Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyám felakasztotta...

Édesanyám felakasztotta magát, én találtam rá kiskoromban. Tíz év után, ezekben a hónapokban "fogtam fel". Mit tegyek, hogy fel tudjam dolgozni?

Figyelt kérdés

Egy nagyon szerető apát kaptam az élettől..aki nem nagyon mutatja ki a szeretét, de támogat, óv, véd.

A tortentekkor kisgyerek fejjel nem nagyon éreztem a halál súlyosságát. Pár hónapja szakadt fel a seb, amikoris egy közeli ismerősöm úgymond "szembesitett" a dologgal, nyersen hozzámvágta. Akkor ram tort egy végtelennek tűnő zokogás.

Ezelőtt azt hittem, hogy én fel is dolgoztam kis koromban, de felnottebb fejjel kellett rájönnöm, hogy egyáltalán nem.

Kérem valaki segítsen, kezdek megorulni anyukám miatti gondolataim, sajnálatom miatt.

L


2015. dec. 29. 01:30
 1/9 A kérdező kommentje:
Testverem nincs, edesapammal soha nem beszeltem errol a dologról. Tabu
2015. dec. 29. 01:31
 2/9 anonim válasza:
100%
Nagyon sajnálom. Az biztos hogy nem te tehetsz róla, így nem kell hogy ezen rágódj.
2015. dec. 29. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Nyugi ez teljesen természetes dolog. Nekem mamám mikor meghalt, (nem öngyilkosság miatt) 2008ban,velem közölték a kórházban, hogy elhunyt. Édesanyámmal nekem kellett közölnöm hogy az imádott anyukája meghalt (előtte napra pontosan 8hónappal anyum nővére (azaz mamám idősebb lánya)halt meg. Valószínűleg mamám belebetegedet)) Én akkor voltam 18éves, és mostanában kezdem felfogni, hogy mi történt, és néha úgy érzem, hogy anyum haragszik rám amiatt, hogy én közöltem vele a hírt. Évek, év tizedek is eltelhetnek mire az ember tudatalattija a felszínre hozza ezeket a tragédiákat. Pszichológus, pszichiáter segítségre lehet, de a gyászt, és veszteséget nekünk kell feldolgoznunk. Kitartást!!!!
2015. dec. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Duenna ***** válasza:
29%
Édesanyád sajnos egy hírtelen felindulásában rosszul döntött, mert minden emberi probléma orvosolható, csak ő ezt nem tudta, azt hitte, hogy egy öngyilkossággal megoldja a problémáit, holott tudnia kellett volna, hogy ezzel sokkal több problémát okoz, mintha nyugodtan végiggondolta volna, mit kell helyesen tennie. De ez az ő döntése volt. Abban a pillanatban, amikor megtette, akkor úgy gondolta, hogy az a döntés a helyes. Van egy jó hír. Édesanyád lelke a Mennyországban van, ő ott él, jól van, és ő is lát téged, és vigyáz rád onnan fentről. Hiszen az emberi lélek soha nem hal meg, hanem a test halála után a lélek örökké él, és lakhelyük a csodás Mennyország. Minden jó ember a halála után oda kerül, és mivel a lélek halhatatlan, így újra fog születni a Földön egy kisbaba testében. Ez a reinkarnáció törvénye. Olvass utána.
2015. dec. 29. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szomoru. Nagyon szomoru, de TE Nem vagy ezzel egyedül mert sajnos rajtam kivül sok ember küszködik hasonló problémákkal. Menj emberek közé és vegyülj el legyél társaságban hogy Ne legyen idöd ilyesmit rágódni vagy sajnálkozni. - Ami megtörtént sajnos azon válltoztatni nem lehet de tovább kell lépni rajta. En 16 voltam mikor apukámat elveszitettem Utanna nehéz volt egyedül anyukammal de sajnos Utanna ö is elment rá majd Nem tiz évre ...Arra figyelem hogy mindig csináljál valamit valami ami le foglal hogy Ne legyen idön rágódni a mutton hogy mi lett volna ha......mert az sajnos Sok idöszerint emberek problémája hogy a férj meghallt az asszony bánatában templomban jàr és sajnálkozik nyalogatja a sebet aminek az eredménye high utânna öregszik és kevesebbet mint egg év utan Utanna megy pedig semmi Baja Nem volt csak egyedül volt a gondjaival. Okè TE Nem vagy abban a korában de foglal le magadat és lépj tul a problémakon nézz elöre az jót tesz. Sok sikert de Tudd Nem vagy egyedül egy masnak kell segiteni a gondokkal és ötletekkel kinek mi volt jo mi segitett és mi volt negativ töltés amitöl tartozkodni kel!
2015. dec. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kevés sokkolóbb dolgot tudok elképzelni egy emberéletben, mint azt, ami veled történt. Ezt egy gyermek képtelen feldolgozni. Az eseményhez kapcsolódó érzelmeidet, gondolattaidat éppezért eddig a tudattalanba száműzte az egód. Azzal, hogy a felszínre törtek, itt az idő, hogy megküzdj velük. Nem akarok szajmázni, dw szerintem neked ez egyedül is sikeeülhet. De ha megkereael egy pszichológust (ne pszichiátert), az sokat lendíthet a folyamaton.
2015. dec. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

a gondolataidat te irányítod..

kergetheted magad az őrületbe, de ki is vezetheted

2015. dec. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem fordulj szakemberhez. Nálad a gyászfolyamatnak ez a része még csak most történik, jól jönne a segítség.
2015. dec. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem dolgoztad fel, csak félretetted, szőnyeg alá söpörted, ahogy körülötted mindenki tette, hiszen senki nem foglalkozott azzal, hogy ezt veled feldolgoztassa valaki. Borzasztó tragédia ez akkor is, ha csak elmesélik, hát ha még látod is... Egy gyerek látszólag könnyebben túlteszi magát a dolgokon, de te vagy rá az élő példa, hogy mennyire nem így van ez.

Utálom, ha valaki azt mondja, a gyereke nem érzékel túl sok mindent a szülő elvesztéséből, mert még pici. Pici, de ugyanolyan kommunikációra van szüksége a gyászhoz, mint bárki másnak, csak a saját nyelvén, különben tolja maga előtt az élete során a a kimondatlan fájdalmat.

Mindenképpen azt javaslom, hogy fordulj szakemberhez. Van kifejezetten olyan pszichológus, aki gyászfeldolgozásban segít, csoportfoglalkozások is vannak erre, szerintem abszolút nem lenne hülyeség elmenned akár egy ilyen körbe és megtanulni beszélni másoknak az érzéseidről.


Ezen felül én azt javasolnám, hogy beszélj apukáddal a történtekről és merd feltenni neki a kérdéseidet.


Kevesen küzdenek meg egy ilyen élménnyel egyedül, hatékonyan. Mindenképpen kérj valakitől segítséget!

Borzasztó lehet. A párom nyomozó. Sokat jár öngyilkosságokhoz, én már azt is nehezen viselem, ha néhány mondatban beszámol, amikor hazaér, hogy mi volt az aznapi munkája. Én nem is tudom, hogy feltudnám-e ezt valaha is dolgozni.

2015. dec. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!