Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim azt a házat akarják...

A szüleim azt a házat akarják nekünk megvenni ahol kiskoromban szexuálisan zaklattak, de erről nem tud senki. Én visszont semmi kép se akarok oda költözni. Mégis mit tegyek?

Figyelt kérdés
Erről senkinek se beszéltem soha, és már régen történt. Azóta az az ember is meghalt. De én a gondolattól is rosszúl vagyok hogy abban a házban lakjak. Pedig a szüleim olyan lelkesek. Nem tudom mit csináljak. Úgy érzem meg bolondulok.
2013. máj. 10. 22:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Mondd meg nekik, hogy te nem akarsz ott lakni és kész.
2013. máj. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Mond el nekik az igazat, Ha elmondod hogy régen abban a házban molesztáltak és ez neked rossz emlékeket idéz fel, egy normális szülő megérti, és eláll a szándékától..Ha őszinte vagy, akkor könnyebb lesz az egész.
2013. máj. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is el kéne mondanod. Vagy cipelni akarod ezt a terhet életed végéig?
2013. máj. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Mond meg. Ha nem értik, az indokot is.

A szexuális zaklatás nem a Te bűnöd, és igenis mond el, mert ez csak ül az ember lánya lelkén. Nem kell tekintettel lenni a szülők lelkére. Mert akkor kellett volna tudniuk róla, észrevenni, megérteni, lépéseket tenni, megvédeni.

Mindegy, mennyi idő telt el! Az a ház maga lenne a pokol.

2013. máj. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Mondd el nekik. Különben nem fogják megérteni, hogy miért fújolsz egy ilyen szép ajándékra. Legalább édesanyádnak mondd el, ha másnak nem is.
2013. máj. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Nos vagy elmondod a szüleidnek...


vagy


Közlöd velük, hogy az nem jelent semmit, hogy ott nőttél fel,de ha lehet választani akkor inkább mást képzeltél el a saját ízlésed szerint te majd eldöntöd, hol akarsz élni, nem tetszik a ház, nem ilyet képzeltél el, nem ott stb., stb.


Mindenesetre javasolnám, hogy beszélj erről valakivel és kérj segítséget, beszéld ki magadból mert az ilyen rejtett lelki traumák csendesen gyilkolják az ember lelkét.

2013. máj. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
12%

Ne mondd el , felesleges bántani őket, fájdalmat okozni nekik, neked nem lesz ettől jobb.

Találj ki valami kifogást a házra.

2013. máj. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 dani900 ***** válasza:
84%

A 8-assal nem értek egyet.

De, inkább beszéljünk a történtekről.

Volt olyan, akinek elmondtad? Meg tudsz bízni emberekben?

És, most mennyi idős vagy?

Tudod, ezt ahhoz, hogy teljes életet élj, fel kell dolgoznod, és, ha kell kérj segítséget, ne a házzal van a gond, az emlékkel, ami befolyásolja az érzéseidet. Ez komoly dolog, ne akard a szőnyeg alá söpörni, elég erős vagy, nézz szembe vele, különben felemészt, nem hagyja, hogy teljes életet élj.

2013. máj. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

2 Ha tényleg ilyen marha vicces lenne...


Mondd el a szüleidnek az igazat, nehogy megsértődjenek.

2013. máj. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Úgy nyolc kilenc éves voltam, ennek már több mint tíz éve. Nem nem tudja senki. Akkor nem gondoltam fontosnak hogy elmondjam, hiszen nem tudtam hogy rossz dolog. Ráadásul a fickó azt mondta ha beszélek ránk gyútja a házat. Végül túl léptem rajta. Teljesen normális életem van, férjem gyerekem. Nem szoktam ezen rágodni. Ám abban a házba se fogok lakni. Majd szépen kitalálok valamit, hogy miért nem akarok ott lakni. Amúgy is még semmi se biztos. Majd választok egy másik házat, hogy az jobban tetszik.
2013. máj. 11. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!