Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az ilyen csaladrol?

Mit gondoltok az ilyen csaladrol?

Figyelt kérdés

A no az egyetem alatt osszejott egy apja korabeli fickoval, akivel vegul osszehazasodtak. Kb evente szult neki egy gyereket, a legutobbit most 33 evesen. 5 fiu utan vegre jott egy lany. Teljes haztartasbeli.

Nekem valahogy nem fer ez ossze az elveimmel, de ugy gondolom, a lenyeg h boldogok.


2015. dec. 24. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Igazad van, legyenek boldogok. Én sem vágyom hat gyerekre, de nagyon becsülöm azokat, akik ennyit tisztességben fel tudnak nevelni.
2015. dec. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Remélem, hogy boldogok és azok is maradnak. Ne járjanak úgy, mint anyósomék, ahol szétszakadt a hasonló felállású család. Persze anyósom szívta meg a leginkább az egészet. Csak tengődik napról napra, a világa beszűkült, jelenleg olyan helyen lakik, hogy leültetni nem tud egy vendéget.

Az én elvem az, hogy mindenki úgy él, ahogy szeretne és ahogy a lehetőségei kínálják. Legfeljebb a praktikussága miatt kifogásolom az egykeresős családmodellt, veszélyes, életképtelen felállásnak találom. De aki másképp látja, azt nem szeretném meggyőzni. Élni és élni hagyni.

2015. dec. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem gondolok semmit, mert nem foglalkozok mások életével.
2015. dec. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindenki másként éli az életét. Ő ezt az életet választotta. Szerencsés.
2015. dec. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak egy ilyen példát ismerek, és az sajnos nem végződött jól: 5 gyerek, közben apuka félrement, csinált a szeretőnek is egy gyereket, elköltözött, visszaköltözött, aztán anyuka költözött el majd vissza. A gyerekek szenvedtek az egésztől. Eltartani nem tudták a gyerekeket soha, a nagyobb gyerekek adtak pénzt a szüleiknek, hogy télen legyen mivel fűteni. Nem igazán volt gyerekkoruk, és a felnőttkoruk is ráment.


Az egyetlen, amit gondolok/kívánok az az, hogy a kérdésedben szereplő családnál ne így legyen.

2015. dec. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy teljesen háztartásbeli, 6 gyereknél végül is érthető. A kérdés, hogy főz, mos, takarít, gyereket nevel? Mert akkor semmi elítélendőt nem találok benne, egy 8 fős háztartás vezetése azért elég nagy melő lehet. Gondolom a férfi is akarta a gyerekeket, és megfelel neki így. Akkor meg mindenki boldog. Én ugyan nem bírnám ezt, nem akarnék sem sem eltartott, sem eltartó lenni, és hat gyereket sem, szóval tőlem távol áll ez a családmodell, de semmi problémát nem találok benne.

Ha viszont a nő semmit nem csinál, hanem takarítónő jár, rendelt kaják, vagy gyerek eszik menzán, férj büfében, feleség egész nap csak ül a seggén és a körmét reszeli, azt elég gáznak találom. De végülis az is az ő dolguk, ha boldogok, akkor senknek semmi köze hozzá.

2015. dec. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez a régi világban működhetett, ahol ciki volt a válás, és ha meg is csalták egymást a felek, de úgy tartották tisztességesnek, ha egymás mellett maradnak. Ha a férfi meg meghal, az özvegyet segítették, ahol tudták, újra kiházasították.


Manapság egy nőnek egy ilyen családmodell nem egy életbiztosítás. Simán lehet, hogy a pasas 6 gyerek után belezúg egy másik nőbe, "szabad ember vagyok, azzal élek, akivel akarok" módon elválik, ugye ideális esetben a házasság után megszerzett vagyon feleződik... de a nő ottmarad nulla munkatapasztalattal, gyerektartás kb. az egyetlen rendszeres jövedelme, ami az esetek többségében tényleg csak arra elég, hogy a gyerek szükségleteinek a felét fedezze... munkába meg nem nagyon szeretnek olyat felvenni a legalja fizikaira sem, akinek egy hónap munkaviszonya sincs. És ez az a verzió, amikor a ház fele vagy annak értékének a fele az övé, mert az is lehet, hogy a pasas tulajdonában éltek. Ha nem is nála vannak a gyerekek, akkor meg a gyt-t kell neki fizetnie... ha meg a pasas nem hagyja el, hanem meghal fiatalon...


Én látom ennek a családmodellnek a szépségeit, mert őszintén szólva nem tudom, hogy hogyan tudok majd tökéletes anya lenni 8órás munka mellett... az biztosan egész más élmény, amikor az anya tényleg teljes figyelmével a gyerekeire és az otthon melegére tud koncentrálni egész nap (persze egészséges határokon belül, nyilván), de nincs az az isten, amiért veszélybe sodornám az egzisztenciámat... ezért elmegyek dolgozni, pedig a dolgozói társadalmat nem nekem találták ki, ezt őszintén megvallom (egyszerűen nem érzem úgy, hogy elég passzív és aktív pihenésre lenne időm a munka mellett ahhoz, hogy teljes egésznek érezzem magam).

2015. dec. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!