Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetünk, ha folyamatosan...

Mit tehetünk, ha folyamatosan így viselkedik a gyerek? Már nem bírom cérnával.

Figyelt kérdés

A párom gyereke hét éves, és tényleg kibírhatatlanul viselkedik.


Kb mint egy nehezen kezelhető 16-17 éves kamasz.

Mindent széthagy, szándékosan tönkretesz dolgokat (múltkor egy frissen rendelt, 30ezer forintos fali vászonképet vágott fel ollóval apró cafatokra), hisztériázik, nem fogad szót, káromkodik, felesel, kiabál az apjával és velem is, illetve simán "maszturbál" (előre-hátra csúszkál a fotel karfáján) előttünk és mások, a vendégeink, barátaink előtt is - hiába kérjük, hogy ezt csak olyankor csinálja ha egyedül van, csakazért sem hajlandó félrevonulni.

Utcai ruhában, sőt néha cipőben ugrál a frissen megvetett ágyon, nem egyszer megpróbált minket megütni, illetve az egyéves közös gyerekünket néhány alkalommal durván megrúgta.


Hiába a szép szó, hiába a kiabálás, hiába a büntetés (beküldjük a szobájába), magasról tesz rá, még a megbánás szikrája sem látszik rajta.

Ha megszidjuk vagy megbüntetjük, foghegyről odaveti hogy "bocsánat", és mintha mi sem történt volna, 20 perc múlva kezdi elölről.


Beszéltünk az anyjával, azt mondja otthon is ez van, de szerinte ez nem baj, mert "szegény gyereket nem lehet korlátozni, nem várhatjuk tőle, hogy hülye szabályokhoz alkalmazkodjon".


Mégis mit lehet kezdeni a gyerekkel? Büntetés, szidás nem használ, próbálkoztunk a jutalmazásos rendszerrel is, de semmi eredménye sem volt.


Légyszi segítsetek, mert már azon a ponton vagyok, hogy lekeverek neki egy irgalmatlanul nagy pofont.



2015. nov. 19. 09:06
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
86%

Ezek után biztosan lekevernék neki egy jó nagy pofont. Térjen már észhez. Nem körülötte forog a világ... Nem vagyok az agresszivitás híve, de vannak esetek (ahogy te is írtad), amikor más már nem használ. Pár pofon után tudná, hol a helye.

19L

2015. nov. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem vigyétek szakemberhez,tesoméknál is ez volt de miutàn elvitték,szépen LASSAN de változott a helyzet.
2015. nov. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
82%
pfff elküldöd a szobájába büntiként ahol jól érzi magát?ott van minden játéka neki ez nem büntetés. Kidobod a játékait az udvarra vagy odaadod azt a szomszéd srácnak az orra előtt, esetleg sarokba ülteted és ha semmi nem használ akkor jöhet egy hatalmas pofon.
2015. nov. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
86%
Én már túl lennék a pofonon, az biztos. De ide szerintem már elkélne egy pszichológus tanácsa, hívd fel helyi a nevelési tanácsadót.
2015. nov. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

#3,


ha rajtam múlna, minden ilyen megnyilvánulásakor felszabdalnám az egyik plüssállatát, aztán bevágnám a kölyköt a hideg zuhany alá. De nem tehetem meg, az anyja már azért is hisztizik, mert a szobájába küldjük, szerinte én nem folyhatok bele a gyereke nevelésébe, és már így is "túl sokat engedek meg magamnak szegény gyerekkel szemben".

2015. nov. 19. 09:28
 6/31 anonim ***** válasza:
90%

Mintha sógornőm gyerekéről beszélnél, verekszik, direkt károkat okoz, most fog megszületni a babánk, az biztos hogy egy légtérbe nem engedem őket.

Náluk se használt semmi, ha beszélsz hozzá letojja, rá is ütöttek de az se érdekelte meg vissza is adja, az anyját úgy fejbe vágta, hogy össze kellett varrni..

Vitték orvoshoz, kapott mindenféle papírt hogy hiperaktív, figyelemzavaros, iskolába sem engedték, most pszichológushoz jár és fejlesztő tanfolyamokra, pl. ahol állatokkal teljesítenek feladatot.

2015. nov. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
87%

nálunk hasonló volt 2 unokatesóm...

elég durván beszéltek egymással, meg nem kevés kárt okoztak...

de apámtól féltek...mert apám párszor elég erősen rájuk szólt...a saját apjuk és anyjuk nem tudta megnevelni, de az én apám igen...otthon köpködtek egymásra, anyáztak meg mi egyéb, nálunk meg kussban ültek, meg se mertek szólalni szinte...

egyszer velem is arcoskodott az egyik...megmondtam, hogy nem jön fel a szobámba (lépcsőn állt), oda álltam elég és mondta, hogy NEM JÖN! de ő akart, húgom adott egy kancsó vizet én meg pofán öntöttem...elkezdett sírni és anyázni erre húgom nagyon lecseszte, hogy mer k...a anyázni, szájba vágja ha még egyszer meghallja...

szegény legidősebb unokatesómnak 2 öccse idióta, de a szülei lecseszik ha rájuk szól...viszont én azt tehetek velük otthon amit akarok, mert az az én "felségterületem", na e pofán öntéses eset óta, nem nagyon jöttek át oda és azóta valamennyit komolyodtak is...

nem azt mondom, hogy ezek a helyes megoldások, de kell egy olyan személy akitől tart, akit tisztel, aki képes a szigorával hatni rá, képes szabályozni...

szerintem tudja, hogy ti nem vagytok erre képesek, nincs tekintélyetek...ha egyszer egy vendég nagyon csúnyán leszidná, mert előtte maszturbál (szerintem ő nem tudja mi ez, ha igen akkor probléma van a fejében), vagy valaki szigorúan lépne fel ellene akkor lehetne változást elérni...de úgy tűnik ti ráhagyjátok...


22F

2015. nov. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
75%
én semmiképp se engednem az 1 evesem közelébe. amúgy nyilván a nevelés a gond, illetve annak a hiánya. ha már az anyja tesz rá, legalább ti próbáljátok.
2015. nov. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
91%

A párod és a volt felesége is hülye.

A gyereknek pszichológusra van szükséges.

Én tuti nem engedném oda magunkhoz. Remélem, csak zavarodott szegény és nem elmebeteg.

2015. nov. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
83%
Bármennyire értelmes és hasznos válaszok érkeztek, szerintem mindenki tudja, hogy nem rajtatok múlik a dolog. Amíg az anyja (akivel az ideje nagy részét tölti, legalábbis gondolom) nem hajlandó megnevelni, titeket pedig korlátoz ebben (magyarul semmiféle tekintélyetek nincs) addig semmi de semmi nem fog változni. Szakemberhez is csak akkor vihetik, ha anyuka is engedi, ha nem akarnak veszekedést. Úgyhogy lenne sokféle megoldás, csak anyut is be kéne vonni.
2015. nov. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!