellátás nemcsak mosogatásból áll.


Amit tehetsz, hogy bizonyítasz neki. Na nem úgy, hogy elköltözöl, hanem megmutatod, hogy tudsz mosogatni, bevásárolni, háztartásban segíteni.


Egyébként az is lehet, hogy anyukád tényleg keveset néz ki belőled. Sok szülő kezeli úgy a gyerekét, mintha az tehetetlen lenne, és nélküle meg se tudna mozdulni. A férjem pl. nagyon szerető családban nőtt fel, de gyerekkorában sokszor hallotta, hogy "te ehhez még kicsi vagy, te ezt még úgysem tudod megcsinálni", és úgy érzi, hogy emiatt nagyon porba lett tiporva az önbecsülése.

Ez az egész ott kezdődik, amikor pl. a kétéves megpróbál felmászni a mászókára, és leveszik onnan, mondván: úgysem tudsz felmászni. Lehet, de miért ne próbálhatná meg?!


Bizonyíts! :)

2013. márc. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
"ha nem tetszik húzhatok a francba" Azért ez elég durva. Nem értem, mondjuk egy 14 éves kislány hova akar önállósulni? Igen nem tudnál egyedül megélni, maximum nyomorogni. A 8. osztály környékén lehetsz, ilyen hatalmas végzetséggel mégis mit kezdenél egyedül? Nem azt mondom, hogy nem vitáztam a szüleimmel, de eszembe se jutott, az hogy én önálló akarok lenni. Élvezd ki amíg gyerek vagy, most jön a középiskola, ami életem legszebb időszaka volt, gyűlyts emlékeket, és barátokat. Akár milyen az anyukád, engedelmességgel tartozol neki, és tartsd őt tiszteletben.
2013. márc. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki segítségét. megfogadom a tanácsokat. Egyébként van testvérem, és tényleg rosszul esik, hogy azt hiszi, hogy magatehetetlen vagyok. :/
2013. márc. 28. 09:29
 5/5 anonim ***** válasza:

A helyedben nekem is rosszul esne, hogy anyukám magatehetetlennek hisz, de bevallom, én 26 éves vagyok, és úgy gondolom, valóban nem lennél valami "sikeres" 14 évesen, egyedül...


Biztosan rosszul esik, hogy ilyesmiket mond, hogy kidob, bár nem hiszem, hogy komolyan gondolja, szerintem csak aggódik érted.


Egyet értek előttem szólókkal, légy türelemmel, bizonyíts, 14 évesen még annyi minden lehet belőled, annyi mindent megtanulhatsz...

2013. márc. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!