Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim 5 napja folyamatosan...

A szüleim 5 napja folyamatosan veszekednek de már 2éve türöm ezt mit csináljak?

Figyelt kérdés
Borzalmas dolgok történtek az elmúlt napokba köztük az is,hogy apám tegnap beszedett 5gyógyszert de elötte ivott sokat és majdnem elájult nemtudom mi lesz ha ez számít valamit 15 éves vagyok

2015. dec. 26. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos sok mindent nem tehetsz. Ülj le a szüleiddel, mond el nekik, hogy aggódsz értük, és úgy érzed, ez mindenkinek szörnyű. Többet nem tehetsz. Esetleg a családban nincs valaki akihez fordulhatsz?
2015. dec. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos velük nem lehet leírni mert csak ordítanak és úgy beszélnek egymással mint:Mocskos,Tetves,szemétláda stb már csak 4évet kellene kihúznom utána eltünök és utána tölem megölhetik egymást
2015. dec. 26. 19:55
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kérj segítséget az osztályfőnöködtől, vagy ha van a suliban iskolapszichológus, akkor attól. A Gyámhivatalba is bemehetsz, de akár a rendőrségre is.


Nem a te felelősséged, hogy mit művelnek egymással, nem neked kell őket megmenetni - bármennyire is szeretnéd -, és ne gondold, hogy csak úgy el lehet húzni ilyen szülők mellől (Szomorú személyes tapasztalat, hogy annál ez azért nehezebb út.)!


Amit művelnek egymással, az rád nézve gyermekbántalmazásnak számít, mert ugyan nem fizikai a bántalmazás, hanem lelki terror, de annál komolyabb sebet üt.


Kérj segítséget!

2015. dec. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Apám azzal fenyegetözik hogy ha holnap anyám nem megy el akkor apám elvágja az összes erét
2015. dec. 26. 20:41
 5/8 A kérdező kommentje:
Kész végem kiugrom a vonat elé
2015. dec. 26. 20:42
 6/8 anonim ***** válasza:

1) ne ugorj ki semmi elé! kamaszkorban minden sokkal tragkiusabban tűnik, és a pillanatnyi érzelmek teljesen más szemszögből láttatja a helyzetet, így legelőszöris nyugodj meg és higgadt fejjel gondold végig az elmúlt 2 évet.

2) beszélj valakinek, akár barátnak, akár szakembernek, akár egy gyakorikerdesek.hu-s idegennek erről...jót fog tenni.

3) nekem is voltak olyan helyzetek mikor utáltam az egész életemet, depresszió, éjszakákba nyúló sírás...nekem segített az irodalom. Dickens például hihetetlenül nagy kedvencem lett, teljesen mmegváltoztatta a gondolkodásom, és felülről kezdtem bírálni az életem. a problémáim Twist Olivéréhez képest, tényleg szinte semmi...

Másik kedvenc könyv a "Tízezer könnycsepp", nem rég bukkantam rá...

Vagy az éhező gyermekek, nyomorban élésről szóló témák, rabszolga tartás (Tamás bátyja kunyhója is fantasztikus regény!), teljesen más világba vissz el.

4) próbáld megérteni a szüleidet. beszélj velük, hallgasd meg őket, segíts nekik. ha kiönthetik a szívüket valakinek, nem lesznek olyan idegesek, ami a családi légkörnek tesz jót.

5) nehéz helyzetben vagy, de próbálj arra gondolni, hogy nem sokára elköltözöl és saját életed lesz. ne kövesd el azokat a hibákat amiket a szüleid, inkább próbálj a jó dolgokra koncentrálni. élvezd inkább az élet perceit; hogy beszívod a levegőt, hogy rád süt egy napsugár, hogy a szomszéd muskátlija milyen szépen kivirágzott...az Amelie csodálatos élete c. film nagyon rávilágít e témára.


Sok szerencsét, kitartás!

2015. dec. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szia köszi a hozzászólásod adott egy kis lelki eröt de mi lesz ha apám a szemem láttára hal meg holnap reggel neharagudj nem tudok másra gondolni..amit még tehetek az annyi hogy kiírok holnap reggel egy levelet kiteszem az asztalra amiben az áll majd hogy sajnálom hogy nem tudtam töletek elbúcsúzni és lehet nem is lesz rá alkalom .De foggalmam nincs mi lesz
2015. dec. 26. 22:18
 8/8 anonim válasza:
Szia! Nem szeretnék hittérítőt játszani, de azt mondom fordulj Istenhez! Kérlek, ha ezt olvasod, és szeretnél segítséget, írj privát üzenetet, hátha segíthetek!
2016. jún. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!