Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyától túl nagy értékben...

Anyától túl nagy értékben kaptam ajándékot, e miatt rosszul érzem magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ebben a hónapban több szükséges új ruhát kaptam tőle, erősködött egy rendelésem kifizetésében is. Kaptam tőle még pár 'apróságot' is, valamint karácsonyra majdnem 30.000 Ft-os illatszer csomagot vett szintén még pár aprósággal. E miatt nagyon rosszul érzem magam. Ő mondta, hogy az apróságokon kívül nem is fog venni mást venni. De mégis megtette...


Iszonyat kellemetlenül érzem magam, mert olyan nagy értékű illatszert nem azt mondom, hogy feleslegesnek tartok, de pont ilyen nagy értékben nem hiányzott nekem... Úgy érzem, hogy nem tartunk ott, hogy 30.000 Ft-os illatszert használjak.


Normális ez így? Mi a teendő ilyenkor? Mit tennétek?



2015. dec. 24. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Beszéld meg vele,hogy túlzásokba esik ajándék téren :)
2015. dec. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Mit tegyél? Örülj neki bameg. Ilyenkor azt szokták csinálni.
2015. dec. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Örülj!!
2015. dec. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%

Előző válasszolónak szerintem nem volt Karácsonyi ajándéka mára....vagy nem ajándékoz semmit a családjának....


Szerintem beszéld meg vele, hogy ezt igazán nem kellett volna. Ha felháborodik ne foglalkozz vele!

Mondd meg neki, hogy ez tulzás és egy kicsit vegyen vissza! De mind ezt nyugodtan és türelmesen mondd meg.....


Sok sikert!

2015. dec. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Adj neki te is ilyen drága ajándékod ha van vagy ha lesz rá pénzed :)
2015. dec. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az a gáz, hogy sokat költött, hanem, hogy baromságra költött sokat. Egyébként ezzel nem nagyon tudsz mit tenni. Köszönd meg neki és örülj annak, amit kaptál, biztosan nagy szeretettel választotta neked.
2015. dec. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Meg kell beszélni ezt vele. Te rosszul érzed magad és bűntudatod van (miért is?), ő pedig szinte biztosan erre játszik és ezzel köt magához. Később, ha szeretnél önállósodni, akkor lesz mit a fejedhez vágni: bezzeg mennyi mindent kaptál ...és most meg ... Ugyem, tudud, hogy az lesz az igazi kellemetlenség?


Én ezt a meccset már megharcoltam, tudom, hogy miről van szó.

2015. dec. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mondd el neki.

Sokgyerekes apaként viszont azt mondom, hogy rosszul ne érezd magad!

A legcsóróbb helyzetekben is feltör néha az emberből, hogy ugyan már... megveszem, majd túlélem valahogy.

Ez nem flanc, nem manipuláció - irracionális tán, de jól esik.

2015. dec. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban én is átéltem ilyet. Mindig örökölt ruhákat kaptam, aztán vettek egy jó pulóvert, aztán tiszta rosszul lettem. Átérzem helyzeted. Szeretettel ölellek.
2015. dec. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!